مطالب قدیمی

مرور رسانه ها، ۱۸ اردیبهشت ۹۵

اینفی، اتهام جدید پالو آلتو به ایران

بدافزار اینفی

شرکت امنیت سایبری پالو آلتوی آمریکا، مدعی کشف یک گروه از هکرهای ایرانی شده است که از بدافزاری به نام اینفی، علیه اهدافی در غرب استفاده می‌کرده‌اند. بدافزار اینفی تنها علیه یک هدف دولتی یا کارمندان یک شرکت خاص مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اما در بیشتر موارد علیه شهروندان ایرانی به کار رفته است.

منبع: سایبربان

فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی

فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی

دکتر رضا تقی‌پور(وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات): اگر مواجهه فعال و مبتکرانه در فضای مجازی صورت نگیرد به‌یقین، تهدیدات این فضا بیش از فرصت‌های ایجادشده خواهد بود و این شرایطی است که اکنون با آن روبه‌رو هستیم. چنانچه عوامل اصلی فروپاشی خانواده در جوامع غربی به‌عنوان مهم‌ترین رکن کالبدشکافی شود، یقیناً تأثیرات سوء فضای مجازی بر افراد خانواده از اصلی‌ترین فاکتورها خواهد بود.

منبع: حمایت

آیا رابطه‌ای میان موبایل و سرطان مغز وجود دارد؟

آیا رابطه‌ای میان موبایل و سرطان مغز وجود دارد؟

براساس مطالعات ۳۱ ساله محققان استرالیایی‌ها، هیچ رابطه مستقیمی میان استفاده از موبایل و سرطان مغز وجود ندارد.

منبع: جام نیوز

نگرانی‌ها از شکستن حریم خصوصی

نگرانی‌ها از شکستن حریم خصوصی

بر اساس یک نظرسنجی که در ماه آوریل توسط مرکز نوآوری مدیریت بین‌المللی منتشر شد، از هر ۱۰ کاربر اینترنتی، شش نفر نگران مسائل امنیتی و شخصی هستند. محققان کشف کردند که بیش از ۵۵%از برنامه های وسایل هوشمند(یعنی برنامه هایی که برای دستگاه‌های متصل مورد نیاز هستند) دسترسی کامل به دستگاه‌های متصل دارند، حتی اگر به دسترسی محدودی نیاز داشته باشند.

منبع: تک تایمز

آسیب‌های جبران‌ناپذیر وای فای

آسیب‌های جبران‌ناپذیر وای فای

شبکه وای‌فای تاثیرات مخربی بر رشد گیاهان و انسان‌ها دارند و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این امواج خطرناک است و منجر به کاهش کیفیت خواب، تشنج، سردرد، سرطان، ناباروری و حمله قلبی میشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

آیا کیبوردتان بر احساستان تاثیر می‌گذارد؟

آیا کیبوردتان بر احساستان تاثیر می‌گذارد؟

تحقیقات نشان داده‌است که لغاتی که در آن‌ها بیشتر از حروف سمت راست کیبورد استفاده می‌شود مثبت‌تر از لغاتی هستند که بیشتر حروف سمت چپ در آن‌ها وجود دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پایان کار اس‌ام‌اس نزدیک است؟

پایان کار اس‌ام‌اس نزدیک است؟

آمار سال ۲۰۱۵ نشان دهنده این است که مردم از هر پیامی که ارسال می‌کنند ۳ عدد آن با واتس‌آپ و فیس‌بوک است که این آمار نشان دهنده محو شدن ارسال  پیامک با موبایل است.

منبع: همشهری آنلاین

نیمی از سازمان‌های جهان به دنبال افزایش استفاده از خدمات IT

نیمی از سازمان‌های جهان به دنبال افزایش استفاده از خدمات IT

چشم‌انداز استراتژیک مدیران IT این است که هرچه سریع‌تر سازمان خود را با نسل جدید حافظه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات هماهنگ کنند و از این طریق بتوانند کارایی کسب و کار خود را افزایش دهند. بخش اعظم مدیران IT اعلام کردند سرویس‌های پیشرفته مخصوص تحلیل داده مهم‌ترین نیاز پیش‌روی سازمان آنها محسوب می‌شود.

منبع: ایتنا

روش جدید جاسوسی از طریق نوشابه “کوکاکولا”

روش جدید جاسوسی از طریق نوشابه کوکاکولا

گروهی از شیمی دانان اسرائیلی اعلام کرده‌اند از نوعی ماده شیمیایی استفاده میکنند تا با کمک مواد شیمیایی معمول در کوکاکولا و جوهر غیرقابل رویت در آب لیمو پیام‌های پنهان را رمزنگاری و رمزگشایی کنند.

منبع: دانا

نشست بررسی بایدها و نبایدهای فضای مجازی

نشست بررسی بایدها و نبایدهای فضای مجازی

نشست  باید ها و نباید های فضای مجازی با دو محور  امنیت اطلاعات و راه کارهای حفاظتی در مقابله با تهدیدات فضای سایبری، یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۹ در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می شود.

منبع: روابط عمومی فرهنگسرای فناوری اطلاعات

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا