مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۷ دی ماه

مروری بر رسانه های ۷ دی ماه:

 

boeingblack

بوئینگ و بلک بری تلفن می سازند

به گزارش زومیت بوئینگ، غول صنعت هوایی امریکا در تلاش است تا با همکاری بلک‌بری یک گوشی هوشمند به نام BLACK را برای استفاده نیروهای امنیت ملی تولید کند. گوشی هوشمند بوئینگ قرار است به سیستم‌عامل اندروید مجهز شود، اما قابلیت‌های امنیتی بسیاری به آن اضافه خواهد شد. این گوشی داری یک پوشش کاملا بسته است و فقط صاحبش قادر به باز کردن آن است. اگر شخصی بخواهد بدون اجازه‌ی صاحب گوشی به آن نفوذ کند، کلیه‌ی اطلاعات داخل گوشی، طوری پاک می‌شوند که هرگز قابل بازگذشت نباشند.

 

 

 

 

استفاده از گوشی‌های هوشمند نحوه عملکرد طبیعی انگشتان دست را تغییر می‌دهد

به گزارش عرش نیوز محققان سوئیسی کشف کرده‌اند که کارکرد بخشی از کورتکس (لایه‌نازک خاکستری پوشاننده سطح مغز) که با انگشت سبابه و شست در ارتباط است، به نسبت میزان استفاده‌ای که افراد از گوشی‌های دارای صفحه‌نمایش لمسی می‌کنند، افزایش می‌یابد. جالب است بدانید دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر فردی در طول هفته مدام در حال فرستادن پیام به دوستان خود باشد، ناحیه قیدشده مغز وی به‌شدت فعالیت خواهد کرد، اما اگر این روند چند روز متوقف شود آن ناحیه نیز خاموش خواهد ماند.البته تاثیرات مذکور تنها از گوشی های هوشمند امروزی نشات میگیرد، و گوشی های کلاسیک تاثیری بر روی افراد نمیگذراند.این تحقیقات همچنین نشان می دهند که مغز فرد،حالات لمسی انگشتش را به شیوه‌ای خاص درک می‌کند.

 

 

آیا استفاده از تلفن همراه باعث بروز سرطان می شود؟

به گزارش فارنت چندی است که جوامع پزشکی دنیا اعلام کرده اند جایی برای نگرانی در این رابطه نیست و کاربران نباید از خطرات تلفن های همراه بترسند.در آغاز سال ۲۰۱۳ هم پژوهشی مشابه توسط محققان دانشگاه آکسفورد انجام گرفت که بر اساس آن استفاده از تلفن های همراه ارتباطی با بروز علائم تومور مغزی، مننژیوم یا سرطان های غیر مرتبط با سیستم عصبی مرکزی ندارد. گفتنی است که این تحقیق روی بیش از ۷۰۰ هزار نفرد فرد داوطلب انجام گرفت.
براساس پژوهش دیگری که در سال ۲۰۱۲ در اسکاندیناوی انجام شد، هیچگونه مدرکی دال بر تغییر در روند ایجاد تومورهای مغزی ظرف ۲۰ سال اخیر به وجود نیامده است.

 

افزایش چشمگیر حمله هکرها به بیمارستانهای آمریکا

به گزارش عرش نیوز در سال ۲۰۱۴ هکرها نه تنها اطلاعات کارتهای اعتباری و تصاویر چهره های برجسته و سرشناس در آمریکا را به سرقت بردند بلکه به بیمارستانها نیز رحم نکرده و به بخش مهمی از اطلاعات بیماران نیز دست پیدا کردند. با این حال پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۵ این نوع حملات به بیمارستانها افزایش بیشتری خواهد یافت.سازمان های درمانی در سراسر جهان و به ویژه آمریکا در حال تبدیل کردن اطلاعات پزشکی خود به داده های الکترونیکی هستند و در این میان امنیت رایانه معمولا در اولویت قرار نمی گیرد. به همین دلیل هکرها به راحتی به آنها حمله می کنند.همچنین برآورد شده که در سال ۲۰۱۴ در مقایسه با سال ۲۰۱۳، هکرها ۴ میلیون اطلاعات بیشتر از مراکز درمانی و بیمارستانی آمریکا به سرقت برده اند.

 

از شهرت اینترنتی خودتان با‌خبرید؟

به گزارش تلکام نیوز شما از طریق وبلاگ‌تان، کامنت‌هایی که می‌گذارید، توئیت‌هایی که می‌کنید، فیس‌بوک‌تان، عکس‌ها و ویدئوهای‌تان و حتی لینک‌هایی که می‌دهید اطلاعاتی را به اشتراک می‌گذارید و به واسطۀ این اطلاعات، تصویری از خود روی اینترنت شکل می‌دهید.

یکی از تحقیقات مایکروسافت نشان داده که ۷۰% مدیران کاندیداها را به خاطر فعالیت اینترنتی‌شان (از نوع عکس و فیلم به اشتراک گذاشته شده تا کامنت و غیره) رد کرده‌اند.

 

 

روسیه بزرگترین مجموعه DNA را گردآوری میکند

به گزارش دیجیاتو پژوهشگران روسی قصد دارند تا بزرگ ترین مجموعه DNA دنیا را بسازند و مواد ژنتیکی تمامی موجودات زمین اعم از زنده و منقرض شده را در آن ذخیره نمایند.محققان دانشگاه دولتی موسکو بودجه ای ۱۹۴ میلیون دلاری را دریافت کرده اند و طبق برنامه ریزی های انجام گرفته قصد دارند با استفاده از آن تأسیساتی عظیم را در زمینی به مساحت ۲۶۷ کیلومتر مربع بسازند و این پروژه را که Noah’s Ark خوانده می شود در آنجا به اجرا بگذارند.

 

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا