شروع رویداد
 دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷  ۱۶:۰۰
پایان رویداد
 چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷  ۲۰:۰۰
مکان رویدادتبریز

 

مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز:

مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در راستای ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان در تاریخ ۱۳۹۱/۰۹/۱۲ موافقت اولیه خود را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی دریافت نمود. با توجه به اینکه استان آذربایجان شرقی به ویژه شهر تبریز یکی از قطبهای علمی و صنعتی کشور محسوب می شود، کمک به رونق اقتصاد استانی مبتنی بر فناوری و ایجاد فضای لازم برای گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش مدار و فناور سرفصل برنامه راهبردی این مرکز می باشد. این مرکز در تلاش است به بسترسازی ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب به منظور جذب کارآفرینان و دانش‌آموختگان دانشگاهی در زمینه‌های منجر به توسعه فناوری پرداخته و با تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناور قابل عرضه به بازار گامی در جهت نیل به اهداف ایران ۱۴۰۴ و رسیدن به چشم انداز سند توسعه ایرانی اسلامی بردارد.

این مرکز به منظور دستیابی به اهداف مشخص شده در سند چشم انداز خود و نیز حمایت از شعار سال ۱۳۹۷ “حمایت از کالای ایرانی” اقدام به برگزاری رویدادهای سریالی از ابتدای سال ۱۳۹۷ نموده است. در این راستا “اولین رویداد ایده پروری و کارآفرینی علم داده”، همزمان با “اولین گردهمایی دانش آموختگان کارآفرین دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی” از تاریخ ۱۷ اردیبشهت تا ۲۰ اردیبشهت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار خواهد شد.

(اهداف رویداد)

-توسعه فرهنگ ایده پروری و کارآفرینی

-توسعه مهارت های کارآفرینانه تیم محور

-معرفی علم داده و کاربرد آن در صنایع، سازمان ها و کسب و کارهای مختلف

-تسهیل فرآیند جذب تیم های کارآفرین در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

-شبکه سازی

 

 

(فرایند اجرایی رویداد)

 

(بخش های رقابتی و آموزشی رویداد)

 

بخش اول (رقابت تیم های کارآفرین رویداد):

کاربرد علم داده (داده کاوی) در قالب ایده های کارآفرینانه در حوزه های ذیل:

-بانک و بیمه

-سلامت و پزشکی

-شهر هوشمند

-حمل و نقل و زنجیره تأمین

-محیط زیست

-اطلاعات و ارتباطات

-گردشگری و صنایع دستی

-صنعت و معدن

-بازرگانی و خدمات

-کشاورزی و صنایع غذایی

-فرهنگی و آموزشی

-شبکه های اجتماعی

-هوا فضا

مزایای حضور در رویداد کارآفرینی علم داده:

کلیه شرکت کنندگان در این رویداد ضمن ارزیابی ایده خود و شبکه سازی، امکان حضور در کارگاه های حاشیه رویداد را خواهند داشت. همچنین سه تیم برتر رویداد فرصت اسقرار در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز را داشته و از خدمات حمایتی و تسهیلاتیاین مرکز در حوزه های مختلف نظیر بازرگانی، حقوقی و مالی به شرح ذیل برخوردار خواهند شد:

– استقرار در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در قالب دفتر کار و فضای تولیدی

-حمایت در قالب بسته های مالی و تسهیلاتی قرض الحسنه

-برخورداری از خدمات آموزشی و مشاوره ای

(جوایز تیم های برتر)

تیم اول: ۳۰ میلیون تومان حمایت مالی

تیم دوم: ۲۵ میلیون تومان حمایت مالی

تیم سوم: ۲۰ میلیون تومان حمایت مالی

بخش دوم (کارگاه های آموزشی):

به منظور گسترش فرهنگ کارآفرینی، کارگاه های تخصصی مرتبط با موضوع کارآفرینی در طول رویداد برگزار می گردد که عناوین و برنامه زمانی آنها در بخش زمانبندی با جزئیات کامل آمده است. حضور در این کارگاه ها برای کلیه تیم های کارآفرین شرکت کننده در رویداد آزاد می باشد. همچنین دانشجویان و سایر علاقه مندان از طریق پنل ثبت نام این رویداد می توانند نسبت به تهیه بلیط حضور در این کارگاه ها اقدام نمایند.

 

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published.