مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۳ شهریور ماه

282462215khosravi

۵ تا ۸میلیون حمله اینترنتی روزانه متوجه ایران است

به گزارش فارس محمود خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ‌روزانه ۵ تا ۸ میلیون حمله اینترنتی به سمت ایران وارد می‌شود که همه این حمله‌ها موفق نیستند و برخی در حد حرکت مشکوک هستند. محمود خسروی در مراسم افتتاح ۵۱۳ پروژه زیرساختی شبکه مادر مخابراتی کشور اظهار داشت:‌ طبق اعلام اتحادیه جهانی مخابرات، ایران با جمعیتی بالغ بر ۷۸ میلیون نفر و ۴۲ میلیون کاربر اینترنت دارای تولید ناخالص ۴ هزار و ۷۷۷ دلاری در حوزه ICT است این در حالی است که در کشورهای پیشرفت این عدد تا ۱۰ برابر و در کشورهای منطقه بین ۴ تا ۱۰ برابر محاسبه شده است. وی افزود: امروز تهدیدات سایبری جزء ۵ تهدید پر ریسک جهانی در کنار تهدیداتی از جمله تهدید هسته‌ای و کم آبی قرار دارد.وی ادامه داد: به این ترتیب مرکز عملیات امنیت در شبکه زیرساخت ارتباطی کشور پس از ۴ سال و با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال امروز افتتاح می‌شود.

 

نیمی از افراد طی کنفرانس‌های تلفنی در توالت هستند

کمپانی آمریکایی اینترکال طی تحقیقی از ۵۳۰ نفر به این نتیجه رسیده که آنها واقعا طی کنفرانس‌های تلفنی چه می‌کنند. بیشتر آن‌ها ترجیح می‌دهند همیشه کارشان را از راه دور انجام بدهند تا بتوانند در ساعات کار به هرکاری که می‌خواهند برسند.۶۳ % از این افراد هم زمان ایمیل‌های شخصی‌شان را می‌فرستادند .۵۵درصد مدیران در هنگام کنفرانس تلفنی تجربه غذاخوردن هم‌زمان با این جلسات را دارند. حدود ۴۷ % توالت را برای گوش کردن به صحبت‌های همکارانشان انتخاب کرده‌اند.یک چهارم آن‌ها مشغول بازی‌های ویدئویی هستند و بیشتر از یک چهارم دیگر آن‌ها اعترافکرده‌اند که حداقل یک بار طی این کنفرانس‌ها خوابیده‌اند.

 

 

حتی اطلاعات ناشناخته و بی‌نام هم ما را لو می‌دهد!

زمانی که شما اطلاعات خود را بر روی سایت‌هایی همچون فیس‌بوک قرار می‌دهید، طبق توافق‌نامه‌ای که پیش‌تر با آن موافقت نموده‌اید، صاحبان سایت اجازه‌ی انتقال اطلاعات شما به اشخاص ثالث، و کسب درآمد با آن‌ها را دارند، به شرطی که پیش از انتقال اطلاعات، آن را غیر قابل شناسایی کنند.پروفسور Paul Ohm، حقوقدان دانشگاه کلرادودر این زمینه میگوید داده‌ها به‌طور همزمان تنها می‌توانند مفید و یا کاملا غیر قابل شناسایی باشند، اما نه هردو.

 

 

 

 

 

چگونه اعصابمان در فیس بوک خرد نشود

طبق نتایج تحقیقات مؤسسه پو در آمریکا، گروه های افراطی به جمعیتی حداقلی از کاربران شبکه‌های اجتماعی تعلق دارند. این مؤسسه در ادامه تحقیقاتش متوجه شده است که ۶۶٪ افراد وقتی با موضوع یا مطلبی مشکل دارند، آن را کلاً از صفحه اصلی خود حذف می‌کنند.تک هرچه افراد از فیسبوک بیشتر استفاده می‌کنند، احساسات خوب آن‌ها از لحظه‌ای به لحظه دیگر بیشتر کاهش می‌یابد. شبکه‌های اجتماعی صرفا علاقه‌مند هستند که ارتباطات بیشتری بین افراد شکل بگیرد، بدون این‌که چندان درگیر کیفیت و محتوای این رابطه‌ها باشند.قبل از ورود به شبکه های اجتماعی باید یک برنامه هدف‌دار برای خودمان تعریف کنیم تا بدانیم وارد چه بحث‌هایی می‌خواهیم بشویم و از چه موضوعاتی قرار است اجتناب کنیم. بهتر است قبل از این‌که وارد بحثی شویم بررسی کنیم و ببینیم موضوع مورد بحث برای ما بیشتر اهمیت دارد یا طرف مورد بحث. شاید رفاقت و رابطه با فردی که مقابل عقیده ما قرار دارد، برای ما ارزشمندتر از موضوعی باشد که احتمال دارد با وارد شدن به بحث پیرامون آن رنجشی برای طرفین به‌وجود بیاورد.

 

تا ۸ میلیون حمله اینترنتی روزانه متوجه ایران است/

شبکه‌های اجتماعی آمریکایی؛ زمین بازی نامحدود تروریست‌های داعش13930531000403_PhotoA

به گزارش فارس  حساب های داعش در شبکه های اجتماعی پست های همدیگر را بازنشر می کنند و پیام های مختلفی را با مضامین مشابه برای حساب های مختلف دولتی، رسانه ای و حتی اشخاص مشهور مانند هنرمندان و خوانندگان ارسال می کنند. در بخش اعظم این پیام ها تصاویری از سربریدن اشخاص و متونی بر ضد آمریکا و کشورهای غربی وجود دارد.

در برخی مواقع هم داعشی ها برای جلب توجه غربی ها و کاستن از شدت نفرت از خود اقدامات دیگری هم انجام می دهند. از جمله پس از درگذشت رابین ویلیامز کمدین غربی برخی از آنها مطالبی در مورد فیلم های محبوب خود با بازی وی نوشتند. برخی از آنها هم با شیشه های خالی یک شرکت تولیدکننده غربی مواد غذایی در عراق و سوریه عکس گرفته و آنها را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.وزارت خارجه آمریکا برای مبارزه با داعش در شبکه های اجتماعی از مرکز استراتژیک ارتباطات ضدتروریسم خود استفاده می کند. این مرکز در سال ۲۰۱۱ به دستور اوباما تاسیس شده است. کاخ سفید از شبکه های اجتماعی هم برای ضدتبلیغ علیه داعش بهره می گیرد و از جمله در فیس بوک صفحه ای توسط مرکز یاد شده ایجاد شده است.

 

 

 

حافظه قوی‌تر خوانندگان کتب چاپی نسبت به خوانندگان کتب دیجیتال

به گزارش ایبنا خوانندگانی که از کیندل (دستگاه آمازون برای خواندن کتاب الکترونیکی) استفاده می‌کنند، به‌طور قابل‌توجهی کمتر از خوانندگان کتاب‌های چاپی سنتی رویدادهای داستانی خوانده شده را به یاد می‌آورند. خوانندگان کتاب کاغذی در بیان وقایع داستان و انسجام روایت آن، بسیار تواناتر از خوانندگان متن دیجیتالی بودند.

 

به گزارش ۱پزشک با یک سرمایه‌گذاری جمعی ۵۱هزار دلاری در سایت کیک‌استارتر، پروژه bellingcat.com شکل گرفت که هدف از آن استفاده از اطلاعات عمومی و قابل دسترس برای همه برای پیدا کردن نکته‌های مخفی از دل این اطلاعات برای تحقیقات روزنامه‌نگاری آنلاین بود.

 

 

 

ویبره‌های کاذب گوشی‌های موبایل از کجا می‌آیند؟

دلیل بوجود آمدن سندروم ویبره مشخص شد؛ به گزارش ۱پزشک وسایل الکتریکی سیگنال‌های الکتریکی تولید می‌کنند که اعصاب پوست را تحریک می‌کند و حس ویبره شدن را تقلید می‌کند. هر بار که گوشی شما بخواهد به یک دکل مخابراتی موبایل متصل شود، شدت امواج الکترومغناطیسی ساطع شده در حدی است که بتواند حس ویبره کاذب را تولید کند.

 

 

 

 

 

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ‌روزانه ۵ تا ۸ میلیون حمله اینترنتی به سمت ایران وارد می‌شود که همه این حمله‌ها موفق نیستند و برخی در حد حرکت مشکوک هستند. – See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930602001012#sthash.1ztZ5iPx.dpuf
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ‌روزانه ۵ تا ۸ میلیون حمله اینترنتی به سمت ایران وارد می‌شود که همه این حمله‌ها موفق نیستند و برخی در حد حرکت مشکوک هستند. – See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930602001012#sthash.1ztZ5iPx.dpuf
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ‌روزانه ۵ تا ۸ میلیون حمله اینترنتی به سمت ایران وارد می‌شود که همه این حمله‌ها موفق نیستند و برخی در حد حرکت مشکوک هستند. – See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930602001012#sthash.1ztZ5iPx.dpuf
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا