مطالب قدیمی

سیستم های اطلاعاتی مدیریت

سیستم های اطلاعاتی مدیریت
سیستم های اطلاعاتی مدیریت

 

NBA برای دستیابی مشتریان و شرکای استراتژیک خود در آسیا، اروپا، شرق میانه، آفریقا و شمال آمریکا، به ویدئوهای باکیفیت NBA و محتوای رسانه ای پربار خود و برنامه هایش در این کشور ها از خدمات جهانی استریم ویدئوی Akamai استفاده میکند.

 

انجمن ملی بسکتبال NBA ، درآمریکا و کانادا با بیش از ۳۰ تیم، پیشرو در برگزاری لیگ های حرفه ای بسکتبال میباشد. NBA یکی از ۴ لیگ ورزشی حرفه ای در آمریکای شمالی میباشد. ۳ لیگ برتر دیگر، لیگ اصلی بیس بال، ملی فوتبال و ملی هاکی میباشند. زمانی که تنها بر روی آمریکای شمالی تمرکز کنیم، NBA یکی از پرطرفدارترین ها در عرصه بین المللی است و در ۲۱۲ کشور و به ۴۲ زبان در سطح جهان، پخش تلویزیونی دارد. به طور تصاعدی، طرفداران این انجمن درخواست و انتظار ویدئو گیم های با کیفیت بالا، فید هایRSS، ویجت ها و لیگ های فانتزی دارند. NBA.com دارای موجودی بیش از ۴۰۰۰۰۰ سرمایه دیجیتالی، منجمله ۱۵ هزار ویدئو می باشد. سال گذشته این وبسایت شاهد بیش از ۸۵۰ بازدید کننده از ۲۰ کشور بوده است.

انجمن ملی بسکتبال NBA
انجمن ملی بسکتبال NBA

 

شرکت فن آوری های Akamai (NASDAQ: AKAM) یک کمپانی است که بستر پردازشی توزیع شده ای را برای محتوای جهانی اینترنت و نرم افزارهای ارائه شده فراهم می سازد. Akamai همچنین به عنوان یک رییس در کمبریج و ماساچوست نیز حضور دارد. این شرکت در سال ۱۹۹۸ توسط دانشجوی کارشناسی ارشد MIT دانیل لوین و با همکاری استاد ریاضیاتش تام لیتون و دانش آموزان مدرسه مدیریت ام آی تی تاسیس شد. لیتون هنوز هم به عنوان دانشمند ارشد Akamai در حال فعالیت در این شرکت میباشد در حالی که لوین در حملات هوایی ۱۱ سپتامبر در سال ۲۰۰۱ کشته شد. Akamai یک کلمه هاوایی است به معنای هوشمند یا باهوش.

 

خدمات اصلی Akamai توسط یک EdgeNetwork اختصاصی ارائه شده است. بعضی محتواها و برخی اوقات همه ی محتواهای Akamai منجمله HTML و CSS، و گاهی تنها موارد رسانه ای همچون صدا، گرافیک، انیمیشن و ویدئو به صورت شفافی منعکس میشوند. شرکت های بزرگ در ۷۰ کشور مختلف، محتواهای خود را بر روی ۹۵ هزار سرور این شرکت ارائه میدهند.

 

سرورهای کش (cache) محلی Akamai، این محتواها را به اقتضای انتظارات محلی ذخیره میکنند. شبکه ی Akamai به اندازه کافی هوشمند نیست که بتواند محتواها را در یک سرور محلی توزیع کند مگر اینکه یک نیاز محلی وجود داشته باشد.

 

زمانی که شما بر روی یک ویدئوی آنلاین در NBA.com کلیک میکنید نام دامنه همان است اما آی پی آدرس ها، سرورهای Akamai یا همان سرورهای NBA را هدف گرفته اند. سرورهای Akamai به نسبت نوع محتوا و محل شبکه مورد استفاده توسط کاربر، انتخاب میشوند.

 

شبکه ی Akamai
شبکه ی Akamai

بستر شبکه ای Akamai یکی از بزرگترین سیستم عامل های محاسباتی توزیع شده در جهان است. منفعت آن در آن است که کاربران می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از نزدیک ترین سرور به محل زندگی خود دریافت کنند یا اتصال بهتری داشته باشند و سریع تر و راحت تر بتوانند دانلود کنند و همچینین قطعی کمتری در کانکشن خود داشته باشند. اینترنت هیچ گاه طراحی نشده بود تا بتواند یه حجم زیادی از جریان های ویدئو به طور همزمان و از یک سرور واحد سازمانی پاسخ دهد اما این محتواهای همزمان میتوانند بر اساس محل یا منطقه ای که کاربر در آن قرار دارد به سرویس دهنده های Akamai موجود در آن منطقه فرستاده شوند و ناممکن را ممکن سازند. ۴۰ هزار سرور توزیع Akamai به این شرکت اجازه میدهند تا بر روی الگوهای جهانی ترافیک اینترنت، حملات و تاخیرهای ناشی از ترافیک بیش از حد اینترنت نظارت کنند. همچنین در راستای ذخیره تصاویر (image caching) سرورهای Akamai خدماتی را ارائه میدهند که در آن ارائه محتواهای پویا و شخصی و جریان های رسانه ای تسریع بخشیده میشوند. محصول شخصی سازی شده ی Akamai ، EdgeScape نامیده میشود به معنای خدمات موقعیت مکانی جغرافیایی. بیشتر خدمات ارائه شده توسط این شرکت بر اساس موقعیت مکانی کاربر و نوع خدمات اینترنتی او شخصی سازی شده اند. این موضوع به شرکت اجازه میدهد تا به این بینش برسند که چه کاربرانی از خدمات آنها استفاده میکنند و از چه نوع اینترنتی استفاده میکنند. با مجهز شدن به این دانش ، آنها میتوانند محتواهای وب را سفارشی سازی کنند و برای طیف گسترده ای از معیارهای سفارشی، سایت خود را مناسب تر و قانع کننده تر طراحی کنند.

 

به عنوان مثال Akamai این چیز ها را درباره شما میداند:

 

Verizon_Trademark_Services_LLC

ارائه دهنده خدمات ایتنرنت
US کد کشور
NY کد منطقه
NEWYORK شهر
۲۱۲ کد ناحیه
۴۰٫۷۱۲۸ عرض جغرافیایی
۷۴٫۰۰۹۲ طول جغرافیایی
NEWYORK کشور
EST منطقه زمانی
VERIZON شبکه
VHIGHT عملکرد

 

سیستم عامل Akamai Stream OS یکی دیگر از سرویس هایی است که بر روی بستر Akamai (Akamai’s EdgePlatform) اجرا میشود.

 

داستان مشتریان | NBA

 

طرفداران NBA همیشه به دنبال ویدئو، خوراک RSS، و ویجت ها هستند. هنگامی که مطالبات برای اینگونه سرمایه ها افزایش میابد، ما نیاز به یک همکار شبکه ای همچون Akamai داریم تا این مطالبات را در راهی موثر تقسیم و توزیع کند.

داستان مشتریان | NBA
داستان مشتریان | NBA

سیستم Akamai Stream، NBA را قادر میسازد تا از رسانه ی خود، پاسخ دهی خودکار و راه حل های ساده تری را برای اداره کردن بیش از ۴۵۰۰۰ اموال رسانه ای، تعیین سیاست های کاری و چاپ محتوای کانال های مختلف پخش و تقسیم، بدست آورد.

NBA به خاطر این سیستم عامل Stream OS را انتخاب کرده است که این سیستم تنها چیزی است که میتواند راه حلی برای ترکیب (مدیریت کلاس سازمانی یک رسانه توانمند) با (یک پلتفورم و برنامه جهانی حمل و نقل معتبر و قابل اطمینان) ارائه دهد.

 

  • از زمان راه اندازی سیستم Akamai Stream OS ترافیک com با حدود بیش از ۳۵ میلیون کاربر منحصر به فرد در ۲۲۲ کشور (که به محتوای وب NBA دسترسی دارد) به صورت تصاعدی در هر ماه افزایش یافته است.

 

  • در مدت فصل سال ۲۰۰۷، NBA با تیکه بر روی این سیستم عامل (Akamai Stream OS) توانست به طور موثری ، کنترل و توزیع بیش از ۱۹۵ میلیون ویدئو را در سطحی جهانی، به خوبی مدیریت کند.

 

  • مجموعه محصولات Akamai به NBA کمک کرده است تا با بیش از ۳۵ میلیون کاربر جهانی فعال به صورت ماهانه، به سطوح مختلفی از سابقه های ترافیکی در شبکه دست پیدا کند و این در حالی است که هزینه های زیرساخت و استخدام کارمندان به طرز موثری ثابت نگه داشته شدند.

 

  • دسترسی و ثبات شبکه ی Akamai به NBA اجازه داده است تا به درآمد ۵۰۰ درصدی حاصل از رشد تبلیغات در سال ۲۰۰۱ دست پیدا کند

 

پاورقی: Akamai video به خاطر ویدئو های با کیفیت بسیار بالای خود نیاز به یک پهنای باند بالاتر از ۵ مگابایت بر ثانیه دارد. این ویدئو ها در سرعت های بیشتر از ۱۵ مگابایت بر ثانیه با بهترین بازده و کیفیت پخش میشوند. اگر در پخش این ویدئو ها در موزیلا مشکل دارید میتوانید از اینترنت اکسپلورر استفاده کنید. همچنین اگر یکبار اجازه دهید ویدئو کاملا پخش شود در دفعات بعدی ویدئو روانتر پخش خواهد شد و این به خاطر این است که بعضی محتواها به عنوان CASH بر روی کامپیوتر شما و سرورهای محلی ذخیره میشوند. راه دیگر آن است که یک دانشگاه یا شرکتی که پهنای باند کافی دارد را پیدا کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا