مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۱۲ اسفند ماه

مروری بر رسانه های ۱۲ اسفند ماه

 

 

3f9e3767ef3b10a0de4c256d7ef9805d-google-announces-drones-for-product-delivery

 

 

گوگل به زودی پهپادهای خورشیدی خود را به آسمان می‌فرستد

به گزارش انتخاب طبق آخرین اطلاعات رسیده از کنگره جهانی موبایل، گوگل به زمان پرتاب رسمی پهپادهای خورشیدی خود که در قالب پروژه تایتان به آسمان ارسال خواهند شد بسیار نزدیک شده است.به گفته پیچای پروژه تایتان شامل پهپادهای سبک وزنی است که انرژی خود را از طریق خورشید و با استفاده از پنل‌های خورشیدی تامین می‌کنند. این پهپادها عملا نقش ماهواره‌های سیار را بازی می‌کنند. کمپانی مبتکر این ایده تایتان نام دارد که سال گذشته توسط گوگل خریداری شد و برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن هستند که فیسبوک نیز به دنبال یک کمپانی مشابه برای انجام اینکار است.

 

 

شکار دشمنان داعش در فیسبوک

به گزارش تسنیم فعالان حقوق بشر سوریه می گویند گروه تروریستی داعش با استفاده از شبکه اجتماعی فیسبوک، مخالفان خود را شناسایی می کند.

پایگاه «رقه در سکوت سربریده می شود» که جنایت های گروه تروریستی داعش را در سوریه ثبت می کند نوشت: داعش با ایجاد حساب های کاربری جعلی در شبکه اجتماعی فیس بوک، خود را مخالف تروریست ها جا می زند و با این شگرد مخالفان این گروه را شناسایی و دستگیر می کند.

گروه «رقه در سکوت سربریده می شود» افزود: داعش از این تله شبکه های اجتماعی برای دستگیری خبرنگاران خارجی حاضر در سوریه نیز استفاده می کند.

 

 

ماجرای جاسوسی تلویزیون سامسونگ از آمریکایی‌ها

مؤسسه EPIC در شکایتی که به کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا ارائه کرده خواستار تحقیقات در مورد تلویزیون‌های جاسوس سامسونگ شده است.

به گزارش افتانا این مؤسسه معتقد است بسیاری از خریداران این تلویزیون ها از این مسئله اطلاعی ندارند و به همین دلیل حریم شخصی و اطلاعات خصوصی آنها در معرض دستبرد و شنود قرار می‌گیرد. سامسونگ پس از بالاگرفتن اعتراضات در این زمینه اظهار داشته که فرامین صوتی کاربران را جمع‌آوری کرده و اطلاعات مربوطه را در اختیار شرکت ارائه دهنده خدمات تشخیص صوتی موسوم به Nuance Communications قرار داده است.

 

 

تمسخر طرح اینترنت بالنی توسط زاکربرگ

به گزارش فارس مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک تلاش های شرکت خود و گوگل برای تسهیل دسترسی به اینترنت در نقاط دورافتاده با استفاده از بالن و ماهواره را اقدامی نادرست دانست.

زاکربرگ در واکنش نسبت به این طرح ها در مورد احتمال موفقیت آنها اظهار تردید کرده و افزوده ۹۰ درصد از مردم دنیا فعلا در مناطقی زندگی می کنند که به اینترنت دسترسی دارند و دنیای واقعی در این مناطق در جریان است. وی در ادامه از تمایل فیس بوک به همکاری با شرکت های مخابراتی برای ارائه سرویس های اینترنت پرسرعت رایگان به طور موقت خبر داد.

 

 

توییتر به دنبال پخش کنندگان فیلمهای خشن

به گزارش سایبربان شرکت توئیتر که به گفته‌ی خود ۲۲۸ میلیون استفاده‌کننده در سراسر جهان دارد، با مشکلی از طرف داعش در این شبکه روبروست. برخلاف ممنوعیت این شرکت نسبت به پخش صحنه‌ها و عکس‌های خشن و تهدیدآمیز در توئیتر، این گروه با نمایش گذاشتن صحنه‌های خشن مثل بریدن سر در این شبکه سعی درتهدید کارمندان این شبکه‌ی اجتماعی دارد. هم‌چنین این گرو ه در یک پست خود در این شبکه گفت: “جنگ مجازی شما علیه ما سبب جنگ واقعی ما علیه شما خواهد شد.” چندی پیش نیز این گروه با انتشار عکسی از اوباما که در حال ذبح او بودند، او را تهدید به قتل کردند.

 

 

 

فایلها را بدون نیاز به ابر مجازی سینک کنید

سینک کردن دستگاه‌ها با هم یعنی اینکه فایلی را به صورت مشترک بین آن دستگاه‌ها به اشتراک گذاشت به طوری که با تغییر در فایل در یک دستگاه،‌‌ همان تغییر در دستگاه دیگر نیز اعمل شده و فایل در هر دو دستگاه آپدیت شود.

حال ابزاری وجود دارد که بدون نیاز به ابر مجازی فایل‌های شما را در دستگاه‌های مختلف سینک می‌کند. برنامهGoodsync ابزاری است در سیستم عامل ویندوز که مانند دراپ باکس و گوگل درایو عمل می‌کند اما ابر مجازی نیست.

این برنامه می‌تواند فایل‌ها شما را در ابرهای مجازی، کامپیوترهای دیگر، در گوشی هوشمند شما یا هرجای دیگری سینک کند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا