مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های فناوری یک شنبه ۲۶ مرداد

 

در روز یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۳ مهم ترین اخبار رسانه های فناوری به این ترتیب بودند:

* آقای احمد سالک، نماینده محترم مجلس در مصاحبه ای گفتند چون فیسبوک هیچ خبری از غزه و فلسطینیان درج نمیکند بنابراین شبکه ای صهیونیستی است. ایشان تصور می کنند که فیس بوک، یک سایت خبری است که وظیفه آن اطلاع رسانی در مورد خبرهای جهان است درحالیکه یکبار حضور کافی است تا هرکس این شبکه را بشناسد. این شناخت ناکافی، باعث می شود ر پروژه فیسبوک اسلامی هم همانند بسیاری دیگر از شبکه های اجتماعی داخلی توان رقابت با فیسبوک و… را نداشته باشد.

* پلیس اف.بی.آی به دلیل وجود غلط‌های تایپی در نامه‌های امنیتی اقدام به جاسوسی از افراد اشتباه کرده است. به این دلیل این سازمان از شناسایی آدرس‌های پست الکترونیک، شماره تلفن‌ها و دیگر اطلاعات در برخی مواقع عاجز شده است و اشتتباها افرادی غیر مربوط را شنود کرده است.

* عده ای قلیل از بازیگران کشور شبکه های اجتماعی را با گذاشتن عکس های نامناسب از خود گویا با محیط خانه و بعضا اتاق خواب‌ اشتباهی گرفته‌اند و معولا حاوی کامنت های نامناسبی هم هستند . اگر این افراد واقع به اقتضائات شبکه های اجتماعی نیستند بهتر است مسئولین فرهنگی یک دوره‌ی آموزشی برای آنها بگذارند!

 

* محمود واعظی: در زمان جنگ فرکانس‌هایی واگذار شده که تاکنون به این وزارتخانه بازگردانده نشده‌اند. اگر فرکانس های واگذار شده دوران جنگ به برخی ادارات بازگردانده شود، با واگذاری به بخش خصوصی بسیاری از هزینه های آنها کاهش خواهد یافت.

9354_orig

* متخصصان شبکه‌های رایانه‌ای هشدار می‌دهند که سرعت اینترنت در روزهای پیش رو کاهش می‌یابد و علت این مساله تکمیل ظرفیت روترهای قدیمی است. نتیجه این وضعیت کندشدن قابل توجه سرعت اینترنت است که در روزهای گذشته در بسیاری از کشورهای غربی محسوس بوده است.

6

* سازمان اطلاعات و امنیت آلمان (BND) مکالمات مقامات ترکیه را به عنوان یکی از اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شنود می کرده است. مقامات ترکیه، دولت “آنگلا مرکل” را برای ارائه توضیح قانع کننده تحت فشار گذاشته اند.  به نقل از منابع آگاه: “جان کری” وزیر خارجه کنونی آمریکا نیز دست کم برای یک بار از سوی آلمانی ها مورد جاسوسی قرار گرفته است.

* شرکت اپل برای اولین بار قصد دارد برخی از داده های شخصی کاربران چینی خود را بر روی سرورهایی در این کشور که در مالکیت شرکت مخابراتی چایناتله کام است؛ ذخیره کند.

apple

* در امکان جدید فیسبوک بیننده با کلیک بر خبر یا مطلب مورد نظر، به کلیه اخبار و مقاله های منتشر شده درباره موضوع دست می یابد و این امر زمینه اطمینان از جدید و صحیح بودن خبر را فراهم می نماید.

* وزیر ارتباطات، دیروز از تقدیم گزارشی با محوریت کار تشعشعات به حسن روحانی خبر داد و از پایان یافتن بررسی پارازیت‌ها در دولت حکایت کرد. پرونده‌ای که دو ماه است روی میز دولتی‌ها باز شده و چند وزارتخانه و سازمان دولتی را بر سر یک میز نشانده تا بررسی درخصوص پارازیت‌ها و تشعشعات را گرد هم آورند.

* بازی هایی به نام newsgames همانند بازی بمباران غزه، می توانند با رعایت نکاتی تولید شوند،زیرا در این بازی ها به مخاطب می توان فهماند در آن ماجرا چه اتفاقاتی در حال وقوع هست و مخاطبین خودرا در حال و هوای اتفاقات حس کنند و درک بهتری از وقایع و اخبار مثلا درباره جنگ غزه داشته باشند.

* پس از اطلاع رسانی درباره نقض حریم خصوصی در وب حالا جوانان در شبکه های اجتماعی در مورد شیوه معرفی خود مراقب هستند و تنظیمات حریم شخصی را جدی‌میگیرند.بسیاری، از سرویسهای رمزگذاری شده استفاده میکنند و پروژه هایی همچون مدافع شهرت در قبال دریافت مبلغی، نظافت کردن نتایج جستجو را تقبل کردند.

* سایت دوستیابی … سایتی مناسب برای افراد متعهلی است که می خواهند معشوقه های دیگر داشته باشند. یک کاربر این سایت گفته است که در آن افراد تنها به دنبال رابطه نیستند بلکه دنبال پر کردن خلاهای زندگی خانوادگی خود درجای دیگر و انرژی گرفتن برای ادامه دادن به همان زندگی هستند. این سایت نشان دهنده تغییرات سوئی است که دنیای دیجیتال بر روی زندگی عاطفی انسانها گذاشته است. این سایت و سایت‌هایی مانند آن تنها منظری کوچک، از دگرگونی‌ای که عصر دیجیتال روی رفتار زناشویی ایجاد می‌کند را، نشان می‌دهند. اما آیا از زشتی خیانت کاسته می‌شود، اگر مجازی باشد؟ آیا عاشقانگی در فضای مجازی، جایگزین دلهره‌ها و خاطره‌های عاشقی با گوشت و پوست خواهد شد؟

* محققان می‌گویند همزمان با افزایش تنش‌ها میان طرفین تعداد، اندازه و مدت‌زمان حملات DDoS با مقصد اسرائیل نیز افزایش می‌یابد. نکته‌ی جالب توجه این است که این مهاجمان تلاش دارند تا به آتش‌بس‌های دنیای واقعی نیز پایبند باشند.

op-israel
* شبکه اجتماعی دوستیابی TWOO در معرفی دختران به پسران و بالعکس، تمامی اطلاعات شخصی آنها را به یکدیگر نشان میدهد. این شبکه تقریبا تمام اطلاعات کاربر در فیسبوک را استفاده می‌کند! در مرحله بعد درخواست تکمیل کردن بعضی اطلاعات مثل شهر و تحصیلات را می‌کند! سپس موارد مناسب را به هم پیشنهاد میدهد. این شبکه بوسیله دسترسی به اطلاعات فیسبوک حریم خصوصی افراد را به راحتی نقض کرده و شخصی ترین تصاویر را به عنوان معرفی به سایر افراد نشان میدهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا