مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲۰آذر ماه

مچ دزد اینترنت‌تان را بگیرید

مچ دزد اینترنت‌تان را بگیرید

بهترین راه برای چک کردن دستگاه‌های وصل شده به اینترنت وای فای شما، مراجعه به وب‌سایت رو‌تر است اما ممکن است رو‌تر شما چنین ویژگی نداشته باشد. به نقل از رسانه هو تو گیک بنابراین می‌توانید از نرم افزاری استفاده کنید که شبکه وای فای را اسکن می‌کند و دستگاه‌هایی که در حال استفاده از آن هستند را لیست می‌کند. البته فقط دستگاه‌هایی که در آن لحظه آنلاین هستند نشان داده می‌شوند. نرم افزار Wireless Network Watcher متعلق به شرکت NirSoft یکی از بهترین برنامه‌های موجود در این زمینه است. همچون دیگر نرم افزارهای متعلق به این شرکت، این برنامه نیز کم حجم بوده و تبلیغات و ویژگی‌های آزار دهنده ندارد. برای استفاده از این برنامه حتی نیاز به نصب آن نیست، بعد از دانلود و اجرا، Wireless Network Watcher شبکه وای فای شما را چک می‌کند و دستگاه‌های آنلاین متصل به آن را لیست می‌کند.

چینی‌ها در صدر سایت‌های اینترنتی متقلب
چینی‌ها در صدر سایت‌های اینترنتی متقلب
براساس گزارش شش ماهه دوم سال گروه ویژه ضد فیشینگ (APWG) از ۲۲هزار و ۹۷۶ دامنه اینترنتی (Domain) آلوده به بدافزار و ویروس که در فضای مجازی راه‌اندازی شده‌اند، ۱۹هزار سایت در چین ثبت شده‌اند. حدود ۶۰ هزار وب‌سایت در نیمه اول سال ۲۰۱۴ هک شده‌اند که همگی از جمله موارد سرقت اطلاعات شخصی و کارت‌های بانکی قربانیان بوده‌اند. بنا بر این گزارش، حدود ۲۰ درصد از این حملات فیشینگ از طریق نقص و آسیب‌پذیری در سیستم خدماتی شرکت‌های ارائه دهنده فضای اینترنت (Hosting) صورت گرفته است. بیشترین وب‌سایت‌های فیشینگ در دات کام (.com) با رقمی حدود ۵۱ درصد فعالیت داشته و شرکت اپل از جمله کمپانی‌های بزرگ جهان است که در سال جاری بالاترین حملات فیشینگ را متحمل شده است. PayPal پس از اپل دومین شرکت قربانی فیشینگ است.

کره‌ی شمالی: بهشتی برای هکرهای نخبه

کره‌ی شمالی: بهشتی برای هکرهای نخبه

کره‌ی شمالی: بهشتی برای هکرهای نخبه در حالیکه دسترسی به اینترنت برای توده مردم در کره‌ی شمالی به شدت کنترل می‌شود، تخصص در وب و شبکه‌های کامپیوتری برای برخی دیگر بصورت یک امکان ویژه در نظر گرفته شده است.با وجود فقر و گرسنگی جمعیت کثیری از مردم این کشور، رهبر آن، کیم جونگ اون، منابع خود را صرف برنامه‌های هسته‌ای کرد و حالا سرمایه‌گذاری عظیمی را روی نسل دیگری از تسلیحات جنگی یعنی علوم کامپیوتر و هک متمرکز کرده است. در حالیکه دسترسی به اینترنت برای توده مردم در این کشور به شدت کنترل می‌شود، تخصص در وب و شبکه‌های کامپیوتری برای برخی دیگر به‌صورت یک امکان ویژه در نظر گرفته شده است.

افزونه‌ای که تبلیغات‌چی‌های آنلاین را گمراه می‌کند!

افزونه‌ای که تبلیغات‌چی‌های آنلاین را گمراه می‌کند!
ایده‌ی افزونه‌ی AdNauseam دادن اطلاعات دستکاری‌شده و بدردنخور، به‌جای اطلاعات واقعی کاربران، به تبلیغاتچی‌هاست. افزونه‌ی AdNauseam به جای اطلاعات واقعی کاربران به تبلیغاتچی‌ها، اطلاعات دستکاری‌شده و بدردنخور را به آنها می دهد.

دفتر ۱۲۱؛ روایت هکرهای مخوف کره شمالی
کره شمالی به جای مبارزه با فقر و انزوا، سرمایه‌هایش را در زمینه پرورش هکرهای خطرناک و حرفه‌ای خرج کرده است. بخش مخوف امنیت اطلاعات و پرورش هکرهای حرفه‌ای که به دفتر ۱۲۱ معروف است، زیر نظر مستقیم رهبر کره شمالی قرار دارد.تعداد گوشی‌های LTE در سال ۲۰۱۵ سه برابر می‌شود

تعداد گوشی‌های LTE در سال ۲۰۱۵ سه برابر می‌شود

تعداد گوشی‌های LTE در سال ۲۰۱۵ سه برابر می‌شود

به نقل از رسانه ایتنا بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی ABI Research، در سال ۲۰۱۴ میلادی درمجموع ۳۵۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی از نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی وارد بازار جهانی خواهد شد که این رقم در سال ۲۰۱۵ به ۶۸۰ میلیون دستگاه می‌رسد.

برخی شبکه های اجتماعی حکم شراب در قرآن را دارند

برخی شبکه های اجتماعی حکم شراب در قرآن را دارند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی هم آثار سوء و هم آثارمثبت دارد، گفت: برخی از آنها هم حکم شراب در قرآن را دارد به این معنا که آثار سوء و زیان آن بیش از آثار مثبت آن است. غلامعلی حداد عادل در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره فعالیت شبکه های اجتماعی، گفت: برخی از این شبکه هاهم حکم شراب در قران را دارد همانطور که خداوند در قران درباره آن می گوید زیانش بیشتر از سود آن است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا