«ابتکار» پیامدهای ناشی از کاهش گفت‌وگوی اعضای خانواده‌های ایرانی به ۲۰دقیقه را بررسی می‌کند

ابتکار: فضای مجازی در روزهای نخست به دلیل اینکه دنیای ناشناخته‌ای بود وقت خانواده‌ها را می‌گرفت اما به‌تازگی با فرهنگ‌سازی و تبلیغات کمی این بحران کاهش یافته است.

توزیع ۳۶ هزار آیفون بین پلیس منهتن نیویورک

اپل اینسایدر: مقامات پلیس نیویورک ۳۶ هزار گوشی آیفون ۷ و ۷ پلاس را بین نیروهای پلیس منهتن توزیع کردند تا آن‌ها با گوشی‌های قدیمی مجهز به ویندوز فون خداحافظی کنند.

مجرمان سایبری به دنبال راه های جدید باج‌گیری

ایران آنلاین: با پیچیده‌تر شدن تکنیک‌های رایانه‌ای و اینترنتی در سال ۲۰۱۸، مجرمان سایبری راه‌های جدیدی برای اخاذی از سازمان‌ها و افراد پیدا خواهند کرد. حمله هدفمند طراحی‌شده برای اخاذی شرکت‌ها و افراد در سال ۲۰۱۸ می‌تواند شامل نقض وب‌سایت‌های بالغ، حمله به فن‌آوری‌های blockchain، قطع زنجیره تامین و تغییرات فرآیند تولید باشد.

تولید عینک هوشمند با ظاهر عادی

ورج: اینتل یک عینک هوشمند تولید کرده که از نظر ظاهری شباهت زیادی با عینک‌های طبی عادی دارد، اما از امکانات متنوعی مانند لیزر، شتاب سنج، تراشه بلوتوث و قطب نما برخوردار است. اگر عینک هوشمند اینتل با نام Vaunt را به چشم بزنید، مجموعه‌ای از اطلاعات را در برابر چشمانتان مشاهده خواهید کرد که بر روی شبکیه چشم تابانده می‌شود.

استفاده از آنتی‌ویروس پادویش دستور حاکمیتی است

افتانا؛ محمدجواد آذری جهرمی(وزیر ارتباطات): ابلاغ استفاده از ضدبدافزار بومی پادویش یک دستور حاکمیتی و صرفا برای بخش دولتی است. امنیت برای ما بحث حاکمیتی است و همه کشورها در حوزه‌های دفاعی مباحث حاکمیتی خود را دارند و اگر می‌گویند از ضدبدافزار بومی استفاده شود، این یک دستور حاکمیتی است.

شناسایی هکر و هرزنامه‌نویس روس با همکاری اپل

ورج: یکی از ده هرزنامه‌نویس مشهور جهان که تبعه روسیه بوده و شبکه بوت‌نت خطرناکی را نیز اداره می‌کرد، با همکاری بی سروصدای شرکت اپل شناسایی و دستگیر شد.

گارتنر رهبران آنتی‌ویروس‌های تحت شبکه‌ را معرفی کرد

افتانا: در جدیدترین رتبه‌بندی شرکت‌های ارائه‌دهنده آنتی‌ویروس‌های تحت شبکه (Endpoint Protection) از سوی گارتنر، شرکت‌های سیمانتک، ترندمیکرو و سوفوس در صدر قرار دارند.

اینستاگرام تجسم هنری عصر نئولیبرالیسم است

بوستون ریویو: یک‌چهارم آمریکاییان از اینستاگرام استفاده می‌کنند و اکثریت قاطع آن‌ها کمتر از ۴۰سال دارند. کاربران اینستاگرام بسیار جوان‌تر از فیس‌بوک یا توئیتر هستند، محل حضور آنلاینِ ذائقه‌سازان و ذی‌نفوذان شده است که مخاطبانشان هرروز ساعت‌ها صرف خلق و جذب محتوای بصری می‌کنند. دغدغۀ اصلی‌اش آن است که با تبدیل فراغت و سبک‌زندگی به کار و کالا، آنچه را پیش‌تر جنبه‌های کالایی‌نشدن داشت به بازار بکشاند. محتوای اینستاگرامی محصول چرخش نئولیبرال به‌سمت فرد است.سلفی، با فاصلۀ بسیار زیاد از فُرم‌های دیگر، محبوب‌ترین تصویر در اینستاگرام است. درگیری مخاطب با سلفی ۳۸درصد بیشتر از سایر انواع محتواست. پروژۀ یک اینستاگرام‌باز آن نیست که چیزهای جذاب را برای عکاسی بیابد، بلکه آن است که خودش آن چیز جذاب بشود. مردم ساعت‌ها در گوشی‌هایشان می‌چرخند چون عکس‌ها می‌توانند در آنِ واحد فانتزی‌های جادوگرانه بیافرینند و بنیانی از تجربۀ مستند برای آن فانتزی القا کنند. ذی‌نفوذان اینستاگرام مثل فوکولی‌های خوش‌تیپ‌اند، همان‌هایی که بزرگ‌ترین دستاوردشان کنترل هیجاناتشان، و مهم‌تر از آن کنترل شیوۀ نمایش این هیجانات با چهره‌ها و بدن‌هایشان است.

ادامه سرقت نام کاربری و پسورد ‌سایت‌ها

تیک: محققان امنیت سایبری بیش از ۲۰۰۰ سایت که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند را شناسایی کرده‌اند که توسط یک اسکریپت برای دزدیدن نام کاربری و پسورد در ورود به بخش مدیریت سایت، آلوده بودند

 پرواز نخستین تاکسی هوایی بدون سرنشین در چین

خبرگزاری صداوسیما: نخستین تاکسی هوایی بدون سرنشین جهان در شهر گوانجو استان گواندونگ چین پرواز عمومی خود را ثبت کرد. [نخستین تاکسی هوایی بدون سرنشین جهان] فقط یک مسافر با وزن ۱۰۰کیلوگرمی را به مدت ۲۳دقیقه و با سرعت ۱۰۰کیلومتر در ساعت حمل می‌کند و در برابر وزش باد با سرعت ۵۰کیلومتر در ساعت نیز مقاوم است.

دیدگاه شما چیست؟