مطالب قدیمی

دستکاری آب و هوا توسط سازمان های اطلاعاتی!

آب و هوا و سازمانهای جاسوسی

دانشمندان از تاسیس مراکز تحقیقاتی آب و هوا توسط سازمان های جاسوسی واهمه دارند.

کارشناسی آمریکایی به نام Alan Robock معتقد است راه اندازی این مراکز به منظور استفاده از آب و هوا به عنوان سلاح می باشد. این دانشمند افزود: این سازمان ها با استفاده از مدل سازی های کامیپوتری می توانند برای بررسی و  تغییر ذرات معلق در استراتوسفر برنامه ریزی کنند و حتی در فوران آتش فشان ها نیز تاثیر گذارند.

هفته گذشته آکادمی علوم آمریکا راههایی را که می توان بر آب و هوا تاثیر گذاشت اعلام کرد، این راهها شامل تمرکز بر حذف دی اکسید کرین، تغییر ابرهای سطح زمین و تاثیر در بازتاب نور خورشید از سطح زمین بودند.

قبل از این در سال ۲۰۰۹ سازمان سیا مرکزی را برای امور تغییرات آب و هوا و امنیت ملی راه اندازی کرد که در آن زمان با مخالفت برخی جمهور خواهان مواجه و در نهایت به تعطیلی ابن مرکز منجر شد.

اما  Alan Robock معتقد است که این سازمان دست از تحقیقات در زمینه تغییرات آب و هوا بر نداشته است زیرا چندی پیش ۲ نفر که خود را مشاوران CIA می نامیدند با این دانشمند تماس گرفته و پرسیده اند: “ما در حال تحقیق درباره این هستیم که اگر کشورهای دیگر به فناوری تغییرات آب و هوا دست یابند چه خطراتی را متوجه ما خواهند کرد” و درباره این موضوع از این دانشمند کمک گرفته اند. اما آلن روبوک معتقد است درواقع منظور آنان از این سوال این بود که اگر آمریکا به این تکنولوژی دست پیدا کند، چه کارهایی را می تواند روی آب و هوا و در نتیجه امنیت سایر کشورها انجام دهد…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا