مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲ ام آبان ماه

 فیس‌بوک به دنبال رفع نگرانی‌ها از اقدام جدید یاهو

 فیس‌بوک به دنبال رفع نگرانی‌ها از اقدام جدید یاهو

بر اساس گزارش ZDNews، تیم امنیت فیس‌بوک، این شبکه اجتماعی دریافته اگر کاربری که با ایمیل یاهو در فیس‌بوک حضور دارد و به دلیل استفاده نکردن از ایمیل از دسترس‌اش خارج شده و ایمیل به شخص دیگری واگذار شود، عملا بسیاری از حساب‌های کاربری در فیس‌بوک به خطر افتاده و دچار سوءاستفاده می‌شود. به همین راحتی که کاربر جدید با ایمیل می‌تواند خیلی آسان پسورد فیس‌بوک کاربر قدیمی را تغییر دهد. به همین خاطر فیس‌بوک و یاهو اعلام کرده‌اند که با همکاری هم توسعه سیستم‌های خود را افزایش داده و تمام امکانات خود را به کار خواهند گرفت تا ایمیل‌هایی بازیافت شوند که حساب کاربران را در فیس‌بوک دچار مشکل نکنند.

آمریکایی‌ها حاضرند تیر بخورند اما اطلاعات‌شان لو نرود

یک نظرسنجی در آمریکا نشان داد که به سرقت رفتن هویت و همچنین نگرانی بابت نبود امنیت در فضای مجازی، بیشتر از تیر خوردن مردم آمریکا را می‌ترساند. در یک نظرسنجی از ۱۵۰۰ آمریکایی که توسط دانشگاه چاپمن در اورنج کالیفرنیا صورت گرفت، مشخص شد مردم آمریکا از قدم زدن به تنهایی در کوچه‌های تاریک بیشترین وحشت را دارند. ترس از به سرقت رفتن هویت‌شان و نیز وحشت از ناامن بودن دنیای اینترنت مکان‌های دوم و سوم ترس آمریکاییان را تشکیل می‌دهند در حالی که تیرخوردن بر اثر تیراندازی یک فرد ناشناس در مکانی عمومی در رتبه چهارم ترس مردم آمریکا قرار دارد در این نظرسنجی همچنین از مردم پرسیده شده از چه چیزهایی بیشتر نگران هستید و به آن توجه می‌کنید که اکثریت پاسخ داده‌اند نگران سرقت اطلاعات شخصی و هویت‌شان هستند و به ایمن نگه داشتن آنها توجه فراوانی می‌کنند.

نقطه ضعف در تمام نسخه‌های ویندوز

هکر‌ها در حال سوء استفاده از نقطه ضعفی در ویندوز هستند که از طریق فایل‌های آلوده پاورپوینت یا دیگر فایلهای آفیس قابل نفوذ می‌شود.  مایکروسافت به کاربرانش اعلام کرده است که این نقطه ضعف در تمامی نسخه‌های ویندوز به جز ویندوز سرور ۲۰۰۳ وجود دارد و تا کنون نیز قربانیانی داشته است. باید گفت که این حمله فقط از طریق فایل‌های پاورپوینت نیست و دیگر محصولات آفیس را نیز دربرمی گیرد. به محض اینکه کاربر فریب بخورد و فایل آلوده را باز کند، کامپیو‌تر را نیز آلوده می‌کند. اما در اثر این آلودگی، هکر نمی‌تواند در جایگاه ادمین قرار گرفته و اختیارات او را داشته باشد، لااقل مستقیما این اتفاق نمی‌افتد. در حال حاضر تنها موضوعی که به شدت باید مراقب آن باشید این است که فایل‌های آفیس را بعد از اطمینان از فرستنده و صحبت با او دانلود و اجرا کنید.

بازی‌های رایانه‌ای، در خدمت نابینایان

بازی‌های صوتی از کنترل‌های لمسی برای هدایت به‌سوی اهداف و دور شدن از سوی اصواتی که توسط هیولاها تولید می‌شوند، استفاده می‌کنند. در دنیایی که هرروز، تکنیک‌های جدیدی برای افزایش وضوح تصویر و گسترش دامنه رنگ‌ها در صفحات نمایش مطرح می‌شوند و در کنار آن، شرکت‌های تولیدکننده‌ی سخت‌افزار، پردازنده‌های قدرتمندتری را برای پشتیبانی از این تصاویر توسعه می‌دهند، گروهی، هرچند کوچک از افراد نیز وجود دارند که امکان هرگونه بهره بردن از این فنّاوری‌ها را ندارند. اما برخی توسعه‌دهندگان بازی تلاش کرده‌اند تا با جایگزین نمودن تصاویر با نشانه‌های موزیکال و هدایت به‌وسیله‌ی اعلانات صوتی، نابینایان را قادر به استفاده از بازی‌ها کنند.

پدر اینترنت درباره‌ی تکنولوژی روز چه می‌گوید؟

وینت سرف یا همان «پدر اینترنت» درباره تکنولوژی میگوید که به نظر من هر کسی در دوران دبیرستان باید یک نرم‌افزار نوشته باشد. نه به این دلیل که همه باید برنامه‌نویس بشوند، بلکه جهت آشنا شدن با روند برنامه‌نویسی و فهمیدن این که گاهی پیدا کردن باگ‌ها و اشکالات نرم‌افزارها چقدر مشکل است. . سرف معتقد است «ایده‌ی بنیادی بی‌طرفی شبکه این است که نهادهای فراهم‌کننده‌ی امکان اتصال به اینترنت نباید اجازه انجام رفتارهایی بر ضد رقابت و یا رفتارهایی علیه مشتریان خود را داشته باشند. نکته‌ی اساسی این است که حق انتخاب مشتریان باید برایشان محفوظ باشد. یعنی چیزی که ما می‌خواهیم از آن اجتناب کنیم این است که دست‌اندرکاران ِ ارائه‌ی اینترنت به مردم، همان کسانی باشند که حق انتخاب کاربران برای نحوه استفاده‌ی خود از اینترنت را محدود می‌کنند.»

جنگل‌ها و ساحل‌هایی که نمی‌بینیم!

امروزه ارتباط اجتماعی بسیاری از شهروندان به ابزارهای هوشمند وابسته است، و شاید همین قابلیت حفظ ارتباطات، این ابزارهای هوشمند را تبدیل به دریچه‌ی ارتباطی‌ای کرده است که بستن آن گاهی باعث قطع ارتباط کامل با دنیا می‌شود. این ابزارهای هوشمند، بدونِ آنکه ما متوجه آن‌ها باشیم، همه جا همراه ما هستند، در خانه، دانشگاه، محل کار و حتی در سفرهای تفریحی یا کاری، و تا حدی به بودنِ آن‌ها عادت کرده‌ایم که عموما حتی متوجه حضورشان هم نمی‌شویم. موسسه‌ی اکسپدیا و اِجنسیا تحقیقی درباره‌ی «تأثیر ابزارهای هوشمند بر روی سفر» انجام داده‌اند. براساس این تحقیق، که در آن از ۸۸۵۶ نفر در ۲۵ کشور مختلف نظرسنجی به عمل آمده است، ۷۶ درصد از مجموعِ شرکت کنندگان گفته‌اند که تلفن هوشمند در زندگی روزمره‌ی آنان نقش بسیار مهمی دارد، ۷۰ درصد همین نظر را در مورد لپ‌تاپِ خود داشته‌اند و ۴۸ درصد نقش تبلت را در زندگی روزمره‌ی خود مهم دانسته‌اند. این تحقیق که در آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا و  آسیا-اقیانوسیه انجام شده است، همچنین نشان می‌دهد که ۹۴ درصد از مردم حداقل یک ابزار هوشمند را در سفرهای تفریحی به همراه دارند و ۹۷ درصد حداقل یک ابزار هوشمند را در سفرهای کاری خود حمل می‌کنند. در آمارهای منتشر شده در گزارش اکسپدیا و اِجنسیا، ۵۶ درصد از مسافران گفته‌اند که دسترسی به اینترنت بی‌سیم و میزان هزینه‌ای که باید برای آن بپردازند، در انتخاب پرواز و هتل برای آن‌ها اولویت دارد. همچنین این آمارها نشان می‌دهد که ابزارهای هوشمند برای مسافران بسیار مهم هستند، تا جایی که ترس از گم کردن یا از دست دادن این ابزارها در حین مسافرت به عنوان پنجمین ترس در کنار ترس از دست دادن گذرنامه، پول، همراه سفر و چمدان، شناسایی شده است.

مخاطبان فضای مجازی دنبال کشف حقیقت هستند

آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: اگرچه به فضای مجازی، مجاز گفته می‌شود، ولی مخاطبان فضاهای مجازی به دنبال کشف حقیقت هستند و باید به این فضا حقیقی گفت. این مرجع تقلید در مراسم افتتاحیه استودیوهای رادیو و تلویزیونی بنیاد اسرا و آغاز پخش زنده دروسش که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا برگزار شد، اظهار کرد: ارتباط با مخاطبان به صورت حقیقی است و به نوعی آنها به دنبال کشف حقیقت و برقراری ارتباط علمی با مردم دیگر هستند و به طور کلی می‌توان گفت که هر مسیری که در راه علم برداشته شود حقیقی است.

به‌روز رسانی گوگل ارث برای اندروید

اپلیکیشن گوگل ارث جز برنامه‌های محبوب گوگل است و در همه پلت‌فورم‌های موجود برای دسترسی اینترنتی موجود است. گوگل هرچند در این برنامه تقریبا بی‌رقیب است اما از زمان ارائه آن تاکنون مرتبا نسبت به اصلاح، بهبود کیفیت بصری و افزودن قابلیت‌های جانبی به آن کوشیده است. در آخرین مورد از این تغییرات، گوگل نسخه به‌روز رسانی گوگل ارث برای سیستم عامل اندروید را منتشر کرده است. در این نسخه جدید، بارگذاری تصاویر و عملکرد کلی اپ بسیار سریع‌تر شده است، اما تغییر بزرگ در اپلیکیشن نسبت به نسخه قبلی آن، ٣ بعدی شدن کامل تصاویر در این نسخه جدید اپ است که نماها و ساختمان‌ها را به طور سه بعدی برای شما شبیه سازی می‌کند و این به معنی وضوح بیشتر تصاویر و دیدن جنبه‌هایی از مناظر و تصایر زمین است که تا پیش از آن قادر به دیدنش نبودیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا