مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۱۶ شهریور ماه

مروری بر رسانه های ۱۶ شهریور ماه:

 

pinocchio

توییتر و فیس‌بوک چه واقعیتی را از شما پنهان می‌کنند؟

به گزارش گیگا ام فیس‌بوک در حال حاضر، به اختیار خودش پست‌های دوستان‌تان را برای شما به صورتی که برای شما «بیشتر مرتبط» باشد در نیوزفید شما نمایش می‌دهد. یعنی فیس‌بوک پست‌های دوستان‌تان را بر اساس زمانی که آن‌ها آن پست‌ها را گذاشته‌اند برای شما نمایش نمی‌دهد بلکه خودش به جای شما تصمیم می‌گیرد که کدام پست‌ها بیشتر به شما مرتبط است و آن‌ها را برای شما نمایش داده و بقیه را «فیلتر» می‌کند. حالا مدیر بخش اقتصادی توییتر هم اعلام کرده است که توییتر نیز همین کار را خواهد کرد و توییت‌ها را از فیلتر «مرتبط بودن» گذرانده و به کاربران نمایش می‌دهد. «Zeynep Tufekci» جامعه‌شناس می‌گوید، توییتر و فیس‌بوک در حال تبدیل شدن به یک روزنامه هستند و دیگر یک زمینه ارتباطی خنثی و بی‌طرف محسوب نمی‌شوند. این فیس‌بوک و توییتر هستند که برای شما تصمیم می‌گیرند به کدام اخبار گوش دهید یا کدام خبر‌ها و حرف‌ها به شما ربطی ندارند!

 

13921206000343_PhotoA

همکاری شرکت‌های فناوری برای ارائه خدمات کلود رمزگذاری شده

به گزارش فارس شرکت باکس برای ایمن‌سازی خدمات کلود خود توافقنامه‌ای را باAT&T امضا کرده که بر اساس آن صاحبان مشاغل از طریق شبکه وی پی ان به فایل‌های خود دسترسی می‌یابند. با راه اندازی این سرویس کارمندان یک شرکت برای اتصال به سرویس کلود مورد استفاده از خط ایمن شده خاصی که توسطAT&T تامین شده استفاده می‌کنند و دیگر نگران آسیب‌پذیری‌های اینترنت و احتمال سرقت داده‌های خود نخواهند بود.

 

 

Apps-ban-in-Sindh

اثرات منفی وایبر

به گفته معصومه ورزدار جانشین بسیج جامعه زنان، نرم افزارهای وایبر و تانگو، «ابتذال گرایی اخلاقی» را در جامعه افزایش می‌دهند. نرم افزارهای نوین ارتباطی انسان را از فضای حقیقی دور می‌کند و فردگرایی را در جامعه ترویج می‌دهد. وی با بیان اینکه «هیچ کدام از این نرم افزار‌ها هنگام ورود به جامعه پیوست فرهنگی نداشته در ادامه تاکید کرد که به همین دلیل «ابتذال گرایی اخلاقی از طریق همین نرم افزار‌ها صورت می‌گیرد. وی همچنین فضای مجازی را یکی از عوامل «رکود روابط خانوادگی» دانست.

 

Like-Cleansing

Like Cleanser، برنامه ای برای خانه تکانی فیس بوک شما

بعد از مدتی شمار لایک‌های شما در فیبوک از دست شما بیرون می‌رود و خواه نا خواه شما به اسپم وار شدن فیس بوک کمک کرده اید. فیس بوک از نام شما استفاده و پیج‌ها و تبلیغات را به دوستانتان معرفی می‌کند.LikeCleanser، برنامه Appیهست که با لیست کردن یکجای لایک‌ها با شما کمک می‌کند که فیس بوک پاک و سالم تری داشته باشید. البته این برنامه قدرت تشخیص بین پیج های رسمی‌و غیررسمی‌را ندارد اما با کنار هم گذاشتن تمامی‌پیج‌هایی که لایک کرده اید به شما کمک می‌کند که آن‌ها را خیلی راحت حذف یا unlike کنید.

 

 

 

افزایش شمار کاربران برنامک‌ها به ۴٫۵ میلیارد نفر تا پایان ۲۰۱۷

به گزارش افتانا دکتر حمیدرضا ربیعی رییس مرکز تحقیقات فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به استفاده ۱٫۲ میلیارد نفر مردم دنیا از برنامک‌ها تا پایان سال ۲۰۱۲ بر ضرورت برنامه‌ریزی در این حوزه در کشور تاکید کرد. وی با بیان این که ۶.۸ میلیارد مشترک تلفن همراه در دنیا وجود دارد،‌ گفت: تا پایان سال ۲۰۱۲ نیز ۱.۲ میلیارد نفر از برنامک‌ها استفاده می‌کردند که رشد سالانه آن ۳۰ درصد است. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۱۷ نیز ۴.۵ میلیارد نفر از برنامک‌ها استفاده کنند که ۵۰ درصد آن در قاره آسیا خواهد بود؛ بنابراین ما شاهد بازار بزرگی هستیم که باید بر روی آن سرمایه‌گذاری کنیم. ۳۳ درصد این برنامک‌ها مربوط به شرکت اپل، ۵۸ درصد مربوط به شرکت اندروید، ۴۰ درصد مربوط به ویندوز و سه درصد مربوط به بلک‌بری است.

 

 

 

blog-gps-location_0

تمام مکان‌هایی که بوده‌اید لو می‌رود، اگر…

یکی از ویژگی‌های گوشی‌های اندروید، لوکیشن سرویس (Location Service) گوگل است که علاوه بر آنکه به صورت لحظه‌ای می‌تواند مکان گوشی را مشخص کند، بخشی دارد به نام «Location History» که در واقع تمام اطلاعات مکان‌هایی که بوده‌اید را ذخیره می‌کند. نکته اینجا است که این کار را بدون اطلاع به کاربر انجام می‌دهد. مشکل بزرگ آن این است که تمام اطلاعات مکانی شما را به صورتی کاملا دقیق و با جزئیات مثال زدنی در ارتباط با حساب گوگل شما قرار داده و ذخیره می‌کند. شما نمی‌توانید انتخاب کنید که فقط هیستوری مدت زمان مشخصی برای شما ذخیره شود و بقیه مکان‌ها پاک شود. شما فقط می‌توانید هیستوری را از یک تا سی روز پاک کنید و یا اینکه به طور کلی از خیر آن گذشته و آن را کلا پاک کنید.

 

 

635364671076992054

به گزارش فارس بانک Barclays در ابتکار عملی جدید به صاحبان حساب‌های بانکی وابسته به شرکت‌های تجاری امکان داده تا برای ارتقای امنیت خود از اثر انگشت برای دسترسی به حساب‌ها استفاده کنند. این سیستم بیومتریک می‌تواند اثر انگشت افراد تعریف شده را بخواند و در صورت تایید صلاحیت فرد اجازه دسترسی وی را به حساب مورد نظر صادر کند. در این روش از فناوری Vein ID شرکت هیتاچی استفاده می‌شود که پیش از این در برخی کشورهای دیگر جهان هم به کار گرفته شده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا