مطالب قدیمی

خلاصه اخبار بیگ دیتا در یک ماه گذشته

Big-Data2

J Patil به عنوان اولین رئیس داده کاوی کاخ سفید اعلام شد.

باراک اوباما دکتر J Patil را برای اولین بار به عنوان اولین رئیس داده کاوان کاخ سفید اعلام کرد. Patil با پروژه های بسیاری که با کمپانی های مشهوری همچون (پی پال، اسکایپ، لینکد این، ای بی) در Silicon Valley انجام داده، معروف شده است. او در زمانی که در استخدام شرکت سرمایه گذاری Greylock بود به خاطر پیش بینی مبنی بر این که علم داده کاوی در قرن ۲۱ به جذاب ترین شغل تبدیل خواهد شد، معروف شده است.

استفاده از داده کاوی برای پیش بینی برندگان اسکار

وبسایت های بسیاری همچون بینگ و fivethirtyeight.com، پیش بینی های خیره کننده ای درباره برندگان اسکار در این ماه انجام داده اند. آنها این کار را با استفاده از اطلاعات مراسم های قبلی اسکار و خصوصیات برندگان قبلی انجام داده اند. قسمتی از طرح کاری این بوده است که فیلم ها را بر اساس عناصر محتوایی آنها همچون “تراژدی” یا “قهرمانی” برچسب زنی کنند. البته قسمتی از پیش بینی های آنها نیز درست از آب درنیامده است.

آیا تلویزیون سامسونگ شما هم از شما جاسوسی میکند؟

سامسونگ افشا کرده است که سیستم تشخیص صدای اسمارت تی وی شرکتش، اطلاعات صداهای ضبط شده ی شما را برای آنالیز، به اشخاص ثالث میدهد و این موضوع باعث افزایش نگرانی های گسترده ای در شبکه های اجتماعی شده است. این کمپانی اعلام کرده است که کاربرانش بایستی آگاه باشند که تمام حرف هایی که جلوی تلویزیون هوشمند این شرکت میزنند، به اشخاص ثالث برای آنالیز فروخته میشود.

Dixons Carphone سرویس اینترنت اشیاء موبایل راه اندازی میکند

بزرگترین شرکت الکترونیکی خرده فروش بریتانیا با سه شبکه اپراتوری تلفن همراه برای راه اندازی سرویس موبایل آنلاین خودش همکاری را آغاز کرده است. این شرکت گفته است که قرار است از اینترنت اشیاء به عنوان قسمتی از استراتژی تجاری این پروژه استفاده کند.

دکترها ۱۶۰۰ قلب دیجیتالی جمع کرده اند

ویدئو های سه بعدی از ۱۶۰۰ قلب تپنده انسان، توسط دانشمندان شورای تحقیقاتی پزشکی بریتانیا جمع آوری شده اند. این پروژه – بزرگترین پایگاه داده از شبیه سازی قلب انسان – قصد دارد به کارشناسان اجازه دهد تا اطلاعات تصویری را به اطلاعات ژنتیکی ربط دهند و در نهایت بتوانند در مطالعات بیماری های قلبی پیشرفت کنند. چنین پروژه ای را دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با ضبط و ذخیره ۳۰ هزار اسکن مغزی نیز انجام داده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا