مطالب قدیمی

حفره های پول زا

حفره های پول زا

فروش اطلاعات امنیتی جدیدترین تجارت جهانی

آرون پورتنوری هک کردن را زمانی آغاز کرد که دانش آموز دبیرستان علوم ریاضی ماساچوست بود. اولین کار او هک کردن سایت دبیرستان بود که توانست به نمره ها دسترسی پیدا کند و آن ها را تغییر دهد پورتنوری اکنون شغلی ویژه دارد. او نرم افزارهای مختلف را مورد بررسی میکند، نقاط ضعف امنیتی آنها را پیدا میکند و این اطلاعات را میفروشد .این اطلاعات اکنون یکی از جدیدترین و بحث برانگیزترین کالاهای دادوستد در جهان هستند.

حفره های امنیتی قیمت بالای دارند زیرا اگرچه شاید شما متوجه نباشید اما فضای اینترنت یک میدان جنگ است.جنگ سایبری متعلق به آینده نیست این جنگ همین لحظه در جریان است . جنگ سایبریی مانند تجارت است این جنگ میدان نبرد مشخص و محدودی ندارد و همه جا در جریان است. در این جنگ، تسلیحات همان حفره های امنیتی است و افرادی مانند پورتنوری دلالان اسلحه هستند.

پورتنوری برای خود شرکتی تاسیس میکند و در بین چنین شرکتهایی که کار آنها پیدا کردن راه های نفوذ است شرکتی با نام نتراگاد برنده بهترین شعار در بین این شرکت ها میشود : ” از شما در برابر افرادی که مانند ما هستند محافظت میکنیم”

شرکت “اند گیم واشنگتن” که در زمینه فروش حفره های امنیتی به دولت آمریکا فعال است توسط نشریه خبری فوربس فاضلاب هک نامیده شد.

پورتنوری در مورد لیست مشتریان خود بسیار محتاط عمل میکند اما دیگر شرکت ها در زمسنه اغلب کمتر احتیاط میکنند. آژانس امنیت ملی آمریکا و اف بی آی به نصب نرم افزارهای جاسوسی روی کامپیوترها هدف برای جمع آوری اطلاعات بسیار علاقه دارد اف بی آی در حال رایزنی با سیستم قضایی است تا مجوزهای لازم برای این کار را راحت تر اخذ کند.

اف بی آی سال گذشته شرکت فریدم هاستینگ را به جرم فعالیت در زمینه سوء استفاده جنسی از کودکان منحل کرد این شرکت روی شبکه “تور” فعالیت میکرد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا