مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های فناوری جمعه ۲۴ مرداد ۹۳

 

* در کنفرانس امنیتی USENIX محققان اعلام کردند که ماژول ژیروسکوپ داخل گوشی های تلفن همراه می تواند برخی امواج صوتی را نیز تشخیص داده و به این ترتیب تبدیل به ابزاری پنهان برای شنود شود. البته به دلیل تفاوت هایی که این ماژول با میکروفون داشته، ۶۵ درصد از حروفی را که بیان می شود قابلیت شناسایی دارد.

mems_gyroscope (1)
* کاخ سفید تیمی از کارشناسان فناوری به رهبری یکی از کارکنان سابق گوگل جمع آوری کرده است تا در زمینه IT و فناوری همانند پروژه های قبلی مانند HealthCare.gov متحمل شکست نشود. بر اساس آمار تنها ۴ درصد از ۴۸۸ پروژه دولت آمریکا در زمینه تکنولوژی موفقیت آمیز بوده است.

healthcaregov
* شرکت IBM نرم افزار تجزیه و تحلیل آنلاینی را طراحی کرده است به منظور یافتن اولین نشر دهنده اخبار و یا یک توئیت در وب. با این پروژه می توان به سرعت متوجه منبع اصلی انتشار یک خبر فراگیر کیست و به این ترتیب از صحت و سقم خبر مطلع شد.

ibm-whiffs

*شرکت Real Life Analytics اپلیکیشنی را طراحی کرده است که بوسیله دوربین کوشی، تصویری از مشتری فروشگاه به هنگام ورود به فروشگاه گرفته و در عرض ۲۰ میلی ثانیه دموگرافی این مشتری و رفتارش را درخرید به فروشنده نشان می دهد.

20140809-_MG_5246-1024x682-e1408008887432
رابرت دفیلیپی بنیان گذار شرکت Real Life Analytics میگوید چون نرم افزار آنالیز و نشان دهنده دموگرافی مشتری فروشگاه ها، عکس را ذخیره نمی کند پس از لحاظ حریم شخصی مشکلی بوجود نمی آید.
* دولت چین در جوابیه ای به دولت کره علت فیلترینگ شبکه اجتماعی لاین و یک سری برنامه های دیگر را وجود فعالیت ها تروریستی بیان کرد. این یک گام به جلو است برای کشوری که می آید و شفاف علت فیلترینگ را بیان میکند و البته شاید دلایلی و اختلافات سیاسی چین با کره باعث فیلترینگ برخی محصولات این کشور شده است.
* بلاگری به نام یعقوب سالملا، ابزاری را با به اشتراک گذاشته است که با استفاده از GeekTool بر پورت های VNC و SSH سیستم شما نظارت کرده و به محض اینکه شخص یا گروهی خواست از سیستم شما جاسوسی کند بوسیله آلارم به شما اطلاع خواهد داد. این ابزار را می توان با مراجعه به ولاگ این شخص دانلود کرد.
* تیمی تحقیقاتی به نام CUHK به سرپرستی پروفسور Xiaoou Tang نرم افزار تشخیص چهره ای با درصد عملکرد ۹۹٫۱۵ طراحی کرده اند که این نرم افزار قادر به تشخیص چهره اشخاص در نورهای مختلف، زوایای مختلف، چهره همراه با آرایش و… می باشد.
* محققان دانشگاه فناوری گرجستان، در حال کار بر روی نرم افزاری هستند که بوسیله یک کد ساده، نظارت بر اینترنت را اتوماتیک و از طریق دستگاه خود کاربر انجام میدهد. هنگامی که کاربر وارد سایتی میشود که دارای محتوای بلاقوه سانسورینگ هست، این نرم افزار اطلاعات را از طریق کامپیوتر کاربر جمع آوری میکند.
*کسانی که قصد وارد شدن به آمریکا را دارند از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک جوانب مختلف سفر خود را جویا می‌شوند، قاچاقچیان را پیدا کرده، معامله میکنند و بعد از ورود به آمریکا هم به همین وسیله سلامت خودرا به خانواده اظلاع میدهند. مقامات معتقدند مهاجرت به همین دلیل افزایش پیدا کرده است.

facebook_request

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا