مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲۸آذرماه

650x300xtype-faster-on-a-smartphones-touch-keyboard.jpg.pagespeed.ic.yBX8w2zo4n

چگونه در گوشی‌های تاچ سریع‌تر تایپ کنیم؟

برای افرادی که از بچگی تایپ کردن را تجربه نکرده‌اند، تایپ با گوشی‌های تاچ اسکرین واقعا می‌تواند سخت و رنج آور شود. اما روش‌هایی به گزارش howtogeek برای افزایش تایپ با تاچ اسکرین وجود دارد.

دو شصت یا یک انگشت اشاره؟

پیش از هر چیز روش مناسب شما برای در دست گرفتن گوشی را بفهمید. اگر گوشی را با دودست بگیرید و با انگشت شصت تایپ کنید، از دو انگشت شصت برای تایپ استفاده می‌کنید و سرعت تایپ افزایش پیدا می‌کند. با این حال بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند با یک انگشت (انگشت اشاره) تایپ کنند.

ویژگی تصحیح کننده گوشی

گوشی‌های جدید، ویژگی تصحیح تایپ و ارائه پیشنهاد کلمات مرتبط به متن شما را دارند. ویژگی تصحیح خودکار کلمات (Autocorrect) به درد شما می‌خورد و پس از مدتی سرعت تایپ شما را بسیار افزایش می‌دهد. ابتدا کار با این ویژگی در گوشی ممکن است سخت و آزار دهنده به نظر برسد اما در دراز مدت سرعت تایپ شما را افزایش می‌دهد.

تایپ از طریق کشیدن انگشت

در حال حاضر بسیاری از اپلیکیشن‌های کی‌بورد وجود دارند که می‌توان در آن‌ها با کشیدن انگشت روی صفحه کلید، تایپ کرد. در این حالت انگشت را از حرف اول کلمه‌ای که می‌خواهید تایپ کنید روی کی‌بورد گذاشته و تا حرف آخر‌‌ رها نمی‌کنید. مثلا برای «کلمه» سیب «انگشت را روی» س «گذاشته و می‌کشید تا به» ی «برسید و باز می‌کشید تا به» ب «برسید و بعد انگشت را برمی‌دارید.

استفاده از کلمات میان بُر

اگر به جای کلمات کامل از کلمات میان‌بر استفاده کنید نیز سرعت تایپ شما افزایش می‌یابد. می‌توانید در گوشی‌تان کلمات مدنظرتان را به عنوان کلمات میان‌بر تنظیم کنید و هر بار که کلمه میان‌بر را می‌زنید، کل کلمه تایپ شود.

 

2000px-USB_Icon.svg

وحشت نکنید؛ اما تمام یو‌اس‌بی‌ها مشکل دارند!

 

یو اس بی‌ها بیش از آنچه تصور می‌کنید خطرناک هستند. این خطر به بدافزار AutoPlay مربوط نیست که درایو یو‌اس‌بی‌ها را اتوماتیک اجرا می‌کند بلکه این بار مشکل اساسی‌تر است.

مراقب باشید تا دچار دام یو‌اس‌بی‌ها نشوید. هر یو اس بی‌ را که پیدا می‌کنید، به سیستم‌تان وصل نکنید. حتی اگر مطمئن هستید که به بدافزار آلوده نیست ممکن است سفت افزار آن آلوده باشد.

همه چیز به سفت افزار مربوط است

سفت افزار در واقع‌‌ همان ساختار نرم افزاری کوچکی است که هر گجتی دارد. به گزارش تکنویس یو اس بی‌ها باید طوری طراحی شوند که جهانی باشند و استاندارد آن‌ها باید طوری باشد که در تمام جهان بتوان از آن‌ها استفاده کرد. از این منظر، تمام دستگاه‌هایی مانند فلش مموری‌ها، ماوس، کیبورد، آداپتورهای شبکه و بسیار وسیله‌های دیگر یو اس بی‌ محسوب می‌شوند.

سفت افزار آن چیزی که است که اجازه می‌دهد یو اس بی‌ بعد از اتصال به کامپیو‌تر کار کند. مثلا سفت افزار یک فلش مموری کاری می‌کند تا رد و بدل اطلاعات صورت بگیرد. کامپیوتر‌ها معمولا به این سفت افزار‌ها دسترسی ندارند و سفت افزار فقط روی خود ابزار کار می‌کند. در نتیجه شاید هیچ راهی برای چک کردن سلامت و ایمنی آن وجود ندارد.

سفت افزار آلوده چه می‌تواند بکند؟

یو‌اس‌بی‌ها طوری طراحی می‌شوند که بتوانند کارهای زیادی انجام دهند. مثلا یک فلش مموری با سفت افزار آلوده می‌تواند به عنوان یک کی‌بورد کار کند. یعنی می‌تواند هر کلیدی که توسط کی‌بورد فشرده می‌شود را گزارش کند (به این آلودگی کی لاگر نیز گفته می‌شود). کارهای دیگری نیز قابل انجام است: از دانلود یک برنامه از یک سرور از طریق کنترل از راه دور تا اجرای آن و غیره.

مشکل بزرگ‌تر اینجا است که وقتی سفت افزار آلوده است، همه چیز در ظاهر نرمال به نظر می‌رسد اما فایل‌های رد و بدل شده قابل آلوده شدن هستند. یک یو اس بی‌ با سفت افزار آلوده می‌تواند تمام ترافیک اینترنت شما را از یک سرور مخرب عبور دهد. حتی یو اس بی‌می‌تواند تشخیص دهد که سیستم کی ری‌استارت می‌شود و این بار از روی یو اس بی‌ لود شده و بدافزارهایی را نصب کند.

برعکس این روند نیز می‌تواند اتفاق بیفتد. یک کامپیو‌تر آلوده می‌تواند یو اس بی‌ وصل شده به خود را آلوده کرده و آن را مخرب کند. بنابراین این آلودگی به صورت دومینو ادامه پیدا خواهد کرد.

چاره چیست؟

مهم‌ترین و اصلی‌ترین و تنها‌ترین کاری که در حال حاضر می‌توانید انجام دهید این است که در برخورد با یو‌اس‌بی‌هاعادت کنید به احتیاط. لطفا مراقب خود و سیستم‌تان باشید. شاید سوء استفاده از شما به دردسر برای نزدیکان‌تان هم بینجامد. پس مهم‌ترین کار، احتیاط است. از اتصال یو اس بی‌های دیگران به سیستم خود تا حد امکان خودداری کنید. یو اس بی‌ خود را تا حد امکان به سیستم دیگران نزنید. کامپیوترهای عمومی مانند کافی نت‌ها، دانشگاه‌ها و ادارات از کامپیوترهای خطرناک محسوب می‌شوند.

Hangouts

گوگل هنگ اوت و پلیس گوگل

به گزارش زد دی نت چندی پیش گوگل «هنگ اوت» اعلام کرد که ویژگی‌های جدیدی به این سرویس اضافه شده است. اما چقدر حریم خصوصی شما با این ویژگی‌ها حفظ می‌شود؟ ویژگی که به گوگل هنگ اوت اضافه شد در واقع پیشنهاد جمله یا حرکت بعد در یک چت مثلا اگر یک طرف چت از طرف دیگر بپرسد که «کجایی؟» طرف دیگر احتمالا می‌خواهد مکانش را بگوید پس گوگل هنگ اوت نقشه را در اختیارش می‌گذارد.  خب تصور آن ساده است: گوگل متن چت‌ها را داشته باشد و بخواند تا بتواند پیشنهادهای «هوشمند» به شما بدهد. در نتیجه متن چت‌های شما در اختیار گوگل قرار داشته و از این طریق تمام صحبت‌های شما و تمام کسانی که در دنیا از گوگل هنگ اوت استفاده می‌کنند را داشته باشد.

واضح است که در این صورت حریم خصوصی شما به سادگی زیر پا گذاشته می‌شود مگر اینکه گوگل تعریف جدیدی از حریم خصوصی ارائه کرده باشد.

123

امیدواری به حل مشکلات حریم شخصی در اینترنت تا سال ۲۰۲۵

به نقل از گلوب، با توجه به افزایش استفاده از اینترنت برای خرید، آموزش، انجام امور اداری و … نگرانی‌ها در مورد جمع‌آوری اطلاعات شخصی افراد از سوی موسسات خصوصی و دولتها روز به روز افزایش یافته است. بررسی‌های Pew Research Center نشان می‌دهد که با توجه به افزایش دغدغه‌های عمومی در مورد حریم شخصی سیاستمداران و صاحبان صنایع بر تلاش‌های خود برای حل مشکل یاد شده افزوده‌اند و امیدوارند بتوانند تا ۱۰ سال دیگر زیرساخت های اینترنت را تا اندازه ای ایمن سازند که نگرانی های مردم در مورد سرقت اطلاعات شخصیشان برطرف شود. بر اساس بررسی یاد شده از مجموع ۲۵۱۱ پاسخ دهنده‌ای که در این تحقیق شرکت کرده اند ۵۵ درصد گفته‌اند که تصور نمی کنند مشکل عدم رعایت حریم شخصی تا ۱۰ سال دیگر بر برطرف شود. در مقابل ۴۵ درصد گفته اند که مشکل یاد شده تا قبل از سال ۲۰۲۵ برطرف خواهد شد.

 

یبل

گوگل هالیوود را به تلاش برای سانسور اینترنت متهم کرد

به نقل از سی نت، گوگل در واکنش به شکایت سونی و  چند استودیوی هالیوودی از خود می گوید این شرکت ها در تلاش هستند ارزوهای قدیمی خود برای سانسور اینترنت را به توسل به قوانین قدیمی عملی کنند. گوگل می گوید انجمن تصاویر متحرک ایالات متحده به طور مخفیانه با دادستان کل ایالت می سی سی پی همدست شده تا بدون تغییر در قوانین اینترنتی آرزوهای خود برای کنترل فضای مجازی را عملی نماید. کنت واکر از مدیران ارشد گوگل در این زمینه گفته است انجمن تصاویر متحرک آمریکا اسلحه خود را به سوی ما نشانه رفته است. وی از دریافت ایمیل های تهدیدامیز مدیران ارشد سونی که برای گوگل ارسال شده خبر داده و افزوده است انها می خواهند وب سایت های ارائه کننده محتوای هک شده مربوط به سونی بلوکه شود. اما در عمل به دنبال سانسور اینترنت و حذف محتوایی هستند که از نظرشان نامطلوب تلقی می شود. استودیوهای هالیوودی استدلال های گوگل را رد کرده و می گویند ما به دنبال سانسور اینترنت نیستیم و فقط می گوییم اگر وب سایتی دارای ۹۰ درصد محتوای ناقض کپی رایت بود باید فیلتر شود. ما سال هاست به دنبال حل این مساله هستیم و گوگل هم از ان اگاه است. به نظر می رسد کشمکش دوطرف بر سر این مساله مدت های طولانی ادامه یابد.

dfhgsdf

تولید گلوله کالیبر خودهدایت‌شونده برای کمک به تک‌تیراندازها

این گلوله در قالب پروژه «مهمات دقت بی‌نهایت» (Exacto) تولید شده و اوایل تابستان گذشته با موفقیت آزمایش شد. در فیلم منتشرشده از سوی «سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی امریکا» (دارپا)، این گلوله در واکنش به حرکت‌های هدف مورد نظر، جهتش را در هوا تغییر داد. دارپا مدعی است سیستم جدید نخستین گلوله کالیبر کوچک خودهدایت‌شونده‌ای است که تاکنون ساخته شده است.به گزارش ایسنا هنگامی که گلوله شلیک می‌شود، فعال‌کننده‌های داخل آن داده‌های لازم درباره هدف را از یک حسگر نوری دریافت کرده و مسیر گلوله را به سمت مکان جدید هدف هدایت می‌کنند. در این جا، گلوله از باله‌های کوچک داخلی‌اش برای تغییر مسیر استفاده می‌کند و این سامانه می‌تواند ۳۰ بار در ثانیه حرکاتش را تغییر دهد. مرحله بعدی این برنامه شامل آزمایش شلیک زنده و ویرایش این فناوری با هدف افزایش و ارتقای عملکرد آن است. مولفه‌های محیطی مانند باد، باران و حتی رطوبت می‌توانند بر مسیر حرکت یک گلوله تاثیر بگذارند؛ گلوله‌ها همچنین باید بر گرانش غلبه کنند. با این حال، گلوله ابداعی می‌تواند در هوا مسیرش را بر اساس حرکات هدف یا تغییر مسیر خود گلوله در باد شدید، سازگار کند. رکورد جهانی برای کشتن فردی توسط یک تک‌تیرانداز، از فاصله بیش از ۲٫۴ کیلومتری اعلام شده و دارپا امیدوار است گلوله جدید به تک‌تیراندازها امکان شلیک‌کردن از مسافت‌های دورتر را بدهد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا