مطالب قدیمی

مرور بر رسانه های ۲۳ مهر

توصیه سیسکو به کاربران مبنی بر قفل کردنWebEx

resized_webexjpg

یک محقق امنیتی اعلام کرد که شرکت‌های بسیاری را پیدا کرده است که از کلمه عبور برای محافظت از قرار ملاقات‌های آنلاین WebEx استفاده نمی‌کنند. پس از کشف یک محقق امنیتی مبنی بر اینکه بسیاری از شرکت‌های صاحب نام ملاقات‌های آنلاین خود را برای هرکسی که به آنها متصل شود باز گذاشته‌اند، سیسکو به مشتریان خود هشدار داده است که WebEx را قفل کنند.

شنود مکالمات شهروندان توسط پلیس بریتانیا

n00008357-b

سیستم شنود جدید پلیس انگلیس کاملا شبیه سیستم شنود سازمان امنیت آمریکا است که به US PRISM معروف است و در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شد، اما نسخه انگلیسی این سیستم هنور نامی به خود نگرفته است.

روزنامه گاردین روز جمعه در گزارشی این خبر را منتشر کرد و نوشت که اطلاعات چهار شرکت بزرگ مخابراتی در بریتانیا به راحتی در اختیار پلیس قرار گرفته و این دسترسی به قدری آسان است که گویی می‌خواهید با کارت عابر بانک‌تان ترسا می، وزیر کشور بریتانیا در این‌باره گفت: «بدون امکان دسترسی به شنود مکالمات افراد، ما این اجازه را برای فرار قاتلین می‌دهیم و همچنین برنامه تروریست‌ها همیشه غیرقابل پیش‌بینی خواهد شد و قاچاقچیان موادمخدر جولان می‌دهند. حتی کودک‌آزاران هم به راحتی کار خود را خواهند کرد.» پول برداشت کنید.

تهدید به ترور مدیران توئیتر توسط داعش

75bcf142f65720b441d86c8a00223a09_M

دیک کوستلو مدیر اجرایی سایت«توییتر» فاش کرد که وی و همکارانش از سوی گروه تروریستی داعش مورد تهدید قرار گرفته اند. این تهدید ظاهرا پس از بسته شدن چندین حساب وابسته به داعش در توییتر اتفاق افتاده است.

مدیر شرکت توییتر در گفت‎وگو با مجله «ونتی فر» اظهار داشت که پس از بسته شدن برخی از حساب های کاربران وابسته به داعش، افراد این گروه ما را به ترور تهدید کردند.

افسون تلفن‌ها: شما تحت کنترل هستید!

sd

از بحث رفتاری که تلفن‌تان از شما انتظار دارد که بگذریم می‌بینیم که این ابزارهای کوچک در کنترل شیوه زندگی شما هم موفق بوده‌اند! تلفن داخل جیبتان به شما می‌گوید که کدام اپ‌ها را می‌توانید داشته باشید و کدام یک از انها را نباید نصب کنید؛ به شما دیکته می‌کند که  چه زمانی باید و چه زمانی نباید به اینترنت متصل باشید! تنها در حالتی که عکسی ایده‌آل برای شما می‌گیرد که نوری ایده‌آل برای آن تهیه کنید! گاهی وقت‌ها تلفن را برمی‌دارید و به اینترنت متصل می‌شوید تا کاری را انجام دهید و به محض برقراری ارتباط آنقدر نوتیفیکیشن‌های ریز و درشت از توییتر، فیسبوک، ایمیل و… دریافت می‌کنید که گاهی فراموش می‌کنید در ابتدا برای انجام چه کاری تلفن را برداشتید!

حالا به من بگویید، شما صاحب تلفن هستید یا تلفن صاحب شما؟!

سبقت گوگل و فیسبوک از آژانس امنیت ملی آمریکا

sdfsdf

بزرگترین تهدید حریم خصوصی از طرف شرکت‌هایی مثل گوگل یا مایکروسافت و آمازون است که حجم عظیمی از اطلاعات کاربرانشان را جمع‌آوری می‌کنند. گوگل و فیسبوک حجم وسیع‌تری از اطلاعات را نسبت به آژانس امنیت ملی که به دقت برنامه‌ریزی شده است جمع‌آوری می‌کنند.

تحلیلگر اسبق سازمان سیا، “فرد فلیتز” در مصاحبه با پایگاه خبری “راشا‌تودی” گفت: برخلاف گوگل و فیس‌بوک که حجم عظیمی از اطلاعات کاربرانشان را جمع‌آوری می‌کنند، آژانس امنیت ملی در پست‌های الکترونیکی کاربران آمریکایی، فعالانه تجسس نمی‌کند و فعالیت این سازمان در غالب برنامه‌ای است که به دقت تنظیم شده است.

در نشست مدیرعامل‌های غول‌های فناوری جهان، مدیرعامل شرکت گوگل، “اریک اشمیت” به نظارت آژانس امنیت ملی بر شهروندان آمریکایی به شدت اعتراض کرد. او ادعا کرد که نظارت بیش از حد، می‌تواند اینترنت را تخریب کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این نشست که “ران ویدن” مدیر کمیته مالی سنای آمریکا آن را اداره می‌کرد، اظهارات “اریک اشمیت” را نمایندگان شرکت‌های فیسبوک، مایکروسافت، دراپباکس و کسان دیگری که در نشست حضور داشتند تأیید کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا