مطالب قدیمی

سامانه فوق سری عقاب نگهبان

36.si

پایگاه اینترنتی اینترسپت اعلام کرد آژانس امنیت ملی آمریکا با استفاده از سامانه ای با نام رمز «عقاب نگهبان» با هدف دستیابی به اطلاعات حساس به شبکه های اطلاعاتی خارجی نفوذ می کند.

بر اساس یکی از اسناد فاش شده که در اختیار اینترسپت قرار گرفته است، فناوری استفاده شده در  سامانه “عقاب نگهبان” ترکیبی از عملیات حساس رمزگشایی آژانس امنیت ملی آمریکا و سازمان امنیت مرکزی این کشور است.

در این سند تاکید شده است: «افرادی که برای استفاده از این برنامه (عقاب نگهبان) توجیه شده اند نباید اطلاعات مربوط به برنامه را با افراد دیگر یا اتباع خارجی از جمله کسانی که آژانس امنیت ملی آمریکا و سازمان امنیت مرکزی این کشور با آنها ارتباط دارند مطرح کنند».
در این سند هشدار داده شده است که افشای هر یک از اسرار این سامانه امنیت ملی آمریکا را به خطر خواهد انداخت.
بر اساس اعلام اینترسپت، آژانس امنیت ملی آمریکا در چین، آلمان، کره جنوبی و شرکت های آمریکایی عواملی داشته است که احتمالا خود را به عنوان تاجر، کارگر یا کارمند جا زده اند.

برخی از این برنامه ها از سال ۲۰۱۲ در حال جریان هستند:
۱-هاوک نگهبان(Sentry Hawk): که شامل همکاری بین NSA با شرکت های داخلی و خارجی برای بهره برداری از شبکه های کامپیوتری است.
۲-شاهین نگهبان(Sentry Falcon): شامل دفاع از شبکه های کامپیوتری است.
۳- عقاب دریایی نگهبان(Sentry Osprey): همکاری NSA با سازمان های FBI,CIA و پنتاگون برای جذب نیروی انسانی که می تواند به دسترسی این آژانس به شبکه کمک نماید.
۴- کلاغ سیاه نگهبان(Sentry Raven):همکاری NSA با شرکت های آمریکایی برای تضعیف سامانه های رمزگذاری شرکت ها و موسسات قربانی
۵-مبارز نگهبان(Sentry Condor): شامل حملات شبکه تهاجمی است که می تواند سیستم های کامپیوتری را تضعیف یا از بین ببرد.
۶-جغد نگهبان(Sentry Owl): شامل فعالیت NSA با شرکت های خارجی است تا داده های محصولات خودشان را در اختیار این سازمان قرار دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا