مطالب قدیمی

مرور رسانه ای ۲۰ آذر ماه

هک ایمیل زنان به خاطر تصاویر عریان!

به گزارش ایسنا     ؛یک مقام سابق آمریکایی به تعقیب مخفیانه زنان در اینترنت و دسترسی به تصاویر عریان جنسی از آنها اعتراف کرده است . خبرگزاری ایسنا : یک مقام سابق آمریکایی به تعقیب مخفیانه زنان در اینترنت و دسترسی به تصاویر عریان جنسی از آنها اعتراف کرده است.این مقام آمریکایی که در سفارت آمریکا در لندن فعالیت می کرد ، این کار را با هک ایمیل این زنان انجام داده است.مایکل فورد به ۹ مورد تعقیب مخفیانه زنان در اینترنت ، هفت مورد هک کامپیوتر برای اخاذی و کلاهبرداری اینترنتی اعتراف کرده است.او زنان عضو انجمن های دانشگاهی و زنانی را که مشتاق بودند مدل شوند ، هدف قرار داده بود.او از اطلاعاتی که از هک کامپیوترهای زنان به دست می آورد ، برای یافتن قربانیان جدید استفاده می کرد.فورد که ۳۶ سال دارد و اهل آتلانتا از ایالت جورجیای آمریکا است ، خود را مسئول فنی یک شرکت معروف ارائه خدمات ایمیل معرفی می کرد و ایمیل های فیشینگ برای هزاران نفر فرستاده بود.فیشینگ روشی برای برای به دست آوردن اطلاعات از طریق جعل وب سایت و آدرس ایمیل است.او به قربانیان خود می گفت که در صورتی که کلمات عبور خود را برایش نفرستند ، حساب کاربری آنها را خواهد بست.او از این طریق به ایمیل و شبکه های اجتماعی این افراد دست می یافت و اطلاعات شخصی مانند آدرس خانه و محل کار و تصاویر عریان جنسی آنها را به دست می آورد.او از این اطلاعات برای به دست آوردن تصاویر عریان بیشتری از این افراد استفاده می کرد .

A man types on a computer keyboard in Warsaw in this February 28, 2013 illustration file picture. High-level Chinese hackers recently tried to break into a key Canadian computer system, forcing Ottawa to isolate it from the main government network, a senior official said on July 29, 2014. REUTERS/Kacper Pempel/Files (POLAND - Tags: BUSINESS SCIENCE TECHNOLOGY)

 

 

وقتی میتوانیم دانلودهای غیرقانونی خود را حلال کنیم!

به گزارش فردا نیوز؛ ابتدای رونق گرفتن بازار اینترنت ، کاربران مشغول به دانلود آپلود فایل های مختلف شدند . امروزه اما فرهنگ غلط استفاده از این فناوری موجب تضرر بسیاری از هنرمندان شده است . امروزه اما فرهنگ غلط استفاده از این فناوری موجب تضرر بسیاری از هنرمندان شده است . هنرمندانی که با پخش و دانلود آثارشان بر روی اینترنت خسارات مالی بسیاری دیده و برخی از آنها قدرت مالی ادامه فعالیت های هنری شان را از دست داده اند . فناوری و استفاده از اینترنت مزایای بسیاری را دارا است اما استفاده نا صحیح از این فناوری موجب خسارات جبران ناپذیری برای برخی از مردم شده است . مردم چه نقشی در ورشکستگی هنرمندان داشته اند ؟

 

29c8ba17-f8f7-4e52-8d28-b112541d9d96

 

برترین ها:دنیای ما در ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟

به گزارش گجت نیوز  ؛گارتنر ، ( Gartner ) یکی کمپانی پژوهشی و مشاوره آمریکایی است که در زمینه ارائه خدمات برون سپاری ، تحقیق و پژوهش و مشاوره فناوری اطلاعات فعالیت می نماید . وب سایت گچت نیوز : گارتنر ، ( Gartner ) یکی کمپانی پژوهشی و مشاوره آمریکایی است که در زمینه ارائه خدمات برون سپاری ، تحقیق و پژوهش و مشاوره فناوری اطلاعات فعالیت می نماید.این شرکت به تازگی ۱۰ پیش بینی برای سازمان های آی تی و کاربران تا سال ۲۰۲۰ انجام داده که بیشتر نمایه ای از فردای دنیای دیجیتال ماست ، دنیایی ماشین محور ، هوشمند و مبتنی بر الگوریتم که در آن ، ماشین ها و انسان ها باید در نهایت هارمونی و تفاهم با یکدیگر تعامل کنند . تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۳ میلیون کارگر توسط ربات ها تحت نظارت قرار خواهند گرفتربات های رییس یا ” روبو باس ها ” تا سال ۲۰۱۸ به حدی در تصمیم گیری ها حرفه ای خواهند شد که می توانند جایگزین مدیرعامل های انسان شوند . تا سال ۲۰۱۸ ، ۴۵ درصد از شرکت هایی که رشد سریع دارند بیشتر از ماشین های هوشمند استفاده خواهند کرد تا نیروی انسانیگارتنر معتقد است که ۴۵ درصد شرکت ها و استارت آپ های خوش آتیه و کار بلد که رشد سریعی هم دارند به احتمال زیاد تا سال ۲۰۱۸ ، شان فناوری های ماشین هوشمند را وارد ساز و کار خود نموده و رفته رفته از تعداد کارمندان و کارگران انسان خود کم خواهند کرد . در طی سال ۲۰۲۰ ، ۹۵ درصد از شکست های امنیتی در بخش کلود از سوی مشتریان خواهد بودنگرانی های امنیتی همچنان یکی از شایع ترین دلیل های جلوگیری از کاربرد سرویس های عمومی کلود می باشد . بر اساس پیش بینی ها تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۰ درصد شرکت ها برای مشتریان خود سرویس های عمومی کلود ارائه خواهند داد . همانطور که گفتیم امنیت سیستم های ابری عمومی تا حد قابل ملاحظه ای در گروی مشتریان است و اینکه تا سال ۲۰۲۰ اگر تحت هر شرایطی و به هر دلیلی این سرویس ها خدشه دار شدند ، ۹۵ درصد تقصیر مشتریان خواهد بود .

eshraf.ir-اندیشکده-پیش-بینی-پیشگویی-جهان-در-سال-۲۰۵۰-چگونه-خواهد-بود

 

سپاه «۳۰۰ هزار کاربر تلگرام را در استان مرکزی شناسایی کردهاست»

به گزارش تسنیم ؛محسن کریمی ، فرمانده سپاه استان مرکزی گفته سپاه پاسداران ، ۳۰۰ هزار کاربر شبکه اجتماعی تلفن همراه « تلگرام » را در این استان « شناسایی کرده است » .«پژوهش» سپاه استان مرکزی منجر به شناسایی ۳۰۰ هزار کاربر «تلگرام» در این استان شده که ۹۷ هزار نفر از آنها «بومی» هستند.کریمی همچنین از فعالیت «۲۴۰ گروه پر جمعیت» در استان مرکزی خبر داده که محور «۶۰ درصد» فعالیت‌ آن‌ها «فرهنگی و اجتماعی» بوده و محل فعالیت آن‌ها نیز «فضای مجازی» است.به گفته وی «۴۲ درصد» از این گروه‌ها را «گروه‌های فرهنگی همسو با انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی» تشکیل می‌دهند.آن‌طور که این فرمانده سپاه اعلام کرده «۳۸ درصد» گروه‌های شناسایی شده فعال در فضای مجازی استان مرکزی نیز «مستقل» بوده و گرایش «خاصی» ندارند.کریمی افزوده در میان گروه‌های فعال مجازی در استان مرکزی، تنها «۱۸ درصد» آن‌ها «غیرهمسو» هستند

 

 

add-stickers-to-telgram

 

سرقت اطلاعات در اپلیکیشنها چگونه است؟

به گزارش آفتاب؛در روزهای گذشته خبری منتشر شد که یکی از محبوب ترین بازی های شبکه اجتماعی فیس بوک ، اطلاعات کاربران را سرقت می کرده است ؛ اپلیکیشنی که شاید خیلی از شما هم با آن کار کرده باشید . هرچند هنوز هم عده ای از کاربران اعتقاد دارند اطلاعات خاصی را روی گوشی خود نگهداری نمی کنند ، اما حتی اطلاعات ساده نیز می تواند برای سارقان ، جذاب و گرانقیمت باشد.سرقت اطلاعات در اپلیکیشن پرمصرف ترین کلماتدر روزهای گذشته خبری منتشر شد که یکی از محبوب ترین بازی های شبکه اجتماعی فیس بوک ، اطلاعات کاربران را سرقت می کرده است ؛ اپلیکیشنی که شاید خیلی از شما هم با آن کار کرده باشید . بازی محبوب « پر مصرف ترین کلمات » یا Most Used words اطلاعات کاربران در فیس بوک را سرقت کرده سپس آنها را می فروخته است.شاید این پرسش برای شما پیش آید که نحوه سرقت اطلاعات توسط این اپلیکیشن چگونه بوده است ؟ همچنین آی پی های شما نیز توسط این اپلیکیشن ثبت شده و در آینده می توان از آن استفاده کرد.برای مثال صاحبان این اپلیکیشن می توانند از طریق آی پی ، شهر ها را تفکیک کرده و به این نتیجه برسند در هر شهر ، بیشترین کلمه ای که استفاده می شود چیست و به این ترتیب به بحث داغ روز در آن شهر ها می رسند.نمونه های مشابهسرقت اطلاعات کاربران به شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن پرمصرف ترین کلمات محدود نمی شود . سال گذشته بعد از مشخص شدن درز اطلاعات آژانس امنیت ملی آمریکا ، معلوم شد این سازمان از درز اطلاعاتی تعدادی از اپلیکیشن ها برای جمع آوری اطلاعات کاربران بهره می برده است.یکی از مشهور ترین اپلیکیشن هایی که مشخص شد از اطلاعات کاربران آنها استفاده شده بازی مشهور Angry Birds است . این اطلاعات حتی گاهی برای شناسایی تروریست ها نیز استفاده شده است.یک مساله با اهمیتمساله امنیت در فضای مجازی ازجمله مسائلی است که کاربران باید آن را جدی بگیرند تا اطلاعاتشان تهدید نشود.شاید اشتراک یک عکس از میز کار شما در شبکه های مجازی عادی به نظر برسد ، اما فراموش نکنید یک عکس ساده می تواند حاوی اطلاعات بسیار باشد.این اطلاعات می تواند شامل موقعیت مکانی دقیق شما ، علایق شخصیتان ، وسایل مورد استفاده شما و … باشد.بنابراین با قرار دادن مجموعه این اطلاعات در کنار هم مشخص می شود یک فرد چه سن و سالی دارد ، در هر سن و سال چه علایقی را دنبال می کند و نظرات او در طول سال ها چه تغییراتی کرده است.اطلاعاتی که به صورت خرد و کوچک به چشم نمی آید با قرار گرفتن کنار هم به حجم بزرگی از داده تبدیل شده که آنالیز آن می تواند شخصیت شما را به خوبی مشخص کند.پس فراموش نکنید هیچ وقت اطلاعات شخصی خود را روی فضای مجازی قرار نداده و همیشه این را به یاد داشته باشید که در اینترنت هر اطلاعاتی ممکن است روزی لو برود .

 

139403281127169975527704

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا