اپ‌استور منهای ایران

تکراسا: ایرانی‌ها یکی از طرفداران تکنولوژی‌ درجهانند. ۶‌میلیون کاربر ایرانی مشترک محصولات اپل هستند، بدون این‌که قوانین را رعایت کنند. مشکل اصلی اپل با ایران، ضعف قابلیت خرید برنامه‌ها توسط ایرانی‌هاست. دیجی‌کالا از سیستم پرداخت شاپرک استفاده می‌کند که کاملا منفک از سیستم پرداخت بین‌المللی است. احتمالا دلیل حذف اپلیکیشن‌ها از اپ‌استور، عدم دسترسی اپل به سیستم پرداخت درون اپلیکیشنیِ آنهاست. روابط‌عمومی اسنپ: تا به این لحظه که مشکلی برای دانلود این برنامه از اپ‌استور پیش نیامده و احتمالا در آینده هم خبری از حذف نباشد. کیوان نقر‌ه‌کار(مشاور مرکز تجارت الکترونیک وزارت صنعت): با توجه به حذف برنامه‌های ایرانی از اپ‌استور، امکان حذف زنجیره‌وار برنامه‌های ایرانی وجود دارد. درحالی‌‌که اپل اطلاعات کاربر خود را با عنوان حفظ حریم شخصی در اختیار FBI نمی‌گذارد، به راحتی یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن‌های تجاری ایرانی(دیجی‌کالا) را به بهانه تحریم مقررات از سرور خود حذف می‌کند!

جنگ های فرامرزی ایران وراه های افشای اهداف آن

الوطن؛ محمد السلمی(از مرکز پژوهش‌های ایرانی خلیج عربی): رسانه‎های عربی می‌توانند با استناد به فیلم‏های مستند، جنایت‌های رژیم ایران (در منطقه) را برای مردم ایران افشا کنند. این کار می‎تواند به واسطه شبکه‎های اجتماعی به طور شایسته و قدرتمند انجام گیرد.

ترامپ استخدام نیروهای خارجی در شرکت‌های فناوری آمریکایی را ممنوع می‌کند

بیزجورنال: ترامپ رییس جمهور آمریکا به زودی دستورالعمل جدیدی را امضا میکند که ورود نیروهای کار خارجی به آمریکا و استخدامشان توسط شرکت های فناوری را بسیار دشوار می کند.

ویندوز اسرارآمیز کلود از راه می رسد

پی سی ورلد: ویندوز کلود نامی است که در فایل‌های سیستمی ویندوز به روز شده ۱۰ پنهان شده و استفاده از چنین نام گذاری خبر از عرضه سیستم عاملی جدید از سوی مایکروسافت می دهد. ویندوز کلود برای ارائه خدمات، به طور کامل متکی به سرویس های کلود نیست و در واقع سیستم عاملی است که تنها قادر به اجرای برنامه ها و خدمات کلود خود شرکت مایکروسافت خواهد بود.

شیرین کاری تازه هکرها در اتریش

سی ان بی سی: هکرها در تازه ترین اقدام خود با هک کردن قفل های هوشمند درب هتلی در اتریش مسافران را در آنها گرفتار کرده و با ارسال ایمیل برای مدیریت این هتل از آنها باج خواهی کردند.

برای تفکیک تعرفه اینترنت باید IPها تفکیک شوند

ایسنا؛ محمدرضا کریمی(رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای): تفکیک اینترنت بین‌الملل از اینترنت داخلی یک الزام قانونی است، همچنین رعایت درآمدهای بخش خصوصی، تجهیزات لازم و همچنین داشتن لیستی برای تفکیک IP مشتریان، از ضروریات اجرایی شدن این قانون است.

۱۱ راه جاسوسی از تلفن همراه هوشمند

هم اندیشی: یک بررسی ساده نشان می‌دهد حدود ۱۸ تهدید جدی در حوزه گوشی‌های هوشمند وجود دارد که هشت تهدید در حوزه اجتماعی است و ۱۰ تهدید دیگر در حوزه‌های فردی است. در حوزه تهدیدات فردی می‌توان به ثبت اثرانگشت، عکس قرنیه چشم، شماره‌های پسورد، شنود صوتی، تصویربرداری مخفی، سرویس مکان‌یاب، دسترسی به باکس شماره تلفن‌های مخاطب، باکس پیام‌ها و عکس‌ها اشاره کرد. شبکه اجتماعی بر مبنای داده‌های حجیم (BIG DATA) می‌تواند رفتار یک جامعه را پیش بینی‌کند.با استفاده از نرم افزارهای داده‌کاوی که در فرآیند انتخاباتی آمریکا مورد استفاده قرار گرفت، توانستند رای ۴۸ ایالت از ۵۱ ایالت آن را بالای ۹۰۰ درصد درست پیش بینی‌کنند. تکنولوژی وجود دارد به نام داده‌کاوی که به شکل نرم افزار و خودکار از داده‌ها و اطلاعات تک تک افراد در قالب آجرهای یک ساختمان، آنها را طوری کنار هم میچیند که یک ساختمان و بنای کلی از آن دریافت شود.

شیرین کاری تازه هکرها در اتریش؛ حبس کردن مسافران در اتاق‌های قفل شده

سی ان بی سی: هکرها در تازه ترین اقدام خود با هک کردن قفل های هوشمند درب هتلی در اتریش مسافران را در آنها گرفتار کرده و با ارسال ایمیل برای مدیریت این هتل از آنها باج خواهی کردند.

خروج فرصت‌ها شغلی فناوری از آمریکا با تصمیم جدید ترامپ

سی ان ان: لازلو باک از مدیران ارشد سابق گوگل که خانواده ای کارآفرین دارد، به شدت به سیاست های ضدمهاجرتی تازه ترامپ رییس جمهور آمریکا انتقاد کرده است.

وایبر تماس برای ایران و شش کشور مسلمان را رایگان کرد

تسنیم: پیام‌رسان وایبر با انتقاد به فرمان جدید رئیس‌جمهور امریکا، به جمع مخالفان ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور پیوست و تماس برای ایران و شش کشور مسلمان را رایگان اعلام کرد.

رصد ساکنان نیویورک با دوربین‌های مجهز به نرم افزار چهره‌نگاری

اسپوتنیک: در حالی که جنجال‌ها درباره مواضع مهاجرتی ترامپ ادامه دارد، مقامات نیویورک، در حال استفاده از دوربین‌های مجهز به نرم افزارهای چهره‌نگاری و رصد شبانه روزی عبور و مرور در این ایالت آمریکا هستند.

جستجوی برنامه‌های تلویزیونی با قدرت ذهن

ایسنا: محققان موفق به توسعه یک دستگاه شدند که به کاربر اجازه می دهد تا بدون دخالت دست و تنها با استفاده از ذهن، برنامه‌های نت‌فلیکس را کنترل کند.

  ادعای عربستان: ایران به ما حمله ویروسی کرد!

سی آی او تودی: عربستان از فعالیت مجدد ویروسی خبر داد که پیش از این در سال ۲۰۱۲ به کمپانی‌های نفتی سعودی حمله‌ور شده بود. در سال ۲۰۱۲ عربستان، ایران را عامل اصلی حمله این ویروس معرفی کرد. ویروس ادعایی عربستان در فاز جدید فعالیت خود، به یکی از بزرگترین تأسیسات پتروشیمی این کشور رسوخ کرده و تأثیرات مخرب آن بر زیرساخت‌های کشور هدف در حال گسترش است.

 

دیدگاه شما چیست؟