مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۳ام فروردین ماه

احساساتتان را کف دست دیگران بگذارید!

احساساتتان را کف دست دیگران بگذارید!
محققان دانشگاه ساسکس به معرفی فناوری‌هایی پرداخته‌اند که به انسان کمک می‌کند احساساتش را از طریق هوا به کف دست دیگران منتقل کند. پروژه دکتر ماریانا اوربیست از دانشگاه ساسکس و همکارانش بر این اساس است که لمس بخش‌های خاصی از دست، احساسات مخصوصی را منتقل می‌کند. برای مثال، لمس بخش بیرونی دست نشانگر احساسات منفی و ناراحت و در بخش داخلی و انگشت اشاره بیشتر مثبت هستند. اوربیست از سیستم Ultrahaptics برای آزمایش تأثیر احساسات شرکت‌کنندگان در تحقیقاتش بهره برد که از شلیک‌های مستقیم هوا برای تحریک این احساسات از طریق بازخوردهای لمسی استفاده می‌کند. اگرچه این دستگاه بزرگ بوده و روی میز قرار می‌گیرد، اما دانشمندان امیدوارند در آینده بتوانند با یک دستبند به این نتایج دست یابند.

f4a1c4599c2ce664b633cd5329bc4502

رمزگذاری اطلاعات توسط یک‌سوم سازمان‌ها

استــفاده از سیستــم‏های رمزگذاری برای محافظت از داده‏هــای ســازمانی همچنان رو به افزایش است، اما مدیریت این فناوری همچنان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کسب‌وکارها محسوب می‏شود. به گزارش ZDnet، بررسی‏ها نشان داده است فقط یک‏سوم سازما‏ن‏ها یا به‌طور دقیق‏تر ۳۶ درصد آنها استراتژی‏های گسترده برای رمزگذاری داده‏های خود را در دست دارند که این رقم از ۱۵ درصدی که یک دهه قبل محاسبه شده بود بیشتر است. این آمار برای سازمان‏های سراسر جهان گزارش شده است و بررسی موردی در کشورهای مختلف، دیدگاه متفاوتی از سازمان‏ها را نمایان می‏کند. بررسی‏های جدید نشان داد ۵۹درصد سازمان‏های آلمانی ادعا کرده‏اند سیاست‌های دقیقی برای رمزگذاری داده‏های خود در اختیار دارند و این سیاست‌ها را در بخش‏های مختلف سازمان به اجرا درآورده‏اند. در مقابل، ۴۳ درصد سازمان‏های آمریکایی چنین استراتژی دقیقی را برای خود تعریف کرده‏اند و این رقم در بریتانیا ۳۴درصد و در مکزیک ۲۵ درصد محاسبه می‏شود. اما از نظر تفکیک صنایع مختلف، خدمات مالی، بهداشتی و داروسازی به عنوان بزرگ‌ترین مراکزی هستند که تمایل به رمزگذاری داده‏های خود دارند.

Capture21

گزارش مالی فصل ابتدایی سال ۲۰۱۵ فیسبوک منتشر شد

در ۳ سال ابتدایی فعالیت فیسبوک به عنوان شرکتی عام، چند نکته مهم در موردشان فهمیدیم. آن ها می دانند که چگونه، با وجود اشباع شدن شبکه اجتماعی شان، کاربران را به استفاده از سرویس ها مشتاق کنند و افراد جدیدی به سوی خود بکشانند. و البته از همه مهم تر، آن ها می دانند که چگونه اسکناس چاپ کنند. درآمدزایی فیسبوک به ۳٫۴۵ میلیارد دلار رسیده و نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته، ۴۲ درصد پیشرفت حاصل شده. تغییر جهت کاربران به سوی موبایل سبب شده تا ۷۳ درصد این رقم، حاصل کاربرانی باشد که از طریق موبایل فیسبوک گردی می کنند (این رقم سال پیش ۵۹ درصد بود). زاکربرگ در گزارش خود به نکته جالبی اشاره کرد: در طول روز، کاربران بیش از یک میلیارد بار از طریق اپلیکیشن موبایل جستجو انجام می دهند. سود حاصل از ۳ ماه گذشته ۱٫۱۹ میلیارد دلار بوده که نسبت به ۹۲۶ میلیون دلار سال پیش، با ۲۸ درصد رشد همراه بوده. کاربران هر روز ۴ میلیارد بار ویدیو تماشا می کنند. درآمدزایی نسبت به انتظارات کمتر بود اما سود حاصل فراتر از آنچه که انتظارش را داشتند رفت. سهام فیسبوک تغییری به خود ندیده و همچنان ثابت و بدون تغییر است. به هر حال، چرخاندن فیسبوک هزینه هایی هم در بر دارد. زاکربرگ در این فصل، ۲٫۶۱ میلیارد دلار خرج شرکت اش کرده که نسبت به سال پیش، ۸۳ درصد افزایش داشته است. حاشیه سود کمپانی از ۴۳ درصد سال گذشته به ۲۶ درصد رسیده اما مارک زاکربرگ توضیح قانع کننده ای در این ارتباط دارد. دنیای تکنولوژی در حال ایجاد تغییر عظیم بعدی خود است. پهپادهای خودران با سلول های خورشیدی دارند، واقعیت مجازی و بسیاری تکنولوژی های دیگر، قرار است دنیای پیرامون ما را تا چند سال آینده تغییر دهند. بنابراین سرمایه گذاری در این زمینه ها برای شرکت بزرگی چون فیسبوک کاملا الزامی است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا