مطالب قدیمی

خودرو ها هم هک می شوند

keyless-entry

 

بحث امنیت و جاسوسی روز به روز داغ تر می شود و مطمینا آخرین چیزی که دوست دارید در دنیای تکنولوژی بشنوید، این است که وسیله ای که برای حمل و نقل استفاده کرده اید، هک شده است! این موضوع، امسال در صدر موضوعات کنفرانس BlackHat 2014 قرار  داشت.

دو هکر در این کنفرانس، تجربایت خود را به نمایش گذاشتند و گفتند که هواپیماها و اتومبیل ها پتانسیل لازم برای هک شدن را دارا هستند. این موضوع در مورد هواپیماها بسیار نگران کننده است.

با ۱۰۰۰ دلار تجهیزات، سیلویو سزار کارشناس امنیتی ، به شما نشان خواهد داد که چه گونه می تواند به یک خودرو دسترسی پیدا کند. او کلید ورود خودش را تولید می کند، اما آن را با استفاده از سیگنال های دیجیتال وایرلس شما برای خودرو می فرستند. در حقیقت، در همان حالی که سارق در حال قهوه خوردن است، کلید دیجیتالی شما کپی می شود! هیچ پنجره ای هم شکسته نمی شود!

در مورد هواپیماها کل سیستم ممکن است در معرض خطر قرار بگیرد. با استفاده از اتصال وای فای، روبن سانتامارتا، مشاور امنیت سایبری، به ما نشان می دهد که چه گونه یک هواپیماربایی سایبری ممکن است اتفاق بیافتد! بخش تنظیمات پرواز، سرگرمی، ارتباطات، همه و همه می تواند از خارج کابین خلبان تحت کنترل سارق در بیایند.

هر دو داستان در کنفرانس BlackHat 2014 گفته شد ولی نگذارید که این اسم شما را به اشتباه بیاندازد، این یک کنفرانس خرابکارانه نیست! هدف، تنها نمایش برخی سواستفاده هایی است که یک هکر BlackHat می تواند دست به انجام آن بزند. با نمایش این توانایی ها می توانیم برای مقابله با آن ها برنامه ریزی کنیم.

در ضمن، لازم به یادآوری نیست که هر دو هکر، اعمال و آزمایشات خود را در محیط های آزمایشگاهی کنترل شده انجام داده اند و هیچ گاه از یک هواپیما و یا خودروی واقعی برای انجام آزمایشات خود استفاده نکرده اند. هک اتومبیل چیزی در حدود ۲ ساعت به طول انجامید و ما مطمین هستیم هیچ هکری برای سرقت اتومبیل شما بیشتر از ۲ ساعت در کنار آن بست نخواهد نشست!

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا