مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۱۹ اسفند ماه

مروری بر رسانه های ۱۹ اسفند ماه:

 

equation-group2

 

 

آمریکا بزرگ‌ترین تولیدکننده بدافزار جهان

به گزارش سایبربان رابطه پنهانی یک گروه نفوذکننده به نام گروه Equation با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بار دیگر بر نقش این کشور در حملات ویرانگر سایبری در جهان تأکید کرده است. گروه تحقیق و تحلیل امنیت سایبری کسپرسکی (GreAT) سابقه طولانی در این‌گونه افشاگری‌ها دارد و تاکنون بیش از ۶۰ گروه فعال این عرصه را به جهان معرفی کرده است. بر اساس گزارش کسپرسکی، گروه Equation نسبت به سایر گروها، حملات پیچیده‌تری را انجام می‌دهد.

بر اساس گفته محققان کسپرسکی گروه Equation از ابزارهایی استفاده می‌کند که برای ساخت و ارتقا آن‌ها، هزینه‌های بسیاری بر جای گذاشته است. ابزارهای مورداستفاده این گروه قابلیت بازیابی اطلاعات قربانیان را دارد. همچنین توانایی این را دارد که در طی یک عملیات پیچیده، ناشناس و گمنام باقی بماند.

 

 

قلمی برای تشخیص بیماری

به گزارش عصر ایران محققان سن دیه گو دانشگاه کالیفرنیا موفق به طراحی قلمی منحصر به فرد با مصارف متفاوت شده اند. آنزیم های خاصی در این جوهرها به کار رفته اند که از میان آنها می توان به مواردی مانند پلی اتیلن گلیکول (با خاصیت چسبندگی)، پودر گرافیت (تبدیل جوهر به یک رسانای الکتریکی) یا کیتوسان و زایلیتول (تثبیت کنندگی خاصیت آنزیم) را نام برد.

 

 

 

فیس بوک و توئیتر، محل آشنایی هکرها

به گزارش سایبربان راج، معاون رئیس انجمن حسابرسی و کنترل سامانه‌های اطلاعاتی (Information Systems Audit and control Association)، در طی گزارشی اعلام کرد که هکرها شاید یکدیگر را نشناسند اما وقتی صحبت از پول می‌شود، استعدادها و توانایی‌های خود را باهم ترکیب می‌کنند. هم‌چنین وی افزود برخلاف تلاش سازمان‌ها برای مقابله با هکرها، این دسته از راهبردهای جدید برای یافتن نقاط ضعف سیستم فناوری اطلاعات استفاده می‌کنند. وی به این نکته اشاره کرد که نوعی از تهدید به نام تهدید مداوم و پیشرفته (ATP) وجود دارد که در آن یک هکر صبورانه سیستم را می‌سنجد و در فرصت مناسب با یک روش مهم به آن حمله می‌کند.

 

 

رئیس پلیس انگلیس: باید داخل همه خانه‌ها دوربین‌ کار گذاشت

برنارد هوگان  فرماندار پلیس لندن در گفت‌وگویی رادیویی گفته است صاحب‌خانه‌ها و شرکت‌ها می‌بایست دوربین‌های کنترل داخل همه منازل و مراکز نصب کنند تا به پلیس برای حل جرایم کمک کند. رییس پلیس متروپلیتن افزود نصب دوربین‌ها در ارتفاع بالا به دو دلیل است که یکی محافظت آن‌ها از آسیب بوده و دلیل دیگر وسعت زاویه دیدی است که دوربین از زاویه بالا منطقه وسیع‌تری را شامل می‌شود.

به گزارش مشرق در پایان این گفت‌وگوی تلفنی وی با تشویق صاحب خانه‌ها و شرکت‌های مسکونی گفت حتی در صورتی هم که نمی‌توانند دوربین‌های جدید برای نصب خریداری کنند، از دوربین‌های قدیمی استفاده کرده و زاویه دید آن‌ها را تغییر دهند.

 

نفوذ هکرهای تونسی به وب‌سایت‌ رژیم صهیونیستی

به گزارش سایبربان هکرهای تونسی به وب‌سایت شورای یشا (Yesha Council) نفوذ کرده و شعارهایی با مضمون حمایت از جنبش حماس و تصاویری از آخرین تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را در این وب‌سایت قراردادند.یشا یکی از سازمان‌های وابسته به شوراهای شهر شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری است.

بنا بر گفته منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی، این گروه که خود را به‌عنوان “ارتش واقعی تونس” معرفی کرده‌اند، به وب‌سایت شورای یشا نفوذ کردند. از اقدامات این گروه دادن شعارهای ضد رژیم صهیونیستی از قبیل “فلسطین آزاد” و همچنین آهنگ‌هایی مرتبط با جنبش حماس در این وب‌سایت بود. ایگال دیلمونی (Yigal Dilmoni)، معاون رئیس شورای یشا، بیان کرد که این حملات در پاسخ به راه‌اندازی کمپین اینترنتی “مخالفت با تأسیس کشور فلسطین” انجام‌شده است.

 

 

ارتش رزمایش جنگ الکترونیک برگزار می کند

به گزارش ایرنا – فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که رزمایش جنگ الکترونیک نیروهای ارتش در سال ۹۴ برگزار می شود.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه دفاعی – انتظامی گروه اجتماعی ایرنا اظهار داشت: رزمایش جنگ الکترونیک یا جنگال با هدف ارزیابی قابلیت تجهیزاتی که از صنعت دریافت کرده ایم، برگزار می شود.وی توضیح داد: در رزمایش جنگال در یک فضای پارازیته و زمانی که دشمن تمام بیسیم ها را از کار می اندازد می خواهیم قابلیت خود را ارزیابی کنیم.فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: این رزمایش مخابراتی، فاوا، جنگ الترونیک و جنگ «ضد ضد الکترونیک» است و از تمامی تاکتیک ها در آن استفاده خواهد شد.

 

 

 

کمک به توسعه‌ی فیبر نوری فوق‌سریع در رژیم صهیونیستی توسط CISCO

به گزارش سایبربان شرکت تولید محصولات اینترنتی CISCO که سرمایه‌گذاری‌های مختلفی در شرکت‌های این رژیم کرده است، اخیراً برای توسعه‌ی فیبر نوری در اسرائیل تلاش می‌کند. این شرکت به‌تازگی در حال کمک به توسعه فیبر نوری فوق‌سریعی برای شبکه‌های اینترنتی است. این فیبر نوری بیست و پنج هزار کیلومتر است که دو سوم سرزمین‌های اشغالی این رژیم را پوشش می‌دهد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا