مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲ام فروردین

 

مروری بر رسانه های ۲ام فروردین

 

 

hacker-mask

نگرانی کشورهای در حال توسعه از تاثیر منفی اینترنت بر اخلاق انسانی

به گزارش تک کرانچ نتایج یک بررسی تازه که توسط موسسه Pew Research انجام شده نشان می دهد دسترسی به اینترنت در جوامع در حال توسعه اثرات قابل تاملی بر افکار عمومی دارد.در جوامع در حال توسعه اکثریت ۶۴ درصدی مردم و از جمله افرادی که کاربر اینترنت نیستند می گویند اینترنت تاثیر مثبتی بر آموزش دارد. ۵۳ درصد هم حس می کنند تاثیر اینترنت بر روابط انسانی مثبت است.مهم‌ترین کارکرد اینترنت در مورد ۸۶ درصد افراد برقراری ارتباط با دوستان و اعضای خانواده است و ۸۲ درصد آنها از این ابزار برای حضور در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

 

 

همکاری گوگل، اینتل و تاگ برای ساخت ساعت های هوشمند لوکس

به گزارش فارس گوگل قصد دارد با همکاری شرکت ساعت سازی سوییسی Tag Heuer و همین طور اینتل ساعت های هوشمند تازه ای بسازد که مجهز به سیستم عامل آندروید ویر خواهند بود.

ازسوی دیگر همکاری با ساعت سازان سوییسی هم موجب ارتقای طراحی ساعت یاد شده می شود و اینتل هم با ساخت پردازنده های قدرتمند می تواند موجب برتری ساعت مذکور بر رقبا گردد. انتظار می رود این ساعت اواخر سال ۲۰۱۵ روانه بازار گردد.

 

 

افشای سند تلاش برای تعقیب قضایی گوگل در آمریکا

به گزارش فارس سندی که به طور اتفاقی به دست نشریه وال استریت ژورنال افتاده نشان می دهد کمیسیون فدرال تجارت در آمریکا به علت اقدامات غیررقابتی گوگل درصدد تعقیب آن بوده است.پس از اینکه گوگل داوطلبانه در برخی از رویه های تجاری خود تغییراتی ایجاد کرد، مقامات این کمیسیون در ژانویه سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفتند تا هم از شکایت از گوگل صرف نظر کنند و هم تحقیقات ۱۹ ماهه خود در مورد این شرکت را متوقف نمایند.سند ۱۶۰ صفحه ای مربوط به این موضوع نشانگر نگرانی عمیق کمیسیون مذکور در مورد  رویه های تجاری گوگل در سطوح مختلف است. اگر چه قرار بود این سند محرمانه باقی بماند، اما به طور تصادفی و بر مبنای قانون آزادی اطلاعات آمریکا افشا شده است.

 

 

انتقاد از شرکت‌ها و برنامه نویسان همراه به علت جدی نگرفتن امنیت

به گزارش مارکت واچ بررسی مشترک آی بی ام و موسسه پونمون نشان می دهد که صنعت همراه به طور جدی با مشکلات امنیتی دست به گریبان است.

تحقیقات مشترک در بیش از ۴۰۰ موسسه بزرگ تجاری نشان داده که هر شرکت سازنده برنامه های همراه کمتر از نیمی از این برنامه ها را بررسی نقاط ضعف امنیتی چک و کنترل می کند. ۳۳ درصد از شرکت های سازنده برنامه های همراه هرگز آنها را چک نمی کنند.نکته نگران کننده دیگر آن است که ۵۰ درصد از شرکت های یاد شده هیچ بودجه ای را به امنیت برنامه های همراه اختصاص نداده‌اند و این مساله در آینده بحران ساز خواهد بود.

 

 

 

تلاش گوگل برای طراحی مجدد پهپاد

به گزارش وال استریت گوگل پس از شکست در طراحی اولین پهپاد خود در تلاش است تا این محصول را از نو طراحی کرده و به خصوص بال‌های آن را از نو بسازد.گوگل در ماه آگوست سیستمی برای تحویل کالا از طریق پهپاد موسوم به Project Wing راه اندازی کرد. پهپاد اولیه این شرکت دارای یک بال یکپارچه به طور ۵ فوت بود که پس از نشستن به صورت عمودی جمع می شد. از این پهپاد در پروازهای آزمایشی برای ارسال آب، واکسن، غذا و … در استرالیا استفاده شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا