اذعان مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا به قدرت سایبری ایران

1

امپراتوری دروغ: جیمز کلاپر در جلسه استماع این کمیته گفت از نظر توانمندی درباره تهدید سایبری، روسیه و چین و برخی نهادهای غیر دولتی در صدر هستند. از نظر تهدیدی که ایجاد می شود، روسیه و چین عمده ترین تهدیدها هستند و احتمالا از نظر نیت و قصد که تهدید کمتری را ایجاد می کنند، کشورهایی مانند ایران و احتمالا کره شمالی را داریم. وی افزود حوزه سایبری گسترده است و علاوه بر بخش های دولتی؛ بخش خصوصی را نیز در بر می گیرد. مسئولیت و نیت ما نیز جمع آوری اطلاعات تهدید است تا بتوانیم این اطلاعات را برای کسانی که مسئولیت دفاع سایبری را برعهده دارند، منتقل کنیم تا در دفاع سایبری، داده هایی مناسب در اختیار داشته باشند.

 واعظی: تلگرام را قطع نکرده ایم

1

بهار نیوز: محمود واعظی پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: اینترنت در سراسر کشور کار می کند.  وی ادامه داد: ممکن است در نقاطی اختلالاتی وجود داشته باشد که این موضوع ارتباطی به برگزاری انتخابات ندارد و گزارشی از قطع اینترنت در ارتباط با انتخابات نداشته ایم.  واعظی ادامه داد: ستاد ما در وزارت ارتباطات، شبانه روز کار می کند و اگر اختلال احتمالی شکل بگیرد، رفع خواهد شد. وزیر ارتباطات در خصوص فعالیت شبکه های اجتماعی نیز گفت: تلگرام فعال است و ما از مردم خواهش کردیم که استفاده انتخاباتی از تلگرام نکنند. ما هم تلگرام را قطع نمی کنیم. البته مردم همراهی خوبی داشته اند.  وی همچنین اظهارداشت: از سه ماه قبل کمیته ای در وزارت ارتباطات برای برگزاری انتخابات الکترونیکی تشکیل شده بود و امکانات ما آماده بود ولی به هر حال این انتخابات الکترونیکی برگزار نشد.

 اثر انگشت شخصیت شما را فاش می‌کند

1

بهارنیوز:  محققان آمریکایی اظهار کردند: بدن انسان بسیار پیچیده‌تر از تصورات ما بوده و دارای سلول‌ها، بافت‌ها و اندام‌های مختلف است. تمامی این موارد با یکدیگر مرتبط هستند و شخصیت از بین همه این موارد درک می‌شود. یکی از این شگفتی‌ها تعیین شخصیت از طریق اثر انگشت است.با توجه به خطوط و منحنی‌های انگشت، قادر به درک شخصیت افراد خواهیم بود. افراد دارای اثر انگشت حلقه‌ای و خمیده افرادی فلسفی و منطقی هستند. آنان در یادآوری اطلاعات بهتر و همچنین فراگیران بزرگی هستند. در این افراد نیمکره چپ مغز فعال‌تر است. افراد دارای خطوط منحنی کمتر افرادی آرام، خوشحال، متین و آرامش‌دهنده هستند. آنان افرادی گرم و احساسی بوده و به دیگران کمک می‌کنند.افراد با اثر انگشت چرخشی افرادی با خصوصیات دو گروه بالا هستند با این تفاوت که آنان آتشین بوده وگاهی اوقات عصبانی هستند البته این افراد غیرقابل پیش‌بینی نیز هستند.

 موبایل و تبلت شعبه های آینده بانک ها خواهندشد؟

1

عصر بانک: فرزاد رمضانی راد متخصص فناوری اطلاعات بانکیبا اشاره به گسترش کاربرد شبکه ها و رسانه های اجتماعی و نرخ نفوذ بالای استفاده از انواع گوشی های هوشمند وتبلت ها در بین اقشار مختلف مشتریان بانکی اظهار کرد: «موج استفاده از این ابزارها، استراتژی های صنعت بانکداری را به سمت و سوی طراحی و ارائه سرویس های نوین بر بستر ابزارهای جدید ارتباطی سوق داده است.» به اعتقاد رمضانی راد فناوری اطلاعات بخشی از سیستم های اطلاعاتی است، در حالی که سیستم های اطلاعاتی مبحثی جامع شامل مباحث مدیریتی، نیروی انسانی، زیر ساخت های نرم افزاری، سخت افزاری و شبکه ای است.

 اپلیکیشن NissanConnect منجر به مشکلات امنیتی افراد می گردد

1

میزان: تروی هانت، یکی از متخصصین صنعت خودرو، در اپلیکیشن خودروی الکتریکی نیسان یک باگ نرم افزاری پیدا کرده است که با استفاده از آن هکرها می توانند به سیستم های تهویه هوا و همچنین گزارش سفر خودرو دسترسی داشته باشند. هکرها صرفا به شماره شناسایی خودرو نیاز دارند تا بتوانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و همانطور که می دانید این شماره بر روی شیشه خودرو قرار دارد. هانت و همکارش اسکات هلم این امر را بر روی خودروی Leaf هلم انجام داده و نتایج را به صورت ویدئویی در YouTubeمنتشر کردند. آن ها شماره شناسایی خودروی وی را می دانستند بنابراین به راحتی این کار را انجام دادند اما هکر ها نیز می توانند براحتی شماره های تصادفی وارد کرده و به اطلاعات خودروهای افراد ناشناس دسترسی داشته و آنها را دستکاری نمایند.

 متن‌باز شدن هوش مصنوعی یاهو

1

سایبربان: در حالی که شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک و توییتر از سامانه‌ی متن‌باز هادوپ۱ (Hadoop) استفاده می‌کنند. شرکت یاهو از فلیکر۲ (Flickr) برای آموزش الگوریتم‌های هوش‌های مصنوعی با تصاویر خود استفاده می‌کند؛ مانند بسیاری دیگر از پروژه‌های هوش مصنوعی منبع باز، کافه‌آن‌اسپارگ نیز بر پایه الگوریتم‌های یادگیری عمیق۳ (Deep Learning) فعالیت می‌کند. برای مثال یاهو به جای استفاده از کلمات توصیفی و کلیدی به کار گرفته شده، از این هوش مصنوعی و بررسی محتویات عکس‌ها، برای بهبود نتایج جستجوهای انجام شده، در فلیکر استفاده می‌شود. این هوش مصنوعی با بررسی ویژگی‌های خاص عکس‌ها مانند رنگی خاص یا اشیا موجود در آن کار خود را انجام می‌دهد.

 حمله نامزدهای جمهوری خواه به اپل: اطلاعات خصوصی کاربران را افشا کنید

1

آرس تکنیکا: پنج نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با حمله به شرکت اپل از آن خواسته‌اند اطلاعات خصوصی کاربران آیفون را در صورت درخواست اف بی آی افشا کند. این نامزدها در کنار بحث در مورد موضوعاتی همچون مهاجرت، مراقبت های درمانی، تحولات خاورمیانه و …. در مورد نزاع اف بی آی و اپل بر سر افشای داده های رمزگذاری شده کاربران هم نظر داده اند. تد کروز نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این مورد معتقد است لزومی ندارد اپل در همه گوشی های تولیدی خود آسیبی عمدی به وجود آورد. اما این شرکت حق ندارد در برابر حکم معتبر دادگاه به منظور تحقیقات تروریستی مقاومت کند.

 نسل دوم کانال های تلگرامی از راه رسید

1

گیل خبر: در آخرین به‌روزرسانی تلگرام، مدیران کانال‌ها قادر خواهند بود تا پست‌های دلخواه خود را به‌صورت پنهان در کانال قرار داده و در زمان دلخواه منتشر کنند، درواقع می‌توانند به‌نوعی پست‌های خود را در کانال پیش‌نویس کنند، مدیران کانال‌ها هم‌چنین قادر خواهند بود تا در زیر هر پست نام کاربری خود را به‌صورت امضا درج نمایند، امضای عمومی که اجازه تماس با حساب کاربری مدیر کانال را به سایر کاربران نمی‌دهد.اما به‌روزرسانی جدید تلگرام تنها محدود به کانال‌ها نمی‌شود، بلکه در نسخه جدید خود به شما اجازه می‌دهد تا پست‌های ربات‌ها را نیز مانند کانال به‌راحتی با دوستان خود به اشتراک گذاشته و فوروارد کنید.

 

 

مرسدس، ربات را جایگزین انسان می کند

1

برترینها: «مارکوس شیفر» (Markus Schaefer)، مدیر بخش تولید مرسدس بنز درباره‌ی تصمیم‌شان گفته است: “ربات‌ها نمی‌توانند شخصی‌سازی و تنوعی که ارایه می‌دهیم را انجام دهند. با استخدام افراد بیشتر، نه‌تنها آینده‌مان را تضمین می‌کنیم، بلکه هزینه‌های‌مان هم کاهش می‌یابد.” شرکت مرسدس بنز این تغییر را در حالی انجام می‌دهد که شرکت‌های زیادی مشغول جایگزین کردن انسان‌ها با ربات هستند. طبق آمارهای فدراسیون بین‌المللی رباتیک (IFR)، تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۱٫۳ میلیون عدد ربات صنعتی در کارخانه‌ها به کار گرفته خواهند شد.

بیگ دیتا و اینترنت اشیا در دستور کار

1

مهر: مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات از آغاز به‌کار ۵ پروژه راهبردی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور همگام با حرکت سایر کشورهای دنیا در دستیابی به این فناوریهای نوظهور خبر داد. مرتضی براری با اشاره به تعریف ۵ پروژه راهبردی در بخش فناوری اطلاعات کشور و برنامه های مدنظر برای تحقق این پروژه ها تا پایان برنامه ششم توسعه، گفت: این ۵ پروژه شامل پروژه های جویشگر بومی، اینترنت اشیاء، محاسبات ابری (کلود کامپیوتینگ)، بیگ دیتا (داده های عظیم) و نسل پنجم ارتباطات سیار (۵G) می شود.

 حمله هکری به ۸۰ هزار نفر در دانشگاه کالیفرنیا

1

رویترز: مسئولان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی روز گذشته به ۸۰ هزار نفر از جمله دانشجویان فعلی و سابق این دانشگاه، اعضای هیات علمی و کارکنان در مورد حمله سایبری به سیستم های ذخیره سازی داده های کاربران هشدار دادند. مدیران دانشگاه کالیفرنیا می گویند هنوز شواهدی دال بر سواستفاده هکرها از اطلاعات شخصی مسروقه در دست نیست ولی به ۸۰ هزار نفری که مورد حمله قرار گرفته اند در مورد امکان سواستفاده از داده های شخصی آنها هشدار داده شده است.

وعده فیس‌بوک درباره نفرت‌پراکنی

1

گرداب: مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک می گوید با مهاجران به عنوان گروهی از مردم برخورد می‌کند که باید از آنها در برابر اظهارنظرهای تنفربرانگیز در فضای مجازی محافظت شود. وی که در برلین به سر می‌برد به علت افزایش استفاده از فیس بوک برای توهین و تحقیر مهاجران به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و می گوید در تلاش است راهی برای مقابله با حجم زیاد مطالب توهین آمیز خطاب به مهاجران جنگی سوریه و دیگر کشورها بیابد. برخی گروه های نئونازی مخالف مهاجران جنگ زده با حضور گسترده در فیس بوک مطالب نفرت انگیزی را بر ضد آنها منتشر می کنند و این وضعیت روز به روز در حال گسترش است.

 ابررایانه شرکت IBM حالا می تواند احساس شما را در گفتار و نوشتار تشخیص دهد

1

انگجت: هوش مصنوعی تا وقتی نتواند احساسات را درک کند، نمی تواند به معنای واقعی کلمه مجاب کننده باشد. روباتی که نتواند تفاوت های ظریف آنچه می گویید را متوجه شود به چه دردی می خورد؟ اما IBM اعتقاد دارد روبات ها می توانند کمک کنند. ابررایانه ی هوش مصنوعی شرکت IBM به روزرسانی تازه ای دریافت کرده است که ابزار بسیار بهتری برای تحلیل لحن در اختیار آن می گذارد. به این ترتیب واتسون حالا قادر است طیف گسترده ای از احساسات را حتی در نوشته های شما نیز درک کند؛ چه شادی و چه غم. با این توصیف اگر زمانی که از لحاظ احساسی چندان روبراه نیستید به همه بگویید خوب هستید، واتسون قادر خواهد بود همان یک ذره ناراحتی که در لحن شما وجود دارد را تشخیص دهد.

دیدگاه شما چیست؟