مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های۱۷ ام اردیبهشت ماه

هوش ربات در چه سالی به هوش انسان می‌رسد؟

هوش ربات در چه سالی به هوش انسان می‌رسد؟
براساس پیش‌بینی شرکت گارتنر که در زمینه تحقیقات و مشاوره فن آوری اطلاعات فعال است، تا سال ۲۰۲۵ یک سوم کارهایی که توسط انسان انجام می‌شود به رباتها، نرم افزارها و ماشین‌های هوشمند محول می‌شود. یکی از مدیران بخش مهندسی شرکت گوگل پیش‌بینی کرد که سطح هوش ربات‌ها تا سال ۲۰۲۹ به سطح انسانها خواهد رسید. ری کورزویل از مدیران بخش مهندسی گوگل با بیان اینکه سطح توانایی رباتها در آینده افزایش خواهد یافت، افزود: تا سال ۲۰۲۹ هوش ربات‌ها به انسانها خواهد رسید. یک سوم کارهایی که در حال حاضر توسط بشر انجام می‌شود تا سال ۲۰۲۵ به نرم افزارها، رباتها و ماشین‌های هوشمند محول خواهد شد. براساس پیش‌بینی شرکت گارتنر که در زمینه تحقیقات و مشاوره فن آوری اطلاعات فعال است، تا سال ۲۰۲۵ یک سوم کارهایی که توسط انسان انجام می‌شود به رباتها، نرم افزارها و ماشین‌های هوشمند محول می‌شود.

n00009521-b

۱۵ حمله بزرگ هکرها در قرن ۲۱
حملات و نقض امنیت به طور روزانه اتفاق می افتد؛ یکی بزرگ و دیگری کوچک.به نقل از بهار طبق بررسی شبکه های جمع کننده اطلاعات و امنیت ۱۵ مورد از بزرگترین نوع این حملات و نقض ها در قرن اخیر رخ داده است.
۱- هک سیستم پرداخت Heartland
۲- شرکت ها TJX
۳- حمله اپسیلون
۴- RSA SECURITY
۵- استاکسنت
۶- حمله به دپارتمان افسران بازنشسته
۷- حمله به شبکه پلی استیشن سونی
۸- هک EST soft
۹- هک شبکه اجتماعی آمریکایی ‘Gawker’
۱۰- حمله به گوگل و برخی شرکت های دره سیلیکون
۱۱- حمله به شرکت زیرساخت ارتباطی VeriSign
۱۲- هک داده های شرکت آمریکایی CardSystems
۱۳- حمله به سرورهای شرکت ارایه کننده ایمیل AOL
۱۴- حمله به وبگاه کاریابی آمریکایی Monster
۱۵- حمله به صندوق سرمایه گذاری Fidelity آمریکا

یکه‌تازی هکرها در سال ۲۰۱۴
به گفته کارشناسان شرکت امنیتی سمانتک حمله هکرها به شرکت‏های بزرگ در سال ۲۰۱۴ افزایش ۴۰ درصدی داشته است.
شرکت سمانتک می‌گوید که  حملات هکرها و مجرمان سایبری به شرکت‏های بزرگ در سال گذشته میلادی به میزان ۴۰ درصد رشد داشته و به‌طور متوسط چهار ششم شرکت‏‌های بزرگ هدف حمله هکرها و مهاجمان اینترنتی قرار گرفته‌‏اند. طبق گزارش سمانتک، شرکت‌‏های رفع آسیب‌پذیری‏ها و حفره‏های امنیتی نرم‌‏افزارها در سال ۲۰۱۴ برای تولیدکنندگان این محصولات به‌طور متوسط ۵۹ روز زمان برده است. این رقم در سال ۲۰۱۳ فقط ۴ روز بوده است.  مهم‌ترین ترفند هکرها برای پیش بردن مقاصد مجرمانه خود سوءاستفاده از فرایند به‌روزرسانی نرم‌‏افزارها بوده است. وقتی کارکنان کسب و کارها بر گزینه «دانلود» در قسمت به‌روزرسانی کلیک می‌‏کنند، هکرها از طریق تروجان‏‌ها به شبکه و سیستم‌‏های شرکت نفوذ کرده و دسترسی نامحدودی به بخش‌‏های مختلف آن پیدا می‏‌کنند.

انتشار ابزار هشداردهنده رمز عبور گوگل
شرکت گوگل ابزار جدیدی را برای مبارزه با حملات سرقت هویت منتشر کرده است. به گزارش مرکز ماهر، این ابزار Password Alert Chrome نام دارد و جایی را که کاربر رمز عبور حساب کاربری گوگل خود را وارد می‌کند ردگیری می‌کند و در صورتی که این رمز عبور در جای دیگری به غیر از accounts.google.com وارد شود به کاربر هشدار می‌دهد. این ابزار در مرحله نخست مانع از استفاده مجدد رمز عبور گوگل در سایت‌های دیگر می‌شود.  همچنین در مرحله دوم درصورتی که کاربر بخواهد رمز عبور خود را در سایتی که به نظر می‌رسد متعلق به گوگل است اما در واقع چنین نیست و یک سایت جعلی برای جمع‌آوری اطلاعات خصوصی کاربران است، وارد کند این ابزار مانع از این کار شده و به عبارت دیگر با حملات سرقت هویت مقابله می‌کند.

13940216000860_PhotoL

ربات کوچکی با توانایی حمل ۲۰۰۰ برابر وزن خودش
تیمی از دانشمندان در دانشگاه استنفورد ربات‌هایی ساخته‌اند که فقط چند گرم وزن دارند و قادر به کشیدن اجسامی با ۲۰۰۰ برابر وزن خود هستند و می‌توانند اجسامی به وزن ۱۰۰ برابر خود را به طور عمودی از سطوح بالا ببرند.

2251591 24.07.2013 24 июля 2013. Заместитель председателя правительства РФ Дмитрий Рогозин на совещании в Московском государственном технологическом университете "Станкин" по государственной промышленной политике в области перевооружения организаций оборонной промышленности и модернизации машиностроения. Екатерина Штукина/РИА Новости

تأسیس سامانه جدید در روسیه برای افزایش امنیت سایبری
چندی پیش به دستور دمیتری روگزین (Dmitry Rogozin)، قائم‌مقام نخست‌وزیر روسیه، اجلاسی به‌عنوان یک اجلاس امنیت سایبر با موضوع امنیت اطلاعات در زیرساخت‌های حیاتی در این کشور تشکیل شد. روگزین در این اجلاس از تأسیس سامانه‌ای برای امنیت و مقابله با تهدیدات سایبر خبر داد که بر پایه‌ استفاده از سلاح‌های هوشمند است. سامانه مذکور از طریق خطوط پیشرفته و فرآیندهای زنجیره‌ای طراحی و تولیدشده است.  به نقل از افتانا روگزین اظهار داشت: ما باید از طریق این سلاح‌ها زبان ناتو را بفهمیم؛ زیرا آنچه آنها به‌عنوان حمله مطرح می‌کنند، معنی دفاع می‌دهد و آنچه به‌عنوان دفاع مطرح می‌کنند، معنی حمله می‌دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا