مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲۴ شهریور ماه

مروری بر رسانه های ۲۴ شهریور ماه:

skype-tx

نسخه جدید اسکایپ مخصوص شبکه‌های تلویزیونی

اسکایپ با همکاری سه کمپانی دیگر نسخه جدید خود را برای استفاده حرفه‌ای شبکه‌های تلویزیونی و خبرنگاران طراحی کرده است که می‌تواند نقطه عطفی در صنعت ارتباطات باشد.محصول جدید اسکایپ Skype TX نام دارد که در ماه آوریل گذشته توسط این شرکت معرفی شد و قرار است تا پایان سال جاری عرضه شود. این محصول ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار است که اجازه می‌دهد تماس‌های ویدئویی اسکایپ به صورت یکپارچه و در کیفیت تولید و پخش حرفه‌ای استودیویی ساخته شود.

در حال حاضر بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی از اسکایپ برای مصاحبه‌ها و گزارش‌های زنده خود استفاده می‌کنند اما کیفیت آنها در اغلب موارد زیر استاندارد تصویری است.

9-15-2014-1-06-46-AM4

مسیر مخصوص معتادان گوشی‌های همراه در پیاده‌روهای یک شهر چین

به گزارش ۱پزشک بعضی از شهرها، مسیرهایی برای تردد دوچرخه‌سواران یا موتورسیکلت‌سواران دارند. اما شهر چانگ‌کینک چین که یک از ۵ شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود به تازگی در یکی از خیابان‌هایش مسیر را به آدم‌هایی اختصاص داده است که در حین پیاده‌روی نمی‌توانند چشم از صفحه گوشی‌شان بردارند! این ایده به نظر جالب می‌آید، چرا که باعث می‌شود هم آدم‌های گوشی‌ به دست و هم آدم‌هایی که در حال کار با موبایل نیستند، در آسایش حرکت کنند و به هم برخورد نکنند.

تنها مشکل این است که این طرح در عمل موفق نشده است، چون آدم‌های معتاد گوشی، آنقدر حواس‌پرت هستند که سرشان را بالا نمی‌گیرند تا متوجه رنگ‌آمیزی روی سطح مسیر اختصاصی‌شان شوند و اصلا متوجه این ابتکار نمی‌شوند.

اطلاعات پزشکی در اینترنت، معدن طلا یا میدان مین؟

به گزارش مرک منوآل هفتاد درصد شهروندان کشورهای توسعه یافته مسایل مربوط به سلامت و بیماری خود را در اینترنت جستجو می کنند و جالب تر آنکه برای بسیاری از مردم، اینترنت به عنوان اولین منبع دریافت اطلاعات پزشکی، حتی پیش از مراجعه به پزشکان گزارش شده است. بیماران می توانند پاسخ سوالات مکرر یا فراموش شده خود و همچنین سوالاتی که از پرسیدن آن در مصاحبه حضوری شرمسار هستند را از اینترنت جستجو کنند و از طریق رسانه ها، تجربیات شخصی بیماری خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. اینگونه اطلاعات به بیمار کمک می کند احساس تنهایی و انزوای کمتری داشته باشد. اغلب پزشکان گفته اند بیماران پس از دریافت توضیحات کافی و شفاف، توصیه های پزشکان را بر منابع اینترنتی ترجیح می دهند. پزشکان در ضمن با این مسئله هم آشنا هستند که بسیاری از بیماران نگران واکنش پزشک خود هستند که مبادا طلاعات شان یک نوع اهانت، به چالش کشیدن، رقابت یا زیرسوال بردن پزشکان تلقی شود.

 

 

شنود مخفیانه شبکه‌های مخابراتی آلمان توسط انگلیس و آمریکا

به گزارش فارس شنود مخفیانه شبکه‌های مخابراتی آلمان توسط انگلیس و آمریکا؛ جاسوسی از شرکت‌های مخابراتی آلمانی در راستای اجرای برنامه‌ای موسوم به نقشه گنج یا Treasure Map صورت می‌گیرد. هدف اصلی اجرای طرح مذکور تصویرسازی آنی و لحظه به لحظه از وضعیت استفاده از اینترنت در نقاط مختلف جهان است.

 

 

شرکت مایکروسافت ویندوز خود را با فناوری IoT سازگار می کند.

به گزارش افتانا شرکت مایکروسافت در حال فعالیت بر روی طرحی است که بر اساس آن سیستم عامل ویندوز با ابزارها، روبوت‌ها و کارافزارهای متصل به فناوری Internet of things سازگار می‌شود. این شرکت در حال حاضر نسخه‌ای از ویندوز ۸ را آماده می‌کند که با بورد توسعه‌ای Galileo شرکت اینتل سازگار است و قادر است این سیستم عامل را بر روی ابزارهای کوچک نصب کند. این خبر را کالین مورفی، یکی از مدیران محصول در شرکت مایکروسافت در نشست توسعه‌دهندگان محصولات اینتل در سان فرانسیسکو اعلام کرده است.

 

Person-Finder

پیدا کردن گمشده‌ها Google PersonFinder سرویس جدید گوگل

 

http://google.org/personfinder

به گزارش ایتنا این سرویس رایگان را که احتمالا تا به حال اسمش را هم نشنیده‌اید پس از حادثه زمین‌لرزه سال ۲۰۱۰ هائیتی توسط گروهی از مهندسان گوگل راه افتاد. هدف این سیستم پیدا کردن دوستان و خانواده به خصوص در شرایط خاصی مثل وقوع حوادث طبیعی از قبیل توفان، زلزله و حوادث غیرطبیعی مثل حملات تروریستی است.

این سرویس در حقیقت بخشی از سرویس بزرگتر گوگل تحت عنوان بازوی پاسخ به بحران (Crisis Responsearm) است که آن را هم می‌توانید در آدرس google.org/crisiresponse پیدا کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا