لزوم برخورد با کاربر متخلف به جای مدیرعامل سایت

فارس: در نشست وزیران ارتباطات، ارشاد و دادگستری اعلام شد که ضوابط تشکیل اتحادیه صنفی کسب و کارهای اینترنتی در شورای عالی نظارت تصویب شده و به زودی ابلاغ می‌شود. محمد ابوالحسنی(تهیه کننده  انیمیشن دیرین دیرین): کارهای اینترنتی، مرتب به دلیل مالیات و بیمه جریمه می‌شوند و قوانین در این رابطه شفاف نیست و دست و پاگیر است. محمدمهدی به‌فر(استودیوی بازی‌سازی پیشگامان یاراکیش): ۸۰ درصد استودیوهای بازی‌سازی غیرفعال شده‌اند و ۲۰ درصد باقی مانده نیز از محل دیگری درآمدزایی دارند و در صنعت گیم خرج می‌کنند، تا سر پا بمانند. در اردیبهشت ۹۵، سه وب‌سایت غیرمجاز که کمتر از ۱۰ تراکنش داشتند، باعث فیلتر شدن تمامی سایت‌های پرداخت اینترنتی شدند که فیلتر شدن در این بازار به معنی نابودی است.

لیتوانی به مدیران شرکت‌های نوپا ویزای سریع می‌دهد

ونچربیت: دولت لیتوانی از اجرای برنامه‌ای تازه به منظور اعطای سریع ویزا به مدیران شرکت های نوپای فناوری در خارج از خاک اتحادیه اروپایی خبر داد.

احتمال معرفی «عینک هوشمند اپل» در ماه های آینده قوت گرفت

مک رامورز: در دو الی سه سال آینده، شرکت اپل، آیفون و آیپد خود را به سخت افزاری ویژه مانند دوربین سه بعدی، سنسورهای مخصوص و چیپ های سفارشی سازی شده مجهز میکند تا برای رایانش واقعیت افزوده آماده شوند.

راه‌اندازی سامانه آنلاین شناسایی صفحات فیشینگ

باشگاه خبرنگاران؛ سردار سید کمال هادیانفر(رئیس پلیس فتا): سامانه آنلاین شناسایی صفحات فیشینگ در بانک‌ها و موسسات مالی به صورت برخط از امروز فعال شد. برخی فعالیت‌ها از سوی تکفیری‌ها و داعش در تلگرام به صورت کانال‌های فارسی زبان وجود داشت که شناسایی و مسدودسازی شد که البته دامنه عمیق امنیتی نداشتند. برخی فعالیت‌ها از سوی تکفیری‌ها و داعش در تلگرام به صورت کانال‌های فارسی زبان، وجود داشت که یک سری از آن‌ها منبع داخلی و برخی از آن‌ها توسط فارسی‌زبان‌های خارج از ایران مدیریت میشد. فعالیت‌های مجرمانه از نوع برداشت‌های غیرمجاز، از ۵۲ درصد به ۳۲ درصد کاهش یافته که با جلساتی که با ریاست بانک مرکزی داشتیم در مورد این موضوعات و بحث امن‌سازی زیرساخت‌های بانکی صحبت کردیم.

ارزان شدن اینترنتم آرزوست

باشگاه خبرنگاران: کارشناسان میگویند گله مندی مردم از عدم اجرایی شدن کاهش تعرفه های اینترنت تنها با راه اندازی صحیح شبکه ملی اطلاعات برطرف خواهد شد.

 منشأ هدایت حملات سایبری علیه ما ایران است!

عصر ایران؛ صالح المطیری(مدیرکل مرکز امنیت اطلاعاتی عربستان): هکرهای ایرانی سیستم‌های وزارت کار عربستان سعودی را از طریق ویروس مخرب شمعون ۲ در ژانویه ۲۰۱۶ هدف قرار دادند.

کانال‌های فارسی زبان داعشی مسدود شد

صراط‌؛ علی اکبر جوانفکر(حامی بقایی در انتخابات): فعالیت تکفیری‌ها و داعش در تلگرام به صورت کانال‌های فارسی زبان وجود داشت که شناسایی و مسدود شد که دامنه عمیق امنیتی نداشت؛ یکسری از داخل و یکسری از فارسی‌زبان‌های خارج از ایران بود.

فراخوان مدیران تلگرامی که ثبت‌نام نکردند

ایسنا؛ سردار هادیانفر(رییس پلیس فتای ناجا): در دنیا ۶۳ نوع پول مجازی وجود دارد که برخی از کشورها آزاد و در برخی ممنوع است، اما در کشور ما هنوز قانون خاصی وجود ندارد. یک نوع از این پول در بازار سیاه کشور ما تا ۱۰۰۰ دلار هم به فروش می‌رود.

روبات ها وارد تاسیسات هسته ای می شوند

ایرنا: محققان انگلیسی در حال ابداع روبات‌هایی با ویژگی‌های مناسب برای فعالیت در تاسیسات خطرناک هسته ای هستند.

برای برگزاری انتخابات الکترونیک آماده‌ایم

ایسنا؛ محمود واعظی(وزیر ارتباطات): از نظر زیرساختی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی آماده‌ایم./ درباره احتمال هک شدن نرم افزار انتخابات الکترونیک، هم ما و هم وزارت کشور پیش بینی لازم را در این زمینه داشته‌ایم.

 

دیدگاه شما چیست؟