مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۹ ام فروردین

مروری بر رسانه های ۹ ام فروردین

 

internet-addiction

 

کانادایی ها معتادترین مردم به اینترنت

به گزارش ایرونیا گوشی های همراه یکی از اصلی ترین وسایل کانادایی ها برای استفاده از اینترنت است و به طور متوسط هر کانادایی در ماه ۳۶٫۳ ساعت پای اینترنت است و از ۸۰ سایت بازدید می کند. در رده های بعدی  آمریکایی ها ( با ۳۵٫۲ ساعت) ایتالیایی ها ( با  ۳۳٫۵ ساعت) و انگلیسی ها ( با ۳۳ ساعت) قرار می گیرند.

 

 

تعقیب گوگل در انگلیس به علت ردگیری مخفیانه کاربران

یک دادگاه تجدیدنظر در انگلیس حکم صادره قبلی به نفع عده ای از کاربران مرورگر سافاری اپل که از ردگیری مخفیانه خود توسط گوگل شکایت کرده بودند، تایید کرده است. به گزارش فارس، بر اساس حکم نهایی که غیرقابل تجدیدنظر است، این شرکت آمریکایی در داخل انگلیس مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت. این شرکت سالهاست با دستکاری مخفیانه تنظیمات مرورگر سافاری شرکت اپل کاری کرده بود که عادات کاربری افراد در حین استفاده از اینترنت را زیرنظر بگیرد و اطلاعات مورد نظرش را در این زمینه جمع آوری کند.

 

 

توان هکرهای ایرانی برای  فلج کردنسیستمهای مالی آمریکا

به گزارش آی آر دیپلماسی موسسه تحقیقات تکنولوژی Small Media در گزارشی پیرامون قدرت و وضعیت سایبری و وضعیت زیر ساخت و سیاست گذاری ایران اشاره کرده است که سرعت پیشرفت ایران در این حوزه بسیار بیش از تصورات متخصصان حوزه امنیتی است.از زمان ریاست جمهوری حسن روحانی تا کنون ایران بودجه تحقیقاتی و عملیاتی امنیت سایبری را ۱۲ برابر افزایش داده است.

دیمیتری آلپروویچ یکی از بنیانگذاران موسسه امنیت سایبری CrowdStrike در مصاحبه ای با The Hill در ماه نوامبر گفته بود: من هیچ کشوری را – حتی ایالات متحده – سراغ ندارم که مانند ایران تمرکز خود را حتی در بالاترین سطوح دولتی بر موضوع سایبری معطوف کرده باشد. و هر روز نیز بهتر شده اند.انشجویان در دانشگاه صنعتی شریف که مشابه با MIT در ایالات متحده است، تمرینات هک خود را با بازی گرفتن پرچم انجام میدهند. به این صورت که هر تیم تلاش میکند تا بتواند سریع تر از دیگران حفره های امنیتی را پیدا کرده و رمزگذاری را بشکند و از فایروال عبور کند.

 

 

 

روند پیگیری اینترانت

به گزارش ایسنا اگرچه عمر طرحی با نام شبکه ملی اطلاعات (اینترانت) به دولت‌های قبل از دولت یازدهم بازمی‌گردد اما این طرح نیز از آن دسته برنامه‌هایی است که طی سال‌ها ناتمام ماندن، وظیفه تمام کردن و به بهره‌برداری رساندن آن بر دوش دولت آقای روحانی افتاده‌ است.

در حالیکه قرار است پروژه اینترانت تا پایان برنامه پنجم توسعه که البته از عمر آن نزدیک به یک سال باقی مانده‌ است تمام شود، گفته می‌شود امسال برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات بودجه‌ای دو هزار میلیارد تومانی تخصیص داده شده و در سالهای گذشته، یعنی از سال ۸۴ و طرح پروژه شبکه ملی، نیز حدود هزار میلیارد تومان برای این پروژه سرمایه گذاری شده است.

 

 

 

حملات سایبری به سیستمهای صنعتی آمریکا

به گزارش سایبربان CERT که وظیفه انجام عملیات واکنش سریع را در برابر این نوع حملات بر عهده دارد در گزارش تازه خود حملات سال مالی ۲۰۱۴ را در بازه زمانی اول اکتبر ۲۰۱۳ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۴ موردبررسی قرار داده است و  طی آن موفق به شناسایی بیش از ۲۴۵ حمله و واکنش در برابر آن‌ها شده است.

بر اساس این بررسی ۷۹ درصد حملات از میان صنایع مختلف مربوط به بخش انرژی بوده و نکته نگران‌کننده این است که در ۶۵ مورد نفوذ سایبری به سخت‌افزاری موسوم به ICS با موفقیت صورت گرفته است. همچنین از مجموع این حملات ۵۵ درصد پیشرفته بوده و به نفوذ به سیستم‌ها منجر شده‌اند.

 

تشکیل سازمان جدید امنیت سایبر در چین

به گزارش سایبربان دفتر ملی امنیت چین، تصمیم دارد که در اول ماه می سال جاری سازمان جدیدی برای امنیت سایبر در کنار سازمان‌های دیگر خود تشکیل دهد.پیشنهاد تشکیل این سازمان جدید با موافقت و حمایت تعداد بالایی از قانون‌گذاران این کشور روبرو شد. این سازمان جدید، هفتمین سازمان دفتر ملی چین (National Security Bureau) خواهد بود. شش سازمان دیگر NSB عبارتنداز «سازمان اطلاعات بین‌المللی، عملیات اطلاعاتی متمرکز بر چین، امنیت اطلاعات داخلی، تحلیل اطلاعات راهبردی ملی، اطلاعات علوم و فناوری، امنیت ارتباطات، تحقیق و توسعه و بخش‌هایی برای رمزگشایی و ابزار کدگذاری.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا