مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۱۹ام مهرماه

شما هم فریب می‌خورید؟

شما هم فریب می‌خورید؟

به تازگی تحقیقی در انگلیس و در شهر لندن انجام شد که طبق آن، یک منبع وای فای آلوده که ترافیک اینترنت کاربرانش را مشاهده و رصد می‌کرد در یک قسمت شلوغ شهر لندن قرار داده شد. در یک ساعت اول راه اندازی این شبکه وای فای، ۲۵۰ نفر به آن وصل شدند که بخشی از آن‌ها بدون اطلاع دارنده گوشی و به طور خودکار به شبکه متصل شدند. اطلاعات ایمیل و بانک بسیاری از این افراد به راحتی لو رفت و در اختیار محققان قرار گرفت. نکته جالب اینجا است که در بخش توضیح شرایط استفاده از این شبکه جمله‌ای نوشته شده بود که این افراد آن را پذیرفتند.

اپلیکیشنی برای تشخیص بیماری!

محققان کالج علوم کامپیوتر دارتموث زیر نظر پروفسور اندرو کمپبل اپلیکیشنی طراحی کرده‌اند که با مطالعه رفتارهای صاحبان گوشی‌های هوشمند، می‌تواند خطر ابتلا به افسردگی در آنان را بسنجد. این اپلیکیشن با بررسی مواردی چون میزان خواب دانشجویان در شبانه‌روز، تعداد مکالمات و تماس‌هایی که برقرار می‌کنند، چه‌قدر در کلاس درس می‌مانند و چقدر به فعالیت‌های اجتماعی و ورزش می‌پردازند، آن‌ها را محاسبه می‌کند و با تخمین موارد دیگری چون سطح استرس و عادات غذایی، داده‌ها را آنالیز نموده و جواب را ارائه می‌دهد.

مارک اندرسون: زاکربرگ برترین مدیرعامل جهان و توییتر هشتمین عجایب جهان است

د رسانه سی نت بیان شده که مارک اندرسون(سرمایه‌گذارمنطقه سیلیکون ولی): توییتر، مرکز اصلی سیستم ارتباطات عمومی این روزهای جهان است.تمامی افراد از پاپ گرفته تارییس جمهور کشورهای مختلف ازتوییتر برای اظهارنظر استفاده می­کنند.

استفاده از تلفن های هوشمند برای پیگیری قضاوت های اخلاقی روزانه

استفاده از تلفن های هوشمند برای پیگیری قضاوت های اخلاقی روزانه

محقیقین با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل توانستند نشان دهند افراد چقدر تحت تاثیر رفتار های درست یا غلط دیگران قرار می گیرند و دانسته های عقیدتی و سیاسی آنها تا چه حد تاثیرپذیری دارد. ویلهم هافمن روانشناس دانشگاه کلن آلمان و همکارانش پیام های کوتاهی در زمان های تصادفی برای کاربران می فرستادند و در این پیام ها از آنها می خواستند درباره رفتارهای اخلاقی یا غیر اخلاقی که انجام داده اند٬ مشاهده کرده اند و یا به هر نوعی در یک ساعت اخیر با آنها در ارتباط بوده اطلاعاتی بدهند.

مدیر فیس‌بوک: صفحه دعوت زنان ایرانی به کشف حجاب محبوب من است

شریل سندبرگ مدیر امور اجرایی فیس بوک صفحه آزادی‌های یواشکی در فیس بوک را صفحه محبوب فعلی خود در شبکه‌های اجتماعی دانست. خانم سندبرگ سه‌شنبه هفته قبل در کنفرانس قدرتمندترین زنان با استفاده از یک مترجم بخشی از نوشته‌های این سایت را در مورد تمایل یک زن ایرانی به کشف حجاب را قرائت کرد.

آلودگی هزاران Mac

آلودگی هزاران Mac

هکرها بیش از ۱۷۰۰۰ سیستم مکینتاش را از طریق سایت خبری Reddit به بدافزار Mac.BackDoor.iWorm آلوده کردند. مجرمان سایبری با دستکاری توابع توضیح و جستجوی سایت Reddit از یک حفره در سیستم عامل رایانه های اپل سوء استفاده کردند. محققان شرکت آنتی ویروس روسی Dr Web این حفره را آشکار کردند و اظهار داشتند که این حفره اجزای دسترسی از راه دور را به هکر می دهد، هم چنین به او اجازه می دهد تا دستوراتی را به سایر رایانه ها برای نصب بدافزار ارسال نماید.

یک تحقیق جالب با استفاده از عکس‌های هنرپیشه‌های هالیوودی نشان می‌دهد که مغز ما آنچه را که دوست دارد و برایش آشناست از تصاویر برداشت می‌کند!

یک تحقیق جالب توسط محققان دانشگاه کالج با استفاده از عکس‌های هنرپیشه‌های هالیوودی نشان می‌دهد مغز ما آنچه را که دوست دارد و برایش آشناست از تصاویر برداشت می‌کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا