مطالب قدیمی

روش های توسعه و پیشرفت کسب و کار با استفاده از بیگ دیتا

 منابع انسانی
مزایایی که در اختیار کارکنان قرار می‌گیرند ازجمله طرح‌های مختلف سلامت، هزینه‌های بسیاری برای سازمان‌ها در بر دارد. برخی از شرکت‌ها با بهره‌مندی از بیگ دیتا سعی در کاهش این هزینه‌ها دارند. در سال ۲۰۱۰ میلادی، داده‌های شرکت Harrah حاکی از این بود که تنها یازده درصد از مراجعات به مراکز مراقبت‌های ویژه ارزان‌قیمت بوده است. این آمار برای شرکت Caesars نیز ۳۴ درصد برآورد شده بود. تیم شرکتHarrah با برپایی کمپینی تلاش کرد هزینه بالای مراجعات اورژانسی را به کارکنان خود متذکر شود و در مقابل جایگزین‌هایی را برای این موارد معرفی کرد. دو سال بعد، این آمار از ۴۰درصد به ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد و درمجموع حدود ۴ میلیون دلار صرفه‌جویی برای شرکت به ارمغان آورد.

 توسعه محصول
بیگ دیتا در آشنایی با ترجیحات مشتری و به‌کارگیری این اطلاعات در طراحی محصولات جدید بسیار سودمند بوده است. شرکت‌های پیشرویی نظیر Zynga، تولیدکننده بازی‌های آنلاین (FarmVille) در سان‌فرانسیسکو، روزانه ۲۵ ترابایت داده از کاربران بازی‌های خود گردآوری می‌کنند.  این اطلاعات در حوزه بهبود خدمات به مشتری، بهبود کیفیت و طراحی بازی‌های آتی به‌کار گرفته می‌شوند.

 عملیات و فرآیندها
سال‌ها است شرکت‌ها از فناوری دیجیتال برای کارآمدتر کردن فرآیندهای کسب‌وکار بهره می‌برند. با ظهور بیگ دیتا اطلاعات به مراتب بیشتری از منابع جدید در اختیار آنان قرار گرفت. شرکت United Parcel Service مدت‌های طولانی از این داده‌ها برای توسعه عملیات خود استفاده کرده است. در سال ۲۰۰۹ میلادی، این شرکت با نصب سنسورهایی به بررسی سرعت و موقعیت مکانی وسایل نقلیه، دفعات حرکت کامیون‌ها در جهت عکس و حتی استفاده رانندگان از کمربند ایمنی پرداخت. در پایان روز اطلاعات در مرکز داده United Parcel Service بارگذاری می‌شد. با ترکیب داده‌های GPS و داده‌های حاصل از سنسور سوخت که روی بیش از ۴۶هزار کامیون نصب شده بود، شرکت UPS توانست مصرف سوخت و مسیرهای طی شده را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

 بازاریابی
بازاریابان مدت‌ها از اطلاعات برای درک خواسته‌های مشتریان و هدف قرار دادن نیازهای آنان بهره گرفته‌اند. در حال حاضر فراوانی داده در واقع به معنای توان بازاریابان در ارسال پیام‌های اختصاصی‌تر به تک تک مشتریان است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا