مطالب قدیمی

شما به آن اندازه ای فکر میکنید آگاهی از حریم خصوصی خود ندارید

اسنپ چت در ابتدا شبکه اجتماعی خود را با این عنوان تبلیغ میکرد که در آن میتوانید عکس هایتان را به خاطر وجود سیستم خود تخریبی سریع آن با امنیت بالا به اشتراک گذاشته و نگران اسکرین شات گرفتن از عکس هایتان نباشید. به خاطر همین هم مردم احساس امنیت میکردند چون آنها فکر میکردند از هر چیزی که نیاز به نگهداری دارد به خوبی نگهداری میشود. اما زمان زیادی طول نکشید تا این توهم امنیت شکسته شود.

شکاف خیلی بزرگی بین امنیتی که وجود دارد و امنیتی که احساس میکنید وجود دارد.اگر شما فکر میکنید که خیلی باهوش هستید چون از همان ابتدا به اسنپ چت شک کرده بودید، تجربه من با تحقیقات خصوصی ممکن است نظر شما را عوض کند.

بیشتر ما دوست داریم فکر کنیم که اگر کسی ما را برای هفته ها تعقیب کند ما از آن آگاهی میابیم. اما حقیقت این است که بیشتر مردم متوجه نمیشوند. این موضوع با ازمایش های بسیاری اثبات شده است و متاسفانه نشان از ضعف ما در محافظت از حریم خصوصی مان میباشد: ما تنها از خودمان در مقابل خطراتی که میبینیم و با ان آشنایی داریم محافظت میکنیم. همه ما درباره سرگذشت اسنودن میهن پرست پس از سال ۲۰۰۱ خبر داریم، اما درباره حقیقت تهدیدات بوجود آمده درباره NSA درباره حریم خصوصی مان تا ۲۰۱۳ خبر نداشتیم. تکیه بر توانایی درک تهدیدات قبل از به وقوع پیوستن آنها باعث میشود احساس شکست ناپذیر تری بکنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا