مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۶ام شهریور ماه

iNpQ2olcyfEk

سرقت اطلاعات موسسات مالی آمریکا توسط روس‌ها

هکرهای روس در یک حمله بزرگ سایبری به موسسات مالی و بانکی آمریکا، اطلاعات مشتریان را ربودند. سازمان سرویس مخفی آمریکا(United States Secret Service) به همراه پلیس فدرال آمریکا(FBI)یک رشته تحقیقاتی را آغاز کرده اند تا بتوانند میزان وسعت و قدرت حمله به موسسات مالی آمریکا را بررسی کنند. گفته می‌شود کمپانیJPMorgan Chase & Coیکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مالی و بانکی در آمریکا و جهان از جمله کمپانی‌های قربانی حمله بزرگ سایبری است.

مخالفان کلید کشتن!

یکی از کارکنان بنیاد مرز الکترونیک درباره قانون کلید ضد سرقت که اخیرا تصویب شده می گوید با این قانون می شود تصور کرد مجرمانی را که گوشی طعمه های خود را از طریق این سیستم از کار انداخته و بدون نگرانی از تماس با پلیس جرم خود را اجرایی کنند.

کارشناسان هشدار می‌دهند برخی از فناوری‌ها به شدت باعث اعتیاد افراد به آن فناوری می‌شوند.

اینترنت، یخچال، فریزر، کتری برقی، پنجره دوجداره، گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، اتوی مو، لنزهای تماسی قهوه‌ساز و رادیوی دیجیتالی، براساس جدیدترین نظرسنجی‌ها، اغلب افراد نمی‌توانند بدون استفاده از این وسایل زندگی کنند و حتی چندین مدل از این وسایل را در منزل دارند که البته اغلب آنها دچار شکستگی و فرسودگی هستند اما افراد آنها را دور نمی‌اندازند و تنها چند مدل جدیدتر می‌خرند پژوهشگران اعتقاد دارند علاقه به خرید تجهیزات نوین در آینده به یک بیماری روانی جدی در این تبدیل خواهد شد.

3

نقش تکنولوژی در شناسایی قاتل خبرنگار آمریکایی

اگرچه تصویر پس‌زمینه ویدئوی سربریدن خبرنگار آمریکایی کویر است و عناصر گویایی ندارد، اما ترکیب نور موجود در تصویر با اطلاعاتی که از شنود ارتباطات دیجیتال آن منطقه در دیتابیس‌های آژانس امنیت ملی آمریکا(NSA) و مرکز ارتباطات بریتانیا(GCHQ) ذخیره شده، با تقریب خوبی می‌توانست زمان و مکان ضبط ویدئو را هم برای متخصصان روشن کند. تلفیقی از همه این تکنیک‌ها و فن‌آوری‌ها است که کمک کرده تا جان جهادی شناسایی شود.

جریان‌های مافیایی پشت صحنه افزایش پهنای باند هستند

نصراله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس پشت صحنه افزایش پهنای باند جریان‌های مافیایی هستند که پول وارد جیب برخی‌ها می‌کنند.

facebook-glass-big

پرهیز کاربران شبکه‌های اجتماعی از اظهارنظر دراینترنت

مؤسسه پژوهشی پیو در آمریکا با انجام یک نظرسنجی جدید و غافلگیر کننده نشان داد افرادی که از شبکه های اجتماعی فیس‌بوک و توئیتر استفاده می‌کنند، کمتر از دیگر افراد نظرات خود را درباره موضوعات داغ روز با دیگران درمیان می‌گذارند، حتی در مواقعی که به این شبکه‌ها متصل نباشند. درواقع سایت‌هایی مثل فیس‌بوک و توئیتر می‌تواند در واقع خودسانسوری را در افراد تقویت کند. کاربران این شبکه ها احتمالاً درباره عمق اختلاف نظر در حلقه افرادی که روی اینترنت با آنها در ارتباط هستند، اطلاع بیشتری دارند و همین ممکن است باعث شود چه روی اینترنت، چه خارج از اینترنت، در اظهارنظر کردن تردید کنند؛ چون از بازکردن سر بحث و جدل، آزردن دوستان یا حتی از دست دادن دوستان می‌ترسند

واتس آپ اکنون ۶۰۰ میلیون کاربر دارد!

WhatsApp همچنان به رشد خود با سرعت ادامه می‌دهد! رئیس و بنیانگذار آن، JanKoum، روز دوشنبه اعلام کرد که این سرویس دهنده پیام رسانی در حال حاضر ۶۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد.

تکنولوژی Band with targeting

فیسبوک امروز اعلام کرد که تکنولوژی جدیدی به نام Band with targetingرا اجرا خواهد کرد که بر اساس آن با توجه به سرعت اتصال گوشی به اینترنت، بر روی گوشی تبلیغات فرستاده میشود. سرعت کمتر = تبلیغات با حجم پایین تر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا