مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲۵ مهر

 

 

مروری بر رسانه های ۲۵ مهر

 

 

air_bag_motor-1_4b4a313c0eb6053164751ee21a04bf9fd0d7e7e7_605x323_Q35

کیسه هوای پوشیدنی مخصوص موتورسواران

به گزارش مفتا به نقل از ایتروز محققان شرکت ایتالیایی Alpinestars کیسه هوایی به شکل جلیقه طراحی کرده‌اند که با کمک حسگرهای مختلف، خطرات احتمالی را تشخیص داده و از بدن موتورسوار محافظت می‌کند. سیستم Tech-Air شامل یک سیلندر هوا و واحد کنترل کیسه هوا (ACU) است که درون یک جلیقه مخصوص نصب می‌شود. این سیستم دارای یک باتری لیتیوم یون است که در مدت زمان شش ساعت شارژ شده و پس از هر بار شارژ تا یک روز قابل استفاده است.

 

لباس هوشمند مخصوص افراد مشهور

به گزارش ایتروز   Ying Gaoمخترعی است که توانسته گجت متفاوتی را طراحی کند و صاحب آن با پوشیدن این لباس می تواند از دوربین های عکاسان محفوظ بماند. سنسورهایی که در این لباس به کار رفته اند به اسمارت فون ها متصل شده و به محض اینکه شخصی به صورت مخفیانه اقدام به گرفتن عکس کند، جهت عکس را تغییر داده و تصویری که عکاس شاهد آن خواهد بود، تصویری تار و تیره است.

 

 

 

محققان ربات های فوق العاده کوچکی را با الهام گیری از گوش ماهی طراحی کرده اند

به گزارش مفتا به نقل از تک نیوز دانشمندان رباتی را با استفاده از سیستم نوعی صدف دو کپه ای با نام “گوش ماهی” طراحی کرده اند که می تواند همچون مایعات غیر نیوتونی (مانند مایعات مفصلی و چشمی)  واکنش نشان دهد و دقیقا در همان شرایط، شنا کند. این گوش ماهی ها، پوسته های خود را همچون بازوهایی تکان می دهند که باعث حرکت آنها می شود. صدف کوچک و باریک این ربات به وسیله ی یک میدان مغناطیسی بیرون کنترل می شود که البته تنها برای دریافت انرژی مورد نیاز برای حرکت، تولید می شود و این ربات را قادر می سازد تا به هر سویی که تمایل دارد، حرکت کند.

 

 

توئیتر چگونه مغز ما را متاثر می‌کند؟

به گزترش دیلی دات واکنش مغزی کاربران به توئیت کردن مثبت است و داده‌های حاصل از توئیت کردن بر رفتار کاربر در بلند مدت تاثیر می‌گذارد. حتی مغز کاربرانی که صرفا در حال مرور توئیتر بوده و کار خاصی جز خواندن توئیت‌ها انجام نمی‌دهند، مغزشان ٢٧ درصد بیشتر از حالت معمول فعالیت می‌کند. فعالیت در توئیتر همچنین موجب افزایش فعالیت در قسمتی از مغز می‌شود که با پردازش حالات عاطفی در ارتباط است. به این ترتیب حضور فعالانه در توئیتر موجب افزایش ٧۵ درصدی کنش‌ها و حالات عاطفی مغز فرد نسبت به حالت عادی فعالیت آن‌لاین می‌شود. البته حضور غیرفعال در توئیتر نیز همچنین موجب افزایش ۶۴ درصدی این فعالیت می‌شود. توئیتر روی حافظه کاربران هم تاثیر مثبت می‌گذارد و کاربران آن ۵۶ درصد بیشتر از کاربران معمولی اینترنت داده‌های جدید را ذخیره می‌کنند یا مسائل را به یاد می‌آورند. به این ترتیب مغز کاربران بسیار فعال توئیتر همچون اسفنج داده‌های ١۴٠ کاراکتری را ذخیره کرده و در زمانی که حتی ممکن است فرد خود نداند از این داده‌ها استفاده می‌کند. توئیت‌های تبلیغاتی که در نیوز فید ما لابه لای توئیت کسانی که دنبال می‌کنیم بالا می‌آید، ناخودآگاه در ذهن ما جاگیر شده و رفتار آتی ما را به نفع تبلیغات دهنده‌ها متاثر می‌کند.

 

 

 

رایانش ابری و کاربرد آن در ایران همچنان زود است

به گزارش افتانا رضا گودرزی معاون فناوری اطلاعات بانک صادرات گفت:رایانش ابری و کاربرد آن در ایران همچنان زود است زیرا موسسات مالی خارج از کشور نیز به شکل فراگیر از چنین راهکاری استفاده نمی‌کنند. دلیل چنین موضوعی هم که بانک‌ها را ترغیب به داشتن مراکز داده اختصاصی کرده حیاتی بودن اطلاعات مشتریان است که نمی‌تواند در مراکز عمومی و در اختیار همگان قرار داده شود.

 

 

ردگیری ماهیگیران غیرقانونی از فضا

به گزارش مفتا به نقل از فارس دو گروه زیست محیطی همکار در اجرای طرح یاد شده Skytruth  و Oceana نام داشته و می‌گویند برنامه‌ای جهانی موسوم به نظارت جهانی بر ماهیگیری را به اجرا خواهند گذاشت تا با صید بی‌رویه ماهی در کل دنیا مقابله شود برای پیشبرد این طرح از اقداماتی همچون استفاده از خدمات کلود، تحلیل حجم زیاد داده‌ها و کاربرد شبکه‌های بزرگ اطلاع رسانی استفاده می‌شود. برای ردگیری متخلفان از داده‌های ماهواره‌ای استفاده شده و تلاش می‌شود این داده‌ها با سرعت مناسبی به روز شوند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا