مطالب قدیمی

مرور رسانه ها، ۲۴ مرداد ۹۵

ایجاد سالانه ۱۳۰ هزار شغل ICT

13950226000399_PhotoA
فارس؛ محمود واعظی(وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات): همواره دولت‌ها بحث آزادسازی اقتصاد را مطرح کردند اما یا نخواستند یا بروکراسی کشور اجازه تغییر را نداده است. همچنین مردم با اینکه پول خوبی برای سرویس‌ می‌پردازند اما کیفیت مطلوبی دریافت نمی‌کنند. با توجه به تحریم‌های سال‌های گذشته در این مدت دولت کمترین هزینه را در قبال تحریم پرداخت کرده و بیشترین سختی برای مردم بوده است. سالانه ۱۳۰ هزار شغل در حوزه ICT باید ایجاد شود که ورود شرکت‌هایی از جمله اپراتورهای ارتباطات ثابت (FCP) نوید فصل جدیدی از سرمایه‌گذاری و اشتغال در این حوزه را دارد.

دولت ایران مراکزی را برای میزبانی سرور تلگرام تعیین کرد

13940414000216_PhotoA

فارس: دیتا سنتر کلود (مرکز داده ابری) افرانت امروز با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد. قاسم‌زاده مدیرعامل افرانت در این مراسم از فراهم شدن مقدمات انتقال سرور تلگرام به ایران خبر داد.

ارائه یک روش جدید برای بازیابی اطلاعات گوشی‌های هوشمند

57333928

ایسنا: دانشمندان با استفاده از یک تکنیک جدید به نام RetroScopeکه بر روی رم گوشی فعالیت می کند از این پس می‌توانند به مقامات کمک کنند تا داده‌های گوشی‌های هوشمند را جمع آوری کنند. برای کشف داده های در گوشی‌ محققان به جای تمرکز بر جستجوی داده‌ها، بر روی کد رندر گرافیکی گوشی متمرکز شدند که می‌تواند برای به دست آوردن داده‌ها و نمایش داده‌های قبلی از آن استفاده کرد.

با این هفت روش، امنیت سایبری شرکت خود را ارتقا دهید

15_1

سایبربان: به گزارش موسسه‌ی جرائم ملی انگلیس، در سال ۲۰۱۵،  ۲٫۴۶ میلیون رخداد سایبری، گزارش شده که ۷۰۰ هزار پرونده‌ی آن، مرتبط با کلاه‌برداری بوده است.

۱)از زنجیره‌ی مواد اولیه خود حفاظت کنید. باید بدانید چه نوع اطلاعاتی برای هکرها جالب است و آن دسته از اطلاعات را تحت حفاظت شدید، نگه دارید.

۲) در مورد کلود بیشتر بیاموزید. سیستم‌های کدگذاری کلود، یکی از رایج‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راهکارهای حفاظتی شرکت‌ها در مقابل حملات سایبری تلقی می‌شوند.

۳) از پسوردهای قوی استفاده کنید

۴) از سیستم خود در مقابل بدافزارها محافظت کنید

۵) یک مشاور سایبری استخدام کنید

۶) از اطلاعات خود بک آپ بگیرید

۷) به کارکنان خود آموزش دهید. آموزش به کارکنان می‌تواند امکان حملات سایبری و قربانی شدن شرکت را کاهش دهد.

هکرها به جان سوروس و ژنرال بریدلاو افتادند

57334015

بلومبرگ: هکرها به سیستم‌های جامعه باز متعلق به جورج سوروس، حامی مالی کلینتون و مغز متفکر احتمالی کودتای ۲۰۱۴ اوکراین، نفوذ کرده و اطلاعات کاربری کارمندان این سازمان را هک کردند. (از دیگر افرادی که) سامانه ارسال پیام‌هایش هدف حمله هکرها قرار گرفته ژنرال فیلیپ بریدلاو، فرمانده سابق ارتش آمریکا در عملیات فرماندهی متحدین ناتو و فرماندهی نیروهای آمریکایی در اروپا است.

حمله به ویتنام؛ فصلی جدید در مناقشات دریای جنوبی چین

Vietnam vs China

سایبربان: در جولای، سیستم خطوط هوایی ویتنام مورد حمله قرار گرفت و اطلاعات شخصی ۴۰۰٫۰۰۰ عضو باشگاه خلبانان هک شد. روش به‌کاررفته در هک به سبک گروهی هکر چینی شباهت فراوان دارد.

استفاده‌ سامسونگ از تراشه‌های ترونرث

21343

سایبربان: آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور آمریکا اعلام کرده که می‌خواهد با استفاده از تراشه‌های بیولوژیکی شرکت IBM در یک ابررایانه، قدرت الگوریتم یادگیری ماشینی را در موضوع امنیت ملی و سایبری بررسی کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا