مطالب قدیمی

مروری بر رسانه ها جمعه ۱۸ مهر ۹۳

گزیده مهمترین اخبار رسانه ها با موضوع فناوری در جمعه ۱۸ مهر ۹۳:

 

به گزارش مهر،استاندار تهران با بیان اینکه در زمینه تشعشعات آنتن های تلفن همراه گزارشی از آسیب به سلامتی افراد وجود نداشته است گفت: تحقیقات نشان می دهد که تفاوتی مابین تشعشعات این آنتن ها با تشعشعات رادیو و تلویزیون وجود ندارد.

IMG12591494

به گزارش بهار نیوز، داعش بیانیه ای را در وب سایت رسمی خود منتشر کرده و خواستار عضویت داوطلبان در مرکز تحقیقات هسته ای دانشگاه موصل برای «کمک به بیماران سرطانی» شده است. ریچارد مک‌میلان، کارشناس مبارزه با تروریسم سیا در ایالت ایلینوی آمریکا معتقد است فراخوان پرسرو صدای داعش برای راه اندازی یک سایت هسته ای در موصل بمثابه اعلام جنگ است.

داعش

به گزارش فارس، در پانزدهمین تلکام، حضور مجموعه وزارت ارتباطات در سالن دولتی‌ها در قالب غرفه‌سازی نمایان شده بود و برخلاف سال‌های گذشته مدیران دولتی در غرفه‌ها نایاب بودند یا اجازه مصاحبه نداشتند. برخی مدیران مجموعه‌های دولتی که یک بار برای بازدید به تلکام سر زدند اغلب وقت خود را به دید و بازدید از همکاران سابق و شاید آینده خود در اپراتورهای بزرگ خصوصی اختصاص دادند. اگر در تفکر وزارت ارتباطات حضور نمایشگاهی یعنی اجاره غرفه و هدر رفت منابع برای نمایش قابلیت غرفه سازی، بهتر است نمایشگاه را به اهلش بسپارد و امور دیگر را به نمایشگاه هفته دولت منتقل کند. همچنان عنوان رسانه‌ای ترین چهره وزارت ارتباطات به محمود واعظی وزیر ارتباطات تعلق میگیرد که کاش رسم پاسخ‌گویی به افکار عمومی و اصحاب رسانه را به همکاران خود در نمایشگاه تلکام نیز آموخته بود.

13930718000218_PhotoA

خبرگزاری فرانسه به نقل از سایت «وبلاگ نیوز» نزدیک به اصولگرایان خبر داد که صفحه موسوم به «بچه پولدارهای تهران» در شبکه اینستاگرام، امروز مسدود شد.

 

تابناک در مطلبی نوشت، مریم (یکی از اعضای پیچ بچه پولدارها): در صفحه ریچ کیدز، دختر یکی از سفرای ایران و دختر یک معاون وزیر در بین ما هست اما برعکس چیزی که در رسانه ها مدعی شدند اصلا عکسی از این افراد دیده نمی شود. برخی از اعضای این پبج، جلوی خانواده پای تلفن حتی نمی تواند با پسر حرف بزند اما به پارتی میرود و اینستاگرامش پر از عکس های پارتی است و چند هزار فالوئر دارد

 

پیج-یا-صفحه-بچه-پولدارهای-تهران-در-اینستاگرام-6-400x391

به گزارش خبرگزاری مشرق، پلیس آمریکا توسط اسرائیل آموزش میبیند از اسناد این همکاری میتوان به دستگاه پراکنده کننده جمعیت پلیس آمریکا بوسیله تولید فرکانس بالا و درد گوش اشاره کرد که اولین بار توسط اسرائیل استفاده شد.

750644_815

دانشگاه ورایت استیت، آمارها و گفته‎ها نشان می­دهند اشتباهات دستوری در نوشته‎ دانشجویان بیشتر شده این مسئله بسیاری از دانشگاه‎ها را مجبور به برگزاری کلاس‎ جبرانی انگلیسی کرده و دلیلش نوشتار شبکه های اجتماعی است. استاد زبان در دانشگاه Emory: امروزه به دلیل شبکه های اجتماعی جوانان بیش از قبل مینویسند اما کوتاه، غیر جدی و بدون هیچگونه تصحیح این باعث میشود گفتارشان هم به مرور همانند نوشته هایشان شود.

ی

به گزارش بی بی سی، محققان قصد دارند از گرمای زیاد تولید شده توسط دیتاسنترها، گرمای ساختماهای اداری را تامین کنند که هزینه کمتری نسبت به خنک کردن دیتاسنترها به دنبال دارد.دیتاسنترها ۲درصد انرژی مصرفی جهان را مصرف میکنند.

13930430000144_PhotoA

ورلد اکونومیک، محبوبترین کاربردهای بیگ دیتا در فضای مجازی: استفاده از geotags در پست کاربران، پیگیری آشکار بحران های سیاسی و یا انسان دوستانه در شبکه های اجتماعی، جمع آوری اطلاعات بیومتریک برای تشخیص هویت رای دهندگان

original_big_data

بیزینس اینسایدر، طبق اسناد منتشر شده وزارت دفاع آمریکا اقدام به طراحی یک کلود اختصاصی در درون سازمان خودکرده تا اطلاعات حیاتی خود(از نوع اطلاعات درز شده توسط اسنودن) را تحت شرایط امنیتی خاص در آن ذخیره کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا