مطالب قدیمی

شبکه اجتماعی ضد فیسبوک

Nextdoor

اگر می خواهید با مردم محله خود در ارتباط باقی بمانید، یکی دیگر از شبکه های اجتماعی کاربرد-محور به نام Nextdoor، شما را به افرادی که در نزدیکی شما زندگی می کنند متصل می‌کند. همسایه‌های ما می توانند در بسیاری از کارهای و به طرق مختلف به ما کمک کند، اما اغلب اوقات ما حتی همسایه دیوار به دیوار خود را نمی‌شناسیم. اپلیکیشن Nextdoor با هدف غلبه بر این مانع ایجاد شده است. با Nextdoor، شما با سایر افراد بر اساس موقعیت آنها ارتباط برقرار می‌کنید. شما برای این که برای عضویت در یک گروه پذیرفته شوید مجبور به استفاده از نام واقعی خود و اثبات درستی محل اقامت خود هستید. کاربران پس از ساختن یک پروفایل برای خود، می‌توانند عکس‌ها و سایر جزئیات دیگر در مورد خود را به اشتراک بگذارند، همچنین آنها می توانند در به روز رسانی اخبار محله خودشان سهیم شوند.

عضویت در یک محله در این شبکه‌ اجتماعی، می‌تواند در سطوح مختلفی به افراد محله کمک کند. هر محله در این شبکه اجتماعی یک فهرستی از همسایه‌هایی که ثبت نام کرده‌اند، و منابعی که آنها در اختیار دارند را نشان می‌دهد. حتی بازارچه‌های محلی، که در آن شما می توانید چیزهایی مانند فیلتر هوای قدیمی که در انباری خانه خود دور انداخته‌اید را به فروش برسانید. شما می توانید از این شبکه برای ترتیب دادن یک مهمانی در آپارتمان، دریافت توصیه‌هایی برای یک پرستار بچه، و یا ارسال یک آگهی در مورد یک حیوان خانگی گمشده استفاده کنید.

اما این شبکه می تواند حتی مشکلات بزرگتری را نیز حل کند. نسخه موبایل این شبکه، امکان استفاده از آن به عنوان یک ابزار برای پایش جرم و جنایت فراهم می‌کند، تا افراد محله با کمک هم از وقوع اینگونه موارد جلوگیری نمایند. کاربران با کمک این شبکه می‌توانند برای ایجاد تغییرات شهری در محله خود، به عنوان مثال تعمیر پیاده‌روی خیابان، ایجاد یک خط ویژه دوچرخه‌سواری، و یا حتی ساختن یک زمین ورزشی پیشنهادات خود را ارائه کنند. این ایده با سرعت چشمگیری مورد استقبال واقع شده است. این شرکت می گوید در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰۰ محله -یک ششم کل محلات شهری در سراسر آمریکا- از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا