مطالب قدیمی

شما دائما در حال پخش اطلاعات هستید، حتی در زمانی که فکرشم نمیکنید

نگرانی های حریم خصوصی تا قبل از پیدایش اینترنت نیز وجود داشته اند. میدانیم که عجیب است که درباره زمان حال فکر کنیم اما زمانی نیز وجود داشته است که اگر میخواستید از حریم خصوصی خود دفاع کنید، حصاری بدور خانه خود میکشیدید اما الان سعی میکنید حساب فیسبوک خود را ببندید! به هر حال در برنامه ای که در آن سعی میکنیم تمام راه ها را برای ردیابی یا به اشتراک گذاری اطلاعاتمان از بین ببریم ، بیشتر ما فراموش میکنیم که قدم زدن در خیابان هم باعث پخش اطلاعاتتان میشود. برای ما ثابت شده است که یک بازجو یا محقق میتواند شما را بدون این که متوجه شوید تعقیب کند؛ حالا این سوال پیش می آید که از تعقیب شما چه چیزی دستگیرش میشود؟ در زیر نمونه هایی از چیزهایی که ممکن است به عنوان اطلاعات، از راه رفتن شما در شهر بدست آید آورده ایم:

شما کجا میروید: یک محقق یا بازجوی سمج میتواند تعقیب شما را از دم خانه تان شروع کند. بعد از این میتواند بفهمد کجا کار میکنید، از کجا خرید میکنید، دوستانتان کجا زندگی میکنند و در کل کجاها می پلکید. همچنین باید توجه داشته باشید که اطلاعات مکانی همیشه ما را به سمت اطلاعات بیشتر و دیگری راهنمایی و هدایت میکنند.

چه کسانی را ملاقات میکنید:  اگر کسی به همسر خود شک کند خیلی راحت است که ته و توی قضیه را دربیاورد. شما ممکن است تمام پیغام های متنی خود را پاک کنید و عکس های شخصی خود را مخفی کنید اما اگر همسر دوم خود را چندین بار در هفته ملاقات کنید، خیلی راحت میتوانید خود را لو دهید.

– چکار میکنید ( زمانی که در خیابان رویت میشوید): اینجاست که کمپانی ها بیشترین درآمد را از آن دارند. اگر کسی ادعا کند که از ناحیه کمر دچار آسیب شده است اما پس از آن اقدام به صدمه رساندن به خود در حیاط جلوی خانه اش یا محل کارش شود، این اطلاعات مستقیما به دست شرکت بیمه خواهد رسید. قوانین معمولی در خصوص حقوق عکاسان برای تحقیقات کاملا واضح میباشد. اگر آنها بتوانند چیزی را ببینند میتوانند از آن عکس بگیرند.

حرف ما این است که اگر کسی برای چند روز شما را تعقیب کند به خوبی میتواند متوجه شود که چگونه زندگی میکنید و چه کارهایی انجام میدهید. بعضی از این اطلاعات میتوانند بی ضرر باشند و قطعا اطلاعات مفید و مهمی نیز در این میان وجود دارند. البته در جهان مدرن این موضوع کمی پیچیده تر است اما هنوز هم اصل موضوع همان است که از اول بوده. نکته مهم این است که اگر میخواهید کاری انجام دهید که دیگران از آن خبر پیدا نکنند باید آن را به دور از عموم و در فضایی خصوصی (چه در اینترنت و چه در زندگی واقعی) انجام دهید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا