سلامت فضای مجازی با شبکه ملی اطلاعات امکان‌پذیر است

فضای مجازی

امیر خوراکیان(معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی): افراد در حال استفاده از محتواهای پیوسته در فضای مجازی دچار حواس‌پرتی می‌شوند. مواجهه با انبوه اطلاعات موجب آسیب دیدن سلول‌های مغزی و تنبلی ذهن می‌شود. آمار ۲۵ درصد از طلاق‌ها در عربستان به شبکه‌های اجتماعی مربوط می‌شود. فضای مجازی بر کم‌ارزش شدن واژگان، ابتذال نظرات اینترنتی و مواردی ازاین‌دست بر زبان کاربران تأثیرات منفی بسیاری دارد.

منبع: فارس

آسیب‌پذیری روز-صفرم در IE

آسیب-پذیری روز-صفرم در IE

مایکروسافت یک آسیب‎پذیری روز-صفرم با شناسه CVE-2016-0189 را در اینترنت اکسپلورر وصله کرده است. این آسیب‎پذیری برای حمله‌ی هدف‌دار علیه کره جنوبی مورد سوءاستفاده قرارگرفته است.

منبع: سایبربان

کاربران آیفون روزی چند بار قفل گوشی خود را باز می کنند؟

4495538_258

آیفون بازان به‌طور متوسط روزی ۸۰ بار گوشی خود را از حالت unlock درآورده و به گوشی خود سر می‌زنند. این رقم برای کاربران اندرویدی در مطالعه‌ای جداگانه ۱۱۰ بار به ثبت رسیده است.

منبع: مشبل

اثبات دخالت دولت خارجی در عملیات هکری سرقت پول از بانک مرکزی بنگلادش

13940804001166_PhotoA

بررسی محققان امنیتی نشان می‌دهد شباهت‌هایی میان سرقت ۸۱ میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش و همین طور هک شدن داده‌های شرکت سونی در سال ۲۰۱۴ وجود دارد.

منبع: رویترز

ایرانی‌ها در توییتر چت می‌کنند!

download

با داده کاوی در توییتر مهم‌ترین ویژگی توئیتر ایرانیان آن است که در توئیتر دیالوگ برقرار کردند و با توییت‌های خود به نوعی چت می‌کنند اما کاربران سایر کشورها، این استفاده را از توئیتر ندارند.

منبع: روزنامه صبح

درخواست یک‌ سناتور برای تحریم‌ سایبری ایران

images

جان راتکلیف، قانونگذار جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه طرحی که خواستار تحریم‌ ایران به بهانه حملات سایبری ادعایی است را به کمیته‌های متبوع این مجلس ارائه کرد.

منبع: آی تی آنالیز

پهپادی که مانند حشره روی دیوار صاف می‌نشیند

cb8b2279-1ce3-4d17-a6a4-8f3499e25215

محققان استندفورد پهپاد جدیدی را ساخته‌اند که قادر است روی هر دیواری فرود بیاید. این پهپاد به کمک یک دم سفت و سخت و دو برآمدگی میکروسکوپی تعادل خود را روی دیوار حفظ می‌کند و به دیوار می‌چسبد.

منبع: ورج

پهپادها جای نیروی کار انسانی به ارزش ۱۲۷ میلیارد دلار را می گیرند

81d5d218-1bcc-4d07-a74b-ace30cd45253

 

براساس اطلاعات ارائه شده، تا سال ۲۰۳۰ بیش از نیمی از شغل‌ها توسط ربات‌ها انجام خواهد شد. تکنولوژی‌های کنونی می‌توانند بیش از ۴۵ درصد از شغل‌های مورد نظر را برای انجام در اختیار ربات‌ها قرار دهند.

منبع: بیزینس اینسایدر

دیدگاه شما چیست؟