مطالب قدیمی

خلاصه اخبار فناوری و بیگ دیتا در روز گذشته

جملات سایبری ایران آمریکا

به گزارش آر تی بریتانیا و اسرائیل به طور مشترک پروژه های ۱٫۲ میلیون پوندی امنیت سایبری را اجرا کرده اند. گروهی که از این دو کشور بر روی این پروژه ها فعالیت میکنند از تحصیل کرده هایی هستند که قرار است با به انجام رساندن این پروژه ها قسمتی از تحقیقات دولتی موسوم به “طرح اقتصادی بلند مدت” را به سرانجام برسانند. این پروژه ها ترکیبی از علم مهندسی و تحقیقات علم فیزیک میباشند که بر روی گمنامی اطلاعات (data anonymity)، تشخیص چهره، کریپتوگرافی تمرکز کرده اند. حاشیه های تحقیقات نیز به اکتشافات در حوزه مدیریت هویت، موبایل و تکنولوژی های فضای ابری میپردازد.

1

به گزارش انگجت، تحقیقات اخیر رویترز نشان داده است که دولت چین بیش از پیش بر روی سانسور و سرکوب محتواهای جنسی در ویچت تمرکز کرده است که این تمرکز تنها بر روی محتواهای مولتی مدیا نمیباشد و با داده کاوی متن های چت ها نیز به این ساسنور ادامه میدهد.

twitter-isis

وال استریت ژورنال گزارش کرده است که توییتر ۱۰ میلیون دلار در دانشگاه MIT سرمایه گذاری کرده است تا بتواند تک به تک توییت ها را دقیقا در زمانی که ارسال میشوند آنالیز کند. در خصوص این موضوع، مارکت واچ میگوید که تنها چیزی که برای کمپانی ها با ارزش تر از پول است، تجارت اطلاعات میباشد. دانستن اینکه مشتریان چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند، نیازهایشان، خواسته هایشان، عادت ها و حتی اعتیاد هایشان به کمپانی ها کمک میکند تا بهتر از این بازار بهره ببرند.

15-009_pentaho_internet_of_things_panel_v6_2

در ادامه بحث اینترنت اشیاء، اسمارت دیتا کالکتیو گزارش کرده است که: پنج چالشی که میتوانند اینترنت اشیاء را به مخاطره بیاندازند: امنیت، حریم خصوصی، قابلیت همکاری یا (Interoperability)، ظرفیت wan یا شبکه، بیگ دیتا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا