مطالب قدیمی

سرچشمه (Upstream)

برنامه فوق محرمانه PRISM به جامعه اطلاعاتی ایالات متحده که از نه شرکت اینترنتی تشکیل شده است است، اجازه می دهد روی اهداف خارجی فعال  در خارج از ایالت متحده به طیف گسترده ای از اطلاعات دیجیتال، از جمله ایمیل و داده های ذخیره شده،  دسترسی پیدا کنند.
در زیر نحوه عملکرد این برنامه و نحوه نظارت NSA و FBI شرح داده شده است. این اسناد برای اولین بار توسط واشنگتن پست در تاریخ ۶ژوئن منتشر شده است.

اسلاید منتشر شده در ۱۰ژوئیه
برنامه سرچشمه

این اسلاید نشان می دهد برنامه PRISM تنها بخشی از شنود الکترونیکی NSA است. برنامه سرچشمه از شبکه فیبر نوری که اینترنت جهان و اطلاعات تلفن همراه روی این شبکه قرار دارد داده ها را جمع آوری می نماید.

upstream-slide

اسلاید منتشر شده در ۲۹ ژوئن
بدست آوردن اطلاعات از اهداف جدید

این اسلاید شرح می دهد که NSA چگونه اطلاعات اهداف نظارتی خود را توسط برنامه PRISM آنالیز می کند. در خواست اضافه کردن یک هدف جدید توسط سرپست از طریق عبارات جستجو یا گزینش گران به صورت خودکار انتخاب می شود.

prism-slide-6

آنالیز اطلاعات جمع آوری شده از شرکت های خصوصی
پس از بدست آوردن اطلاعات، داده ها توسط یک سیستم تخصصی پردازش و آنالیز می شوند. این سیستم مسئولیت رسیدگی به صدا، متن، ویدئو و شبکه های اطلاعات دیجیتال را برعهده دارد که شامل موقعیت و امضا دستگاه منحصر به فرد از اهداف است.

prism-slide-7

هر هدف به یک نماد تخصیص داده شده است
در این شکل فرمت نماد PRISM نشان داده شده است، در دسترس بودن، تایید گزارش های ارسال شده از زمان واقعی نظارت بعلاوه ذخیره مطالب است.

prism-slide-8

جستجو در پایگاه داده PRISM
در تاریخ ۵آوریل، با توجه به این اسلاید ۱۱۷٫۶۷۵ هدف فعال تروریستی در پایگاه داده PRISM وجود دارد. این اسلاید تعداد کاربران اینترنت و تعداد کاربران آمریکایی را نمایش نمی دهد.

prism-slide-9

معرفی برنامه
این اسلاید جلسه توجیه تحلیلگران در آژانس امنیت ملی در مورد اثر بخشی این برنامه در بازار سیاه است.

prism-slide-1نظارت بر ارتباطات یک هدف
این نمودار بخش عمده ای از ارتباطات الکترونیکی در جهان را از طریق شبکه های مستقر در ایالات متحده نشان می دهد.

prism-slide-2

ارائه دهندگان خدمات و اطلاعات
برنامه PRISM از ۹ شرکت طیف گسترده ای از داده ها را جمع آوری می کند، اگرچه اطلاعات توسط ارائه دهندگان متفاوت است.

prism-slide-4شرکت های ارئه دهنده
این اسلاید زمانی که شرکت ها برنامه هایشان را با مایکروسافت یکسان می کنند، نمایش می دهد. این اقدام برای اولین بار در ۱۱سپتامبر ۲۰۰۷ اتفاق افتاد.

prism-slide-5

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا