آیا تلگرام فیلتر می شود؟

باشگاه خبرنگاران جوان: سرازیر شدن کاربران ایرانی به تلگرام باعث سود هر دو طرف شد.کاربران با حضور در تلگرام توانستند سریع از خدمات این پیام رسان استفاده کنند و سهام تلگرام با اضافه شدن قابل توجه کاربرانش رشد داشت.پشتیبانی تلگرام و اضافه کردن ویژگی های جدید: گروه‌هایی با تعداد اعضای بالا، کانال تلگرامی و امکان تماس صوتی در طول این سال‌ها از عواملی بوده است که کاربران را از این پیام‌رسان راضی نگاه داشته است. کانال ها و گروه هایی با محتواهای غیر اخلاقی و ضد نظام در تلگرام فعالیت می‌کنند که ذهن مخاطبان را تحت تاثیر قرار می‌دهند و لازم است برای صیانت از حریم خانواده، جلوی این گروه و کانال‌ها گرفته شود.تلگرام تاکنون سیاستی برای از دسترس خارج کردن کانال‌هایی که شایعات و تحلیل‌های مغرضانه ارائه می‌کنند را نداشته است. برای نمونه نیز می‌توانیم به آمدنیوز و چندین کانال مشابه اشاره کنیم.استفاده داعش از تلگرام برای ارتباطات و عضوگیری نیز از نقاط ضعف فاحش تلگرام است که باید برای جلوگیری از این مساله فکری کرد و ساز و کاری برای حذف سریع محتواهای وحشیانه این گروهک تروریستی پیدا کرد.

یک شورشی، توییتر ترامپ را از کار انداخت

اسپوتنیک: حساب کاربری ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتر برای ۱۱ دقیقه از کار افتاد. عامل این موضوع، کارمندی که روز آخر کاری وی بوده، معرفی شده که ترامپ وی را یک شورشی خوانده است.

آیا تلگرام فیلتر می شود؟

باشگاه خبرنگاران جوان: حفظ امنیت اطلاعات کاربران ایرانی از مواردی است که تلگرام باید به آن توجه ویژه ای کند، البته اگر می خواهد بازار ایران را از دست ندهد و در این بازار بماند.

ضربه شبکه‌های اجتماعی به دموکراسی

انتخاب: فیس‌بوک اعلام کرده است که قبل و بعد از انتخابات سال گذشته آمریکا، دقیقا بین ژانویه ۲۰۱۵ و اوت همان سال، ۱۴۶میلیون کاربر در معرض اطلاع‌رسانی غلط روسیه در پلت‌فرم فیس‌بوک بوده‌اند. یوتیوب پخش هزار و ۱۰۸ ویدئو و توییتر وجود ۳۶ هزار و ۷۴۶ حساب توییتری مرتبط با روسیه را پذیرفته‌اند. به‌نظر می‌رسد رسانه‌های اجتماعی نه فقط روشنگری نکرده‌اند که عامل انتشار فضای مسموم شده‌اند.

بهینه‌سازی موتور جست‌وجوی Memex

افتانا: تجهیز برنامه Memex توسط معاونت قضایی و قابلیت‌های فنی موسسه تحقیقاتی IST، آن را در جست‌وجوی وب تاریک و افشای تجارت قاچاق انسان، توانمند کرده‌است.

هکرهای روس در حال خوردن هزاران بانک

دنیای‌اقتصاد: تروجان Silence که متعلق به هکرهای روس زبان است در حال خوردن هزاران بانک در جهان هستند. دست کم ۱۰ بانک روسی، ارمنستانی و مالزیایی قربانی تکنیک Silence شده‌اند. تروجان Silence به مدت طولانی فعالیت‌های روزانه بانک را با گرفتن اسکرین شات از کارهای اپراتورهای بانک، رصد می‌کنند. درست در زمان موعود، از دانش گردآوری شده استفاده کرده و پول‌ها را جابجا می‌کنند.

ممنوعیت موقت واتس‌اپ در افغانستان

انگجت: دولت افغانستان در حال بررسی ممنوع کردن استفاده از برنامه گپ موبایلی واتس‌اپ در این کشور است و به همین منظور نامه‌هایی را برای شرکت‌های مخابراتی ارسال کرده است. در حال حاضر استفاده از تلگرام و واتس‌اپ در افغانستان توسط برخی شرکت‌های مخابراتی مسدود شده، اما برخی شرکت‌های مخابراتی خصوصی کماکان خدمات یادشده را به کاربران ارائه می‌دهند. وزارت ارتباطات افغانستان دلیلی را برای ممنوعیت موقت واتس اپ ذکر نکرده است، اما برخی منابع مطلع می گویند سازمان امنیت ملی افغانستان مدافع این کار است و علت آن را برخی دغدغه های امنیتی می داند.

اینترنت بالنی در مرز مهران راه‌اندازی شد

تسنیم: فناوری اینترنت بالنی توسط پژوهشگاه فضایی ایران در مرز مهران، برای ارائه خدمت اینترنت بدون‌سیم به زائران اربعین حسینی، راه‌اندازی شد. در پروژه اینترنت بالنی در مرز مهران، بالن در ارتفاع حداقل ۳۰۰ متری از سطح زمین قرار می‌گیرد و اینترنت را در شعاع ۲۰ کیلومتری دریافت و برای کاربران پخش می‌کند.

سرمایه فیلترینگ هوشمند کجا رفت؟

ایسنا: علی‌رغم تمام هزینه‌ها و تحقیقاتی که برای فیلترینگ هوشمند شد، اجرای این پروژه روی شبکه اجتماعی اینستاگرام به دلیل مجهز شدن به سیستم رمزنگاری، از تیر ماه سال جاری متوقف شد.

اختلال ۲ ساعته واتس‌‌اپ در اروپا و آسیا

فارس: برنامه گپ موبایلی واتس‌اپ متعلق به فیس‌بوک روز گذشته در بسیاری از نقاط غرب اروپا از دسترس خارج شد و کاربران به شدت نسبت به این امر اعتراض کردند.

دیدگاه شما چیست؟