مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲۱ ام اسفند ماه

اسنودن: نیوزیلند به نیابت از آمریکا از ایران جاسوسی کرده است

اسنودن: نیوزیلند به نیابت از آمریکا از ایران جاسوسی کرده است
پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا اسنادی را منتشر کرد که بر اساس آن دولت نیوزیلند از ایران و نوزده کشور دیگر جاسوسی می کند و اطلاعات حاصله را با آمریکا و دیگر شرکای بین‌المللی‌اش سهیم می‌شود. اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط اداره موسوم به اداره امنیت ارتباطات دولتی این کشور تحویل آژانس امنیت ملی آمریکا و نهادهای اطلاعاتی استرالیا، انگلیس و کانادا شده است که در کنار نیوزیلند عضو شبکه شناسایی موسوم به «پنج چشم» هستند.
این اسناد که در روزنامه هرالد نیوزیلند و وب‌سایت اینترسپت منتشر شد نشان می‌دهد نیوزیلند توان جاسوسی خود را در سال‌های گذشته افزایش داده است.
جاسوسی نیوزیلند از چین که شریک تجاری مهم نیوزیلند است نشان می‌دهد این کشور به نیابت از آمریکا از دوستان خود جاسوسی می‌کند.
اسنادی که روز چهارشنبه منتشر شد شامل گزارش آژانس امنیت ملی آمریکا مبنی بر این است که نیوزیلند دسترسی این آژانس را به کشورهایی که دسترسی اطلاعاتی به آن‌ها دشوار است برای آمریکا مقدور ساخته است.  این کمک اطلاعاتی شامل دسترسی به شبکه‌های ارتباطات داخلی از طریق مراکز شنود مخفی در سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های این کشور است.

Adobe-Marketing-Cloud
راهکار بازاریابی ادوبی برای دنیای فناوری‏‌های پوشیدنی
شرکت ادوبی (Adobe) قصد دارد راهکار ابری بازاریابی خود (Marketing Cloud) را از طریق فناوری‏‌های مختلفی مثل ابزارهای پوشیدنی و اینترنت اشیا وارد محیط‏‌های فیزیکی کند. این شرکت اعلام کرده است قصد دارد راهکارها و عملیات بازاریابی دیجیتال و فیزیکی خود را با هم ادغام کند تا بازاریاب‏‌ها بتوانند آنها را در قالب یک داشبورد مورد استفاده قرار دهند. به نقل از دنیای اقتصاد شرکت‏ ادوبی یکی از قدرتمندین عرضه‌‏کنندگان راهکارهای بازاریابی در جهان است. این شرکت در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲/ ۱ میلیارد دلار از محل عرضه راهکار Marketing Cloud خود درآمد داشته است.

بازار بازی‌سازی ایران در معرض رکود کامل

بازار بازی‌سازی ایران در معرض رکود کامل
به گزارش رسانه مهر عدم نظارت بر ورود بازی‌های خارجی، نداشتن بیمه، نبود قانون کپی‌رایت و توزیع نامناسب یا به عبارتی فقدان بازار برای بازی‌های داخلی تنها گوشه‌ای از مشکلات ریز و درشت بازی‌سازان رایانه‌ای ایران است. امروز بازی‌های رایانه‌ای در سراسر جهان، طرفداران بسیار دارد و تعداد زیادی از کاربران، وقت زیادی را به این‌گونه بازی‌ها اختصاص می‌دهند. بچه‌ها هم در شمار این کاربران هستند تا آنجا که یکی از نگرانی‌های خانواده‌ها و کارشناسان کودک و نوجوان، همین مساله است چون معتقدند بچه‌ها تنبل و انزواطلب می‌شوند و دیگر سراغ کتاب و دوستی با یکدیگر نمی‌روند. اما این اقبال بیشتر متوجه بازی‌سازان و بازی‌های خارجی است؛ نه به این خاطر که بازی‌های داخلی بی‌کیفیت است؛ شاید به این دلیل که نظارتی بر بازی‌های خارجی و ورود آن و قیمت‎‌‌گذاری بر آن وجود ندارد. حسن مهدی اصل، در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این‌که بازی‌های رایانه‌ای چه تاثیری بر سبک و سیاق زندگی کودکان و نوجوانان دارند؟ می‌گوید: بی شک بازی‌های رایانه‌ای بر ذهن و روان مخاطبان خود تاثیر می‌گذارند و ما از طریق این بازی‌ها می‌توانیم سبک و روش زندگی ایرانی- اسلامی خود و بسیاری مفاهیم دیگر را به بچه‌ها آموزش دهیم اما واقعیت این‌که به قدری انتقال مفاهیم در بازی‌های ما، رو و مستقیم است که مخاطبان با آن ارتباط برقرار نمی‌کنند. مهدی اصل معتقد است: دستگاه‌های دولتی بزرگ‌ترین نقض‌‌کننده کپی‌رایت هستند و هیچ خط مشی مشخصی برای رعایت حقوق مولف وجود ندارد. نه یارانه می‌دهند و نه کنترلی بر بازار دارند.پوشیدنی‌های هوشمند انسان‌‌ها را تبدیل به رایانه می‌کنند

پوشیدنی‌های هوشمند انسان‌‌ها را تبدیل به رایانه می‌کنند

به نقل از عصرایران نکته اساسی ماجرا در احساسی که بعد از خرید این کالاها به افراد دست می دهد، نهفته است. مردم با خرید این نوع محصولات که به آنها نیاز هم ندارند، احساس خوبی پیدا می‌کنند، لذا آنها را می خرند و البته شرکت های تجاری برای تسخیر قلب مردم و ایفای این نقش رقابت سرسختانه ای با هم دارند. پوشیدنی‌های هوشمند صرفا قرار نیست بهره وری زندگی ما را بالاتر ببرند یا کارآیی افراد را بیشتر کنند. آنها قرار است نحوه تعامل انسان‌ها با بدنشان را برای همیشه تغییر دهند و انسان را بازتعریف کنند.

دانشمندان برای هک کردن مغز انسان آماده می شوند

دانشمندان با انجام آزمایشاتی بی سابقه بر روی موش های درحال خواب، خود را برای هک کردن مغز انسان آماده می کنند. «افکار خوابیده آماده برای هک شدن»، عنوان پروژه ای است که برای نخستین بار انجام خواهد شد. گروهی از دانشمندان خاطرات خودآگاه (هوشیار) را وارد مغز موش های درحال خواب کرده اند. اکنون این پرسش مطرح می شود که می توان تکنیک مشابهی را در آینده ای نزدیک برای تغییر دادن خاطرات موجود در مغز انسان هم به کار گرفت؟ افرادی که به هر دلیل دچار حوادثی تلخ و اسف بار می شوند همواره با کوهی از خاطرات ناگوار به زندگی خود ادامه می دهند. همواره این پرسش مطرح می شود که چگونه امکان دارد بتوان این خاطرات را از ذهن پاک کرد. اکنون به نظر می رسد راه حل پیدا شده است. زمانی که خواب هستیم، مغز ما فعالیت هایی را که در طول روز داشته ایم به نمایش می گذارد. دانشمندان متوجه شده اند زمانی که موش های آزمایشگاهی در خواب هستند، مغز آنها رویدادهایی را که در پیشتر مشاهده کرده بودند پخش کرده که البته این فرآیند با سرعت زیادی صورت می گیرد. به نظر می رسد این فرآیند نوعی تمرین مغزی جهت تقویت یادگیری باشد و شاید به همین دلیل است که گفته می شود افرادی که شب کار هستند یا خواب کافی ندارند از سطح یادگیری پایین تری بهره می برند.

افزایش چشمگیر بدافزارها در سال ۲۰۱۴

بنا به گزارش تازه منتشر شده توسط شرکت اسپانیایی پاندا، سال گذشته یکی از بدترین سال های مقابله با بدافزار بوده است. شرکت اسپانیایی پاندا، سال گذشته یکی از بدترین سال های مقابله با بدافزار بوده است. در گزارش سالانه منتشر شده، شرکت پاندا اعلام کرده است که در سال گذشته ۷۵ میلیون نمونه نرم افزار مخرب کشف و حذف شده است. این نرم افزارهای مخرب شامل بدافزار، ویروس و کرم کامپیوتر است. این میزان حدود دو برابر نمونه بدافزارهای شناسایی شده در سال ۲۰۱۳ می باشد که شامل خدمات امنیتی کامپیوتری خانگی و کسب و کار است. به طور میانگین روزانه ۲۰۰۰۰۰ بدافزار جدید شناسایی شده است. بنا به گزارش، در ۲۵ سالی که بدافزارها ردگیری و شناسایی می شوند تاکنون ۲۲۰ میلیون نمونه بدافزار شناسایی شده که از این میان ۳۴ درصد در سال ۲۰۱۴ کدگذاری شده است.

این ابزار حساب‌های متصل به فیسبوک را هک می‌کند

این ابزار حساب‌های متصل به فیسبوک را هک می‌کند

به نقل از مادربورد محققی ابزاری را تولید کرده است که در عین سادگی می‌تواند حساب‌هایی که از فیسبوک برای ورود در وبسایت استفاده می‌کنند را هک کرده و به اطلاعات آن‌ها نفوذ کند. این ابزار که RECONNECT نام دارد از سه نقطه ضعف در اجرای ورود از طریق فیسبوک بهره می‌گیرد و به یک هکر امکان می‌دهد تا اطلاعات یک کاربر را از طریق فریب او و کلیک روی لینک مخرب بدزدد.

خدمات پزشکی هوشمند

خدمات پزشکی هوشمند 

شرایطی را در نظر بگیرید که به دکترتان دسترسی ندارید، یا حتی حالتان آنقدر خوب نیست که بتوانید به دکترتان مراجعه کنید. اما باید با دکترتان مشورت کنید. دستگاه مد وند (MedWand) به شما این امکان را می‌دهد که صدای قلبت، دمای بدن، میزان اکسیژن در خون و … را اندازه بگیرید و با اتصال آن به تلفن هوشمند یا کامپیوتر، آنها را برای دکترتان بفرستید. شرکت مد وند، توسط که محصول مشترک شرکت پزشکی مدلاین (MedLion) و شرکت طراحی صنعتی سایفر ساینتیفیک (Cypher Scientific) در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شده، نمونه‌ای از وسایل نسل جدید تکنولوژی در خدمت علم پزشکی است. صنعتی که میزان ثروت آن تا سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۳۰ میلیارد دلار برآورده می شود. پیشبینی شده است میزان ثروت وسایل جدید تکنولوژی در خدمت علم پزشکی در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۳۰ میلیارد دلار برسد. تاک سشن (TalkSession) برنامه آنلاینی است که امکان صحبت با متخصصین سلامت روانی را به متقاضیان می‌دهد. شما بدون اینکه منزل خود را ترک کنید می‌توانید به طور خصوصی با پزشکان و روان‌پزشکان این گروه صحبت کنید. آی کوچ (icouch) اپلیکشنی دیگری است که گروهی از روانشناسان و روان‌پزشکان متخصص در زمینه‌های مختلف بیماری‌های روحی را گرد هم آورده و به مراجعه‌کنندگان این امکان را می‌دهد که با توجه به منطقه، نژاد، جنسیت، و نوع تخصص دکتر مورد نظر خود را پیدا کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا