مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲۳ اردیبهشت

 

mackeeper-1-100583607-large_idge

آسیبپذیری Mckeeper

به گزارش سایبربان آنتی‌ویروس MacKeeper برای سیستم‌عامل Mac OS X طراحی‌شده است تا امنیت و کارایی آن را ارتقاء دهد. اما این آنتی‌ویروس دارای آسیب‌پذیری است که به هکرها اجازه می‌دهد از راه دور کدهای مخرب را اجرا کنند. پس‌ازآنکه این نرم‌افزار وصله شد، جزئیات آسیب‌پذیری منتشر گردید. این آسیب‌پذیری به هکر سطح دسترسی root و اجرای کدهای مخرب از راه دور را می‌دهد. تمامی نسخه‌های MacKeeper قبل از ۳٫۴٫۱ آسیب‌پذیر هستند.

kids00

حفظ امنیت سایبری کودکان

به گزارش سایبربان بر اساس یک بررسی انجام‌شده توسط کسپرسکی و شرکت تحقیقات بازار B2B International، در طول ۱۲ ماه، بر روی فرزندان چندین خانواده، نشان داد ۲۲ درصد از شرکت‌کنندگان، قربانی چند تهدید سایبری قرارگرفته‌اند.

به گزارش کسپرسکی، این موارد امنیتی مربوط می‌شد به شیوع سودجویی‌های سایبری و بی‌احتیاطی‌های کاربران جوان در فضای سایبری یا ورود به سایت‌هایی با محتوای مخرب یا غیراخلاقی توسط آنان.

فرزندان در اینترنت گه‌گاه با صفحات و وب‌سایت‌هایی که محتواهایی نامناسب و یا مخرب دارند روبرو می‌شوند، یا اینکه بعضاً تلاش می‌کنند در صفحات گوگل به جست‌وجوی محتوایی خاص بگردند که در نتایج آنها مواردی یافت می‌شود که نه‌تنها اطلاعاتی نیست که آنها به دنبالش بودند بلکه کاملاً نامناسب یا غیراخلاقی است.

cyber hub

تاسیس مراکز سایبری در اسکاتلند

به گزارش سایبربان یک مرکز جدید جرایم سایبری در شهر ادینبرو اسکاتلند تأسیس می‌شود. مرکز مذکور خصوصاً برای مبارزه با خساراتی که به زیرساخت‌های ملی در اثر حملات سایبری وارد می‌شود، تأسیس خواهد شد. همچنین پلیس اتحادیه اروپا قرار است که اجلاسی در زمینه حفاظت از زیرساخت‌ها برگزار کند. یکی از مقامات پلیس اسکاتلند گفت: «این مرکز به مرکز تعالی تبدیل خواهد شد که دارای توان بالقوه‌ای است که می‌تواند تهدیدات سایبری را به یک فرصت مهم برای رشد بخش صنعتی تبدیل کند.» وی در ادامه افزود: «بسیاری از مردم به‌صورت آنلاین زندگی می‌کنند؛ بنابراین پلیس باید در اینترنت و فضای سایبری حضور داشته باشد. ما باید توانایی تحلیل مسائل را داشته باشیم و آنها را در اختیار مردم قرار دهیم. ما با ایجاد این مرکز جدید به پلیس‌ها این امکان را می‌دهیم که از متخصصین برای کار خود استفاده کنند. تقریباً هرگونه جرمی که واقع می‌شود یک ارتباط با سایبر دارد.»

rogers_0

گزینه های روی میز آمریکا

به گزارش سایبربان مایکل راجرز (Michael Rogers)، رئیس فرماندهی سایبر آمریکا و همچنین رئیس آژانس امنیت ملی این کشور گفت که راهبرد آمریکا برای جلوگیری از حملات سایبری به‌تدریج بهتر می‌شود اما هنوز راه‌های زیادی وجود دارد که این راهبرد به‌وضوح بیان شود. این مقام آمریکایی گفت: «اگر دشمنان ما در قلمروی سایبر به ما حمله کنند، معنی ندارد که در همان فضای سایبری به آن پاسخ دهیم. رقیبان ما باید بفهمند که این بخشی از راهبرد ماست. پاسخ به حملات سایبری، پیچیده است؛ زیرا روش‌های مختلفی برای حمله وجود دارد.»

Google-logo1

دامنه های آسیب پذیر گوگل

به گزارش سایبربان امروزه هکرها و مجرمان سایبری به دنبال روش‌های جدید برای آلوده کردن کاربران وب‌سایت‌ها به‌وسیله تروجان‌ها و بدافزارهای خود هستند.
دامنه‌هایی که در شکل زیر به‌صورت فهرست وجود دارد، عمدتاً دامنه‌های آلوده‌ای هستند که مجرمان سایبری از آنها برای آلوده کردن وب‌سایت‌ها و کاربران آنها استفاده می‌کنند.هکرها و مجرمان سایبری در حال کشف الگوی داده‌های رسمی و حساس برنامه تبلیغاتی شرکت گوگل (Adsense) هستند و هدف آنها از این کار آلوده کردن کاربران، بدون آگاهی آنها است. درواقع هکرها از طریق دستگاه‌های آلوده‌شده و حساب‌های کاربری به سرقت رفته گوگل می‌توانند به اطلاعات شخصی و مالی افراد دسترسی داشته باشند.

Skype

به گزارش انگجت در صورتی که بخواهید سرویس ترجمه‌‌ی آنی اسکایپ را مورد استفاده قرار دهید، دیگر نیازی به طی مراحل مختلف برای ثبت نام نیست و کافی است اپلیکیشن توسعه یافته را که برای ویندوز ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ در دسترس قرار گرفته، دانلود کنید. این سرویس می‌تواند برای افرادی که از زبان‌های متفاوتی برای مکالمه استفاده می‌کنند، بسیار کاربردی باشد. اپلیکیشن توسعه یافته قادر است بصورت آنی هر آنچه را که کاربر به زبان آورده،‌ تایپ کند و بصورت آنی به زبان مقصد ترجمه کند. در حال حاضر این سرویس از چهار زبان برای استفاده در قالب ترجمه‌ی صوتی و ۵۰ زبان برای ترجمه‌ی متون پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این سرویس دیگر مرزی بین زبان‌های مختلف در دنیای مجازی وجود ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا