سونی در هفته گذشته و در طول کنگره جهانی موبایل از مدل مفهومی Xperia Agent خود پرده برداری کرده است. Xperia Agent یک ربات و دستیار شخصی می باشد که تقریبا یک فوت قد دارد و دارای سنسورها و ویژگی های بسیاری می باشد. سونی به این ربات بسیار امیدوار است و میخواهد که با استفاده از آن بازار را متحول کند.

زمانی که صحبت از ربات های شخصی می شود ممکن است فکر های زیادی به ذهن شما خطور کند اما باید بدانید تا زمانی که ربات شخصی شما بتواند کیک تولد به دست گرفته و برای نقش یک دسیار یا همدم واقعی را بازی کند راه زیادی مانده است. سونی با ساخت و طراحی این ربات امیدوار است که کاربران آن بتوانند از امکاناتش برای آگاهی از آب و هوا، ترافیک یا ارسال پست بر روی شبکه های اجتماعی و کنترل ابزار ها و گجت های موجود در خانه استفاده کنند. ایده سونی مبنی بر این بوده است که بتوانیم بدون حتی نگاه کردن به صفحه نمایش موبایلمان بتوانیم کارهایی که نام بردیم را به راحتی و با دقت بالا انجام دهیم.

ربات سونی چگونه کار میکند؟

در هسته این ربات کامپیوتری قرار دارد که به سامانه پردازش صدا و دریافت دستور مجهز می باشد و به تمام دستورات شما (بالطبع دستورات تعریف شده در دفترچه راهنمایش!) به سرعت پاسخ داده و اطلاعات مورد نیاز شما را فراهم می سازد. این ربات همچون آمازون اکو (Amazon Echo) در اندازه ای کوچک تولید شده تا بتواند بر روی سطحی صاف قرار بگیرد و جای زیادی را هم اشغال نکند.

Xperia-Projector-PIU-78b7030662fdc5bb66a4f6a5efa48b57در این ربات برخلاف آمازون اکو، دوربینی خودکار و چرخان وجود دارد که آن را قادر به شناسایی افراد حاظر در اتاق می سازد. Xperia Agent همچنین دارای مزیت ویدئو پرژکتور می باشد تا بتواند برخی از اطلاعات خود به صورت بصری به کاربر خود نمایش دهد.

سونی امیدوار است که مردم با استفاده از این ربات از موبایل ها و گوشی های هوشمند خود بی نیاز شده و با تکنولوژی های موجود در خانه هایشان از راه دور ارتباط بیشتری داشته باشند. در این ایده آمده است که با استفاده از دستیار شخصی سونی میتوانید به جای برداشتن موبایلتان و انجام کارهای سخت به راحتی از Xperia Agent بپرسید که هوا چطور است یا سوالی که مد نظرتان است را از او بپرسید. این ربات در آینده قرار است نقش بسزایی را در اینترنت اشیاء و متصل کردن ابزارهای موجود در خانه به یکدیگر ایفا کند.

چه چیزهایی درباره این ربات نمیدانیم؟

در این لحظه اطلاعات کاملی از چگونگی اتصال این ربات به اینترنت یا قیمت تمام شده آن و یا حتی زمان عرضه آن به بازار از سوی سونی اعلام نشد است. سونی تا کنون تصمیم نگرفته است که این ربات را به اینترنت متصل کند یا به جای آن تنها به موبایل متصل شود و از امکانات و اتصالات دیگر دستگاه ها استفاده کتد. تنها چیزی که هم اکنون از سونی می دانیم این است که میخواهد طریقه ارتباط برقرار کردن ما به خانه هایمان و ابزار های اطرافمان را تغییر دهد و راه های بهتری پیدا کند.

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published.