مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۹ دی

مروری بر رسانه های ۹ دی:

 

nsa_sign1_640.0

 

NSA در مقابل برخی پروتکل های رمزگذاری ضعیف است

به گزارش دیجیاتو که از سال ۲۰۱۲ تا به اکنون NSA در رمزگشایی برخی از ایمیل ها و پیغام های رد و بدل شده در چت و بر اساس سرویس های پیام رسان گوناگون ناتوان بوده و نتوانسته به محتوایشان دسترسی داشته باشد.

همچنین این سازمان در ردیابی افرادی که از سرویس Tor برای مخفی کردن هویت خود در اینترنت استفاده می کردند نیز با دشواری مواجه بوده است و علاوه بر این ایمیل های رد و بدل شده از طریق خدمات Zoho که از شیوه های رمز نگاری به خصوصی استفاده می نمایند هم برای NSA قابل مشاهده نبوده اند.

سازمان امنیت ملی آمریکا تائید کرده هارد دیسک هایی که توسط نرم افزار اوپن سورس TrueCrypt به درستی رمزنگاری شده بوده اند نیز امکان بازخوانیشان وجود نداشته است هر چند که به روز رسانی ابزار مورد بحث کمی قبل تر و در سال جاری متوقف گردید.

گفتگوهای اینترنتی که با ابزارهای انکریپشن PGP و OTR رمزنگاری شده بودند هم برای NSA قابل رویت نبوده اند و این سازمان با ابزارهای Decryption خود نتوانسته آنها را باز نماید. اما ظاهراً NSA توانایی دور زدن پروتکل امن HTTPS که به منظور ایمن سازی ارتباطات برقرار شده ما بین وب سایت و مرورگر کاربران مورد استفاده قرار می گیرد را به دست آورده است.

 

 

دستبند هوشمندی برای نجات بیماران تشنجی

به گزارش عرش نیوز محققان دانشگاه MIT امریکا موفق به ساخت گجت هوشمندی برای بیماران تشنجی شده اند که با تغییر هر گونه علائم حیاتی مانند ضربان قلب، نبض و … آلارم هشداری را به صدا در می آورد. این گجت به مچ دست کاربر بسته شده و آلارم هشدار آن روی اسمارت فون شخص یا اشخاصی که به نرم افزار داده شده، ظاهر می شود تا به کمک فرد شتافت.

 

«من همراه تو خواهم بود»؛ هشتگ هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مسلمانان

هشتگی در شبکه‌های اجتماعی متولد شد تا هم‌بستگی استرالیایی‌ها با مهاجران مسلمان ساکن این کشور را به نمایش بگذارد.هشتگ I’ll Ride with You به سرعت توجه بسیاری از کاربران را در سراسر جهان برانگیخت و تبدیل به کمپینی گسترده علیه تبعیض شد. ماجرا از مرزهای فیس‌بوک فراتر رفت و به توییتر هم کشید و از آسیا و اروپا تا آمریکای شمالی و آفریقا٬ بیش از ۳۰۰ هزار توییت با ذکر این هشتگ منتشر شد .

 

 

مقابله ۷۰۰ میلیون نفر با جاسوسی دولتی در پی افشاگری‌های اسنودن

نتایج یک پژوهش بین‌المللی نشان می‌دهد که بر اثر افشاگری‌های گسترده ادوارد اسنودن درباره سیستم عظیم جاسوسی دیجیتال دولت‌های آمریکا و بریتانیا بیش از ۷۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان برای مقابله با آن تدابیری اندیشیده‌اند.۴۳ درصد کاربران اینترنت اکنون برای ارتقای امنیت خود٬ استفاده از برخی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها را متوقف کرده‌اند و ۳۹ درصد کاربران هم رمزهای عبور خود را به صورت مرتب تغییر می‌دهند تا از تهدیدات امنیتی در امان باشند. ۵۴ درصد کاربران گفته‌اند که به نهادی بین‌المللی متشکل از مهندسان و متخصصان تکنولوژی برای ذخیره‌سازی داده‌های خود اعتماد می‌کنند٬ اما تنها ۳۶ درصد آنها گفته‌اند که به حاکمیت آمریکا بر اینترنت اعتماد خواهند داشت.

 

 

گسترش پهنای باند با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی تا سال ۹۶

به گزارش فارس برات قنبری معاون وزیر ارتباطات گسترش پهن باند در کشور، کاهش شکاف دیجیتالی، و حمایت از تولید داخل را از محوری ترین پروژه های وزارت ارتباطات در سال بعد برشمرد و گفت: حمایت از تولیدات داخلی از پروژه های محوری وزارت ارتباطات است که تمام تلاش ما این خواهد بود که شبکه های اصلی را مبتنی بر تجهیزات تولید داخل سامان دهیم.معاون وزیر ارتباطات با اشاره به آخرین سال برنامه پنجم توسعه و لزوم اجرایی کردن اهداف تعیین شده در این سند، محور اصلی برنامه سال آتی این وزارتخانه را گسترش پهن باند در کشور دانست و گفت: در این راستا برنامه‌ای ویژه با اعتباری بالغ بر۲۰ هزار میلیارد تومان تدوین و در اختیار رییس جمهور قرار گرفته و امید است با اجرای آن تا سال ۹۶ به اهداف پیش بینی شده بخش دست یابیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا