مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲ آذر ماه

 

مروری بر رسانه های ۲ آذر ماه :

google-sign-800-shutterstock-192556658

پیشنهاد اروپایی به گوگل برای حل مشکل انحصارطلبی

به گزارش سیلیکون ربپابلیک پارلمان اروپا قطعنامه‌ای غیرالزام آور را به تصویب رسانده که طبق آن گوگل باید فعالیت‌های خود در اروپا را در دو بخش جداگانه تعقیب کند؛ در غیر این صورت ممکن است جریمه شود. بر طبق این پیشنهاد گوگل باید کسب و کار خود در اروپا را در قالب یک بخش مربوط به فعالیت های جستجو و بخش دوم که تمامی کسب و کارهای دیگر آن را در برمی گیرد، ادامه دهد. شرکت های اروپایی می گویند گوگل در صورت جستجوی کلیدواژه های مختلف ابتدا خدمات وابسته به خود را نمایش داده و سپس خدمات دیگر شرکت ها را در دسترس قرار می دهد.

ربات‌ها گارد محافظ مایکروسافت می‌شوند

به گزارش فارس مایکروسافت قصد دارد از ربات‌های هوشمند به عنوان نیروی امنیتی در بخشی از ساختمان‌های مربوط به خود در دره سیلیکون ولی استفاده کند. ربات‌های یاد شده که K5 نام دارند، ساخت شرکت Knightscope بوده و ضمن ارزیابی شرایط  می‌توانند به انسان ها در مورد وضعیت خطرناک هشدار بدهند. ربات های یاد شده قادر به بررسی پلاک خودروهای ورودی هستند و اگر خودرویی دزدی باشد مساله را تشخیص می دهند.

نقشه لمسی سه بعدی و سخنگو برای نابینایان

به گزارش گیزمگ یک تیم پژوهشی دانشگاه بوفالو موفق به طراحی یک نقشه سه بعدی شده است که فرد نابینا با استفاده از آن می تواند اطلاعات مرتیط با هر یک از ساختمان های موجود و مسیر رسیدن به آن را به صورت صوتی دریافت کند. بر روی این نقشه، نوعی رنگ رسانا قرار دارد که به محض دریافت فشار سطحی ناشی از لمس، آن را در قالب یک سیگنال الکتریکی به سامانه پردازنده اصلی انتقال داده و این سامانه نیز اطلاعاتی  در مورد نقطه لمس شده در قالب یک فایل صوتی به کاربر ارائه می کند. در صورت انتخاب یکی از ساختمان های موجود دراین نقشه، یک پروژکتور، تصویری از آن را برای کاربر نشان می دهد. این تصویر می تواند عکس های ماهواره ای گرفته شده از آن مکان و یا تصاویر معمولی آن محل باشد.

شیوع “تجاوز آنلاین” و خلا‌ءهای قانونی در ایران

به گزارش آی تی آنلایز ۶۶ درصد تجاوزات برخط، در شبکه های اجتماعی رخ می‌دهد و زنان جوان از انواع شدیدی از تجاوز در سطوحی غیر متعارف بالا رنج می‌برند. ۲۷ درصد از پاسخ دهندگان گفته‌اند که به آنها ناسزا گفته شده است. ۲۲ درصد گفته‌اند که شخصی تلاش کرده است که عمداً آنها را تحقیر و شرمسار کند. دیگران گفتند که مورد تهدید، تعقیب مزاحمت گونه و تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند. ۶۶ درصد افرادی که در معرض تجاوز آنلاین قرار گرفته‌اند عنوان کرده‌اند که تجاوز در شبکه‌های اجتماعی یا برنامه کاربردی مربوط به آن رخ داده است. ۲۲ درصد گفته‌اند که تجاوز در قسمت ابراز نظر وبگاه اتفاق افتاده است. ۱۶ درصد تجاوزات در طول بازی‌های آنلاین اتفاق افتاده است. ۱۰ درصد از پاسخ دهندگان ردیت (Reddit) را محل تجاوز اعلام کرده‌اند و ۶ درصد هم وبگاه‌های زوج یابی را مستوجب سرزنش می‌دانند.

حجم ۱۷ اگزابایتی ترافیک گوشی‌های هوشمند تا شش سال دیگر

به گزارش فارس ترافیک داده گوشی‌های هوشمند تا سال ۲۰۲۰ از مرز ۱۷ اگزابایت خواهد گذشت که هشت برابر رقم فعلی است. هر اگزابایت برابر با هزار میلیون گیگابایت است. تا سال ۲۰۲۰ حدود ۹۰ درصد از جمعیت بالای شش سال جهان به یک وسیله الکترونیک همراه برای برقراری ارتباط دسترسی خواهند داشت. همچنین تا شش سال آینده بسیاری از کاربران در کشورهای در حال توسعه برای اولین بار از طریق گوشی به اینترنت متصل می‌شوند. تعداد تبلت های مورد استفاده در جهان هم از ۳۰۰ میلیون واحد در حال حاضر به ۶۵۰ میلیون واحد در سال ۲۰۲۰ افزایش می یابد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا