مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۷ام خرداد ماه

آخرین آمار تعداد کاربران اینترنت در دنیا

آخرین آمار تعداد کاربران اینترنت در دنیا
برآوردهای اتحادیه بین‌المللی مخابرات نشان می‌دهد که تعداد کاربران اینترنت تا پایان سال ۲۰۱۵ به ۳٫۲ میلیارد نفر می رسد که تقریبا برابر با نصف جمعیت جهان است. از مجموع این افراد دو میلیارد نفر در کشورهای در حال توسعه و بقیه تقریبا همگی در کشورهای توسعه یافته زندگی می کنند. در مجموع تنها ۸۹ میلیون نفر از ساکنان کشورهای کمتر توسعه یافته مانند سومالی و نپال از اینترنت استفاده می کنند. بر طبق این گزارش در کل دنیا ۷ میلیارد نفر مشترک خدمات تلفن همراه هستند. در آمریکا و اروپا ۷۸ درصد مردم کاربر تلفن همراه هستند و ۶۹ درصد جهان تحت پوشش خدمات نسل سوم تلفن همراه قرار دارد. اما این خدمات تنها در ۲۹ درصد مناطق روستایی ارائه می شود.ضریب نفوذ خدمات پرسرعت همراه در آفریقا تنها ۱۷٫۴ درصد است.
hacker
اداره درآمد داخلی آمریکا هک شد
آی تی اس ان  به نوشته شماره امروز روزنامه واشنگتن پست در اینترنت، اداره درآمد داخلی آمریکا (آی آر اس) روز سه شنبه اعلام کرد، هکرها طی بهار امسال با دانلود کردن یک سرویس اینترنتی این اداره که به آمریکایی ها امکان می دهد به درآمدهای مالیاتی گذشته شان دسترسی داشته باشند، به اطلاعات شخصی صد و چهار هزار مالیات دهنده دست یافتند. کمیسر جان کاسکینن در کنفرانسی خبری گفت: این اطلاعات درآمدهای چند ساله و دیگر اطلاعات مالیاتی موجود در آی آر اس را شامل می شود. هکرها با ورود به شبکه ای به نام Get Transcript به پاک کردن یک نرم افزار امنیتی مبادرت کردند که کاربران را ملزم می سازد اطلاعاتی مانند شماره تامین اجتماعی مالیات دهنده، سال تولد آدرس و وضعیت مالیاتی را برای ورود به سامانه بدانند. این سامانه که هم اکنون بسته است، از ماه فوریه تا اواسط مه هدف دستبرد هکرها قرار داشته است.

81625149-6482487

هواپیماهای جنگی آمریکا مجهز به موشک صامت نابود کننده تجهیزات الکترونیک شدند

پایگاه اینترنتی ساینس، این موشک در واقع نوعی سلاح غیر مرگبار الکترونیکی است که برای مقابله با تجهیزات الکترونیکی هدف استفاده می شود. این موشک با انتشار پالس های قوی مایکروویو در یک برد مشخص موجب خرابی و از کار افتادن تجهیزات الکترونیکی در این فاصله می شود. این سلاح جدید بدون از بین بردن انسان ها و ساختمان ها اقدام به تخریب تجهیزات الکترونیک دشمن می کند.

tox-viruse

ابزاری که هر کاربر آماتوری را تبدیل به یک هکر میکند
یک موسسه تحقیقاتی اخیرا در گزارشی به افشای کشف یک ابزار پرداخته است که به واسطه آن گفته میشود هر کاربری قادر خواهد بود به یک هکر تبدیل شود. این ابزار که یک برنامه تحت وب است از طریق یک عملیات ساده رایانه سایرین را در اختیار کاربر قرار میدهد. این ابزار که نام آن Tox است به کاربران اجازه میدهد تا بد افزار Ransomware مخصوص به خود را طراحی کنند و آن را به سیستم قربانیان خود ارسال کنند. بد افزارهای ransomware یا باج گیر گونه از بد افزارها هستند که خود را در سیستم قربانی تکثیر میکنند و اقدام به رمز گذاری داده ها و اطلاعات کاربر بر روی سیستم میکنند و تا زمانی که کاربر اقدام مورد درخواست هکر را صورت ندهد – معمولا واریز مبلغی مشخص به حساب هکر – این داده ها و اطلاعات باز پس داده نمیشوند و از حالت رمز گذاری خارج نمیشوند.
به شکل عادی طراحی یک چنین بد افزاری نیازمند حد زیادی از دانش و اطلاعات برنامه نویسی است. از این جهت Tox را باید یک ابزار بسیار خطرناک قلمداد کرد زیرا با استفاده از واسط کاربری ساده خود به هر کاربری اجازه میدهد تا اقدام به ساخت ویروس و بد افزار Ransomware کند و آن را در سطحی وسیع منتشر سازد.

resized_502558_688

استفاده متفاوت داعش از گوشی‌های هوشمند
گروه تروریستی داعش در راستای اقدامات تروریستی خود از گوشی‌های هوشمند برای هدف‌گیری و درجه‌یابی توپ‌های خود بهره می‌برد. به گزارش رسانه تابناک از سوی گروه تروریستی داعش تصاویری منتشر شده که در حال بمباران برخی مناطق عراق از جمله فلوجه با استفاده از توپ‌های دست ساز ۲۲۰ میلیمتری است. در این تصاویر استفاده‌های جدید از گوشی‌های هوشمند قابل توجه است که از آنها برای هدف‌گیری و درجه‌یابی توپ‌های خود استفاده می‌کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا