مطالب قدیمی

درگیری کنگره آمریکا با CIA

کنگره

پس از اینکه کنگره آمریکا برای تحقیق بر شکنجه های سازمان سیا در زمان ریاست جمهوری بوش متمرکز شد، گویا سازمان سیا از کامپیوترهای اعضای این کنگره جاسوسی کرده است و سپس اسناد این جاسوسی را پاک کرده است.

سازمان سیا این اقدام خود را یک اشتباه نامیده است و از هرگونه قصد قبلی برای جاسوسی از این کامپیوترها ابراز بی اطلاعی کرده است.

اعضای کنگره آمریکا متصل به شبکه ای امن به نام RDINet استفاده می کنند که در ظاهر شبکه ای امن است که فقط اعضای این کنگره به این شبکه دسترسی دارند. البته سازمان سیا گفته است هیچ قانون و قواعد روشنی برای استفاده از شبکه ای امن وجود ندارد. و شاید این توجیهی برای دسترسی غیر مجاز ۵ تن از اعضای سیا به این کامپیوترها برای سرک کشیدن به تحقیقات درباره شکنجه های CIA باشد. از این رو اعضای کنگره چندی است که هنگام روشن کردن کامپیوترهای خود با پیام مقابل روبرو می شوند: استفاده شما از این کامپیوتر ممکن است تحت نظارت باشد و شما نباید انتظار حریم خصوصی داشته باشید. اعضای کنگره معتقدند این نقض فاحش توافق آنها با CIA مبنی بر عدم شنود این شبکه است. در همین راستا سناتوری به نام فاینستاین گفته است: سازمان سیا بی سر و صدا حدود ۹۰۰ سند را از روی کامپیوترهای اعضای سنا برداشته است.

حال باید دید این اختلاف درونی بین نهادهای آمریکا به کجا کشیده خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا