مطالب قدیمی

شنود ایمیل خبرگزاری ها معروف توسط GCHQ

GCHQ

کامرون نخست وزیر انگلیس در روزهای گذشته و پس از حادثه شارلی ابدو گفته یود که به دنبال رایزنی برای نظارت بیشتر بر ارتباطات دنیای وب است در صورتی که این کار را سازمان جاسوسی انگلیس یعنی GCHQ از مدتها پیش انجام می داده است.

این سازمان ایمیل های فرستاده شده توسط خبرگزاری های  بی بی سی، رویترز، گاردین، Le Monde, the Sun, و واشنگتن پست را ذخیره کرده و دربین افراد این سازمان به اشتراک می گذاشته تا درواقع به نوعی تمرینی برای شنود کرده باشد!

جالب است که مدارک موجود نشان میدهد این شنود از سال ۲۰۰۸ انجام می شده است زیرا که در آن سال ارتباطات روزنامه نگاران که به ۷۰۰۰۰مورد در روز می رسیده در عرض ۱۰ دقیقه توسط GCHQ  و در بستر فیبر نوری، برداشته شده است.  این سازمان روزانه و به طور مکرر ارزیابی امنیتی از خبرنگاران دارد به طوری که  خبرنگاران را بین تروریست و هکر دسته بندی میکند و در ماتریسی به آن امتیاز میدهد. اگر خبرنگاری قابلیت این دو را داشته باشد امتیاز ۲ از ۵ و اگر تمایل به یکی از این دو را داشته باشد ۳ از ۵ می گیرد.
ژورنالیستهایی که از لحاظ GCHQ به سمت تروریست دسته بندی شدند از لحاظ قابلیت امتیاز بالایی گرفتند اما از لحاظ تمایل به تروریسم امتیاز پایین، از این رو GCHQ به این نتیجه رسیده است که تروریست ها ریسک امنیتی متوسطی دارند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا